پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

قطعات یدکی پمپ سمپاش (3)

قطعات بیل بکهو (1)

قطعات یدکی چاله کن (6)

قطعات تراکتور (161)

قطعات یدکی بیل لودری (21)

قطعات یدکی تانکر (3)

قطعات تریلر (4)

قطعات چیزل (5)

قطعات یدکی دیسک کشاورزی (12)

قطعات یدکی روتوچیزل (10)

قطعات روتیواتور (9)

قطعات سمپاش (13)

قطعات یدکی فاروئر (2)

قطعات یدکی کولتیواتور (5)

قطعات بذرپاش/ کودپاش (3)

قطعات یدکی گاوآهن (9)

قطعات یدکی لولر کشاورزی (6)

قطعات یدکی مرزکش (2)

قطعات یدکی نهرکن (1)

قطعات کشاورزی و باغبانی

امروزه تصور کشاورزی بدون داشتن حداقل ابزار و لوازم تقریبا غیر ممکن است. هرجایی که کشاورزی و تولید غذا به هر نحوی اعم از زراعت، محصولات باغی و دامپروی مطرح باشد، لاجرم استفاده از ادوات و لوازم خاص خود را مطرح می کند. حتی در کشاورزی اولیه در تاریخ حیات بشر هم ساده ترین وسایل که ابتدا از چوب و سپس از آهن ساخته می شدند، کاربرد داشتند. با افزایش جمعیت در جهان و نیاز به تغذیه آنها، کشاورزی نیز به تدریج شکل و وضعیت جدیدتری به خود گرفت. در این شرایط، هر کشاورز باید غذا برای جمعیت بیشتری تولید میکرد که این امر مستلزم هم افزایش سطح زیر کشت و هم افزایش عملکرد در واحد سطح را داشت. همه این اهداف، مستلزم مکانیزه کردن کشاورزی و تغییر وضعیت از کشاورزی سنتی به مکانیزه و جدید می باشد. قطعات و لوازم یدکی در کشاورزی سنتی بسیار محدود و ساده بود و لوازم از یک داس و بیل و امثالهم خیلی فراتر نمی رفت. اما در کشاورزی جدید با افزایش سطح زیر کشت، جدا از افزایش کیفیت و کمیت محصول، حداقل برای اینکه کشاورز بتواند همه عملیات های خود را سر وقت انجام دهد و با خسارت و زیان مواجه نشود، نیاز به استفاده از تراکتور و ادوات و در کنار اینها، قطعات و لوازم یدکی مناسب دارد. با پیشرفت تکنولوژی، ماشین های کشاورزی بسیار پیچیده و متنوع شدند. در شرایط کنونی، ماشین آلات کشاورزی مورد استفاده، قطعات و لوازم یدکی زیادی دارند که برای آنکه ماشین بتواند درست کار بکند، باید هر کدام از این قطعات، سر جای خود دقیق و با کمترین خرابی به کار خود ادامه دهند. با توجه به وسعت ادوات، تجهیزات، تراکتور و ماشین الات موجود، قطعات یدکی ادوات کشاورزی نیز دامنه بسیار وسیعی پیدا می کنند. هر کدام از این لوازم یدکی در دسته ای جداگانه قرار می گیرند. تراکتور یکی از وسایلی هست که بیشترین قطعات یدکی را دارد. این دستگاه از چندین هزار قطعه تشکیل شده است. قطعات تراکتور شامل اجزای موتور، جلوبندی، گیربکس و انتقال قدرت، لوازم بدنه و … می باشد.

تراکتور و ادواتی که در زمین کشاورزی، باغ یا دامداری کار می کنند، بعد از مدتی مستهلک می شوند. نسبت به اینکه کدام قسمت دستگاه، بیشتر کار می کند و جنس آن چگونه است، اجزایی از دستگاه سریع تر و اجزایی دیگر، دیرتر دچار استهلاک و خرابی می شوند. اگر قطعه ای که خراب می شود قابلیت تعمیر داشته باشد، می توان آن را تعمیر کرد، وگرنه باید قطعه عوض شود. این جاست که ما به قطعات کشاورزی نیاز داریم. حتی در تعمیر بعضی اجزاء که از قسمت های کوچکتری تشکیل شده اند، ممکن است نیاز به قطعات یدکی داشته باشیم.

معیارهای مهم انتخاب قطعات و لوازم یدکی

یک سری مفاهیم یا معیارهای مهم هست که در بحث تأمین و انتخاب قطعات کشاورزی و لوازم یدکی بسیار حائز اهمیت می باشد که در مورد تعدادی از آنها و اهمیتشان صحبت خواهیم کرد.

  • اصل بودن Originality

یکی مهمترین مسائل در قطعات یدکی، اصل بودن کالاست. اصلی بودن در مقابل کپی بودن قطعات و لوازم یدکی قرار می گیرد. به معنی آن است که قطعه از شرکت سازنده ای باشد که در اول و در اصل آن قطعه را طراحی و تولید کرده باشد که بعد از آن دیگر شرکت ها از آن قطعه فقط کپی تولید کرده اند. اگر قطعه یدکی اصل نباشد و یا لااقل استاندارد نباشد، چه هنگام تعویض قطعه یدکی و بستن آن و چه بعد از نصب آن ممکن است مشکلاتی زیادی برای دستگاه ایجاد کند. یکی راه های تأمین قطعات و لوازم یدکی اصلی، تأمین آنها از مراکز و مراجع معتبر می باشد که در این زمینه، شرکت بنوان با بهره گیری از تیم مجرب و متخصص خود اطمینان کامل را نسبت به اصالت قطعات کشاورزی خود به شما کشاورزان عزیز می دهد.

اصلی بودن قطعات کشاورزی و باغبانی

شکل1. اصلی بودن یکی از معیارهای مهم خرید قطعات و لوازم یدکی است.

  • دوام Durability

عامل مهم بعدی در انتخاب و کیفیت قطعات و لوازم یدکی دوام آنها می باشد. دوام یعنی قطعات یدکی سرجای خودشان کار کنند بدون اینکه نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. در واقع این فاکتور، مرتبط می شود با طول عمر یک قطعه، که هر چه بیشتر باشد، هزینه های کشاورز کمتر می شود. معمولا خرید قطعات و لوازم یدکی با دوام و با کیفیت که مدت طولانی کار می کنند بهتر از خرید قطعات کشاورزی کم دوامی است که باید در بازه های زمانی کوتاه تعویض شوند. نکته ای که وجود دارد تشخیص لوازم یدکی بادوام بعضا خیلی آسان نیست و نیاز به تخصص و مهارت دارد که تیم بنوان با بهره گیری از کارشناسان حوزه تراکتور و ادوات کشاورزی، شما را در این زمینه یاری می کند.

دوام قطعات و لوازم یدکی

شکل 2. دوام و ماندگاری بالا مخصوصا برای قطعات دوار مثل بلبرینگ ها بسیار اهمیت دارد.

مسأله دوام مخصوصا برای قطعات سایشی ادوات، فوق العاده مهم است. در مورد قطعات سایشی مانند سوک گاواهن، تنها راه تشخیص جنس مرغوب، بررسی قطعه توسط ازمایشگاه است. بنوان نمونه ای از چنین قطعات را به ازمایشگاه می فرستد تا از صحت حرف تولیدکنندگان اطمینان حاصل کند.

  • قابلیت اطمینان Reliability

قابلیت اطمینان بدین معنی است که قطعات و لوازم یدکی چقدر اطمینان بخش هستند که در یک دوره زمانی خراب نشوند و به طور مثال در یک فصل کاری با اطمینان و بدون وقفه بتوان با ادوات و ماشین آلات کار کرد. قابلیت اطمینان قطعات و لوازم یدکی بسیار به کشاورزان و اپراتورها آرامش می دهد و کمک می کند تا در فصول اوج کار، زمان کمتری صرف تعمیر یا تعویض قطعات کشاورزی خود کنند و بیشتر تمرکز و وقت خود را صرف کیفیت انجام عملیات و محصول خود نمایند تا بازدهی بیشتری داشته باشند. قابلیت اطمینان از طرفی در علائم هشدار تراکتور و کمباین که معمولا در داشبور قرار دارند، نمود پیدا می کند. چرا که در صورت تعویض، قطعه جدید باید این اطمینان را بدهد که در یک بازه زمانی معقول، به درستی و صحت، علائم را به راننده منتقل می کند.

قابلیت اطمینان لوازم و قطعات یدکی ماشن های کشاورزی

شکل 3. با توجه به اینکه معمولا ماشین های کشاورزی به دور از مراکز تعمیراتی کار می کنند، اهمیت قابلیت اطمینان برای آنها چند برابر می شود.

  • در دسترس بودن Availability

مورد آخر در اینجا، در دسترس بودن قطعات و لوازم یدکی است. خیلی وقت ها حاضریم تا هزینه و زمان بیشتری را صرف کنیم تا قطعات اصلی و با دوام را استفاده کنیم، اما به هیچ عنوان آن را نمی یابیم و به ناچار از قطعات یدکی کپی و کم کیفیت استفاده می کنیم. حتی در بعضی موارد همان قطعه یدکی غیر اصلی هم وجود ندارد و ناچاریم قطعه ای مشابه آن را بسازیم. در این زمینه هم شرکت بنوان کار کشاورزان و بهره برداران عزیز را راحت کرده است و قطعات و لوازم یدکی اصلی و با دوام را برای تراکتورها، کمباین ها و ادوات مختلف و متداول در ایران تأمین کرده است و در دسترس کشاورزان قرار می دهد.

مجموعه ای بزرگ از قطعات و لوازم یدکی کشاورزی

شکل 4. مجموعه ای بزرگ از قطعات و لوازم یدکی کشاورزی باید در کنار هم درست کار کنند.

  • گارانتی guarantee

با توجه با افزایش قیمت قطعات کشاورزی، بسیار برای کشاورزان اهمیت دارد تا قطعات و لوازم یدکی که خریداری می کنند ضمانت نامه معتبر داشته باشد تا در صورت خرابی، مخصوصا مواقعی که قصور اپراتور در خرابی نقشی نداشته است، با خیال راحت و کمترین هزینه اقدام به تعویض و یا تعمیر قطعه مورد نظر نمایند. شرکت بنوان با توجه به اطمینانی که از کیفیت قطعات و لوازم یدکی خود دارد، این اطمینان خاطر را به مشتریان خود می دهد که یکی از کم نظیرترین ضمانت نامه ها را فراهم کند تا موجب صرفه جویی در هزینه و زمان کشاورزان عزیز شود.

یک پیشنهاد

یک سری از قطعات و لوازم یدکی هستند که کلا مصرفی هستند و یا احتمال خرابی آنها زیاد است و مکررا باید تعویض شوند. پیشنهاد می شود از این گونه لوازم یک یا چند تا زاپاس همراه داشته باشید تا در زمان نیاز با اتلاف وقت کمتر، قطعه معیوب از دستگاه یا ماشین خود را عوض کنید و سریعتر به کار و عملیات خود ادامه بدهید. این تمهید، مخصوصا در کشاورزی بسیار حائز اهمیت است چرا که زمان در کشاورزی فوق العاده مهم است. به طور مثال برداشت گندم حتی با چند روز تأخیر اثر قابل توجهی بر درآمد کشاورز دارد و یا نرسیدن به شخم سر وقت در کشت پاییزه، با یک بارندگی احتمالی، ممکن است کشت یک محصول را چند روز به تأخیر بیندازد و سود کشاورز را کم کند. حال آنکه اگر موفق می شد قبل از بارندگی کشت کند، با استفاده ای که از آب باران می کرد، دیگر نیازی به آبیاری اولیه کشت نداشت و همین مسأله مصرف آب را هم کم می کرد و به ذخیره آب کمک می کرد. البته ناگفته پیداست که آچار و جعبه ابزار مناسب هم حتما کشاورزان و تراکتورداران همیشه همراه داشته باشند تا تعویض قطعه را راحت تر انجام دهند.  

در پایان باید گفت که شرکت بنوان به عنوان اولین مرکز تخصصی ادوات و قطعات کشاورزی در ایران، قطعات و لوازم یدکی ماشین های مختلف معروف و متداول در ایران اعم از انواع تراکتورهای فرگوسن ( شامل تراکتورهای 399، 1500، 475، 485، 800 و انواع باغی تراکتورسازی تبریز)، تراکتور رومانی، تراکتورهای جان دیر، تراکتورهای باغی و… ، همچنین انواع کمباین ها شامل کمباین جان دیر، کلاس، نیوهلند و کمباین سازی ایران را تأمین می کند. همچنین در زمینه قطعات و لوازم یدکی مرتبط با ادوات هم، فعالیت جامعی دارد و انواع و اقسام قطعات کشاورزی با کیفیت را به کشاورزان محترم ارائه می دهد. کشاورزان و بهره برداران می توانند با مراجعه به سایت، پیج شرکت، شبکه های مجازی و از طرق مختلف با مجموعه بنوان ارتباط بگیرند و هم قطعات مورد نیاز خود را سفارش بدهند و هم از مشاوره تخصصی بهره ببرند. بنوان با توجه به ارتباطات خوبی که با بهترین تولیدکنندگان ادوات و تجهیزات کشاورزی، باغبانی و تراکتور دارد، می تواند قطعات یدکی اصلی را برای انواع محصولات برای شما در کمترین زمان ممکن تامین کند. همچنین در هر نقطه ای از کشور عزیزمان که حضور داشته باشید، بنوان آن قطعه را برای شما ارسال می کند.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد