پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

روتوچیزل

اشتراک گذاری:

روتوچیزل

روتوچیزل 5 و 7 شاخه

روتوچیزل 5 و 7 شاخه.

این دستگاه کار چیزل و روتیواتور یعنی خاکورزی اولیه و ثانویه را با هم انجام می دهد و به سریع تر آماده شدن زمین و صرفه جویی در زمان کمک زیادی می کند. چیزل شخم میزند و لایه های سطحی تا عمیق تر خاک را می شکند و روتیواتور کلوخ ها را خرد می کند و می تواند یک بستر نسبتا آماده را برای کشت مهیا کند. روتوچیزل به انواع ترکتورهای به صورت سوار متصل می شود و هم از توان کششی و هم توان دورانی دورانی دریافت می کند. روتوچیزل ثابت می باشد و آفست نمی شوند.

چیزل باعث شکستن خاک می گردد اما آن را زیرورو نمی کند.  این موضوع علاوه بر جلوگیری از هدررفتن رطوبت خاک، موجب میگردد مواد مغذی موجود در زیر خاک از بین نرود. در چیزل های بنوان از پایه های فولادی ریخته گری شده با استحکام و دقت بالا استفاده شده است. این پایه ها قابلیت کار در زمین های باخاک بسیار فشرده و یا سنگلاخی را به آن میدهد. همچنین ناخن (سوک)های به کار رفته در آن از فولاد ضد سایش می باشد که نسبت به جنس هایی مثل ck45 استحکام و عمر بیشتری دارند.

در جاهایی که پوشاندن کامل بقایا مد نظر نیست استفاده از چیزل به جای گاوآهن برگرداندار باعث سرعت بیشتر و از لحاظ اقتصادی به صرفه­تر است. گاوآهن چیزل همینطور متناوبا برای شکستن لایه سخت زیرین خاک استفاده می­شود که در اثر استفاده مداوم از گاوآهن برگرداندار در عمق یکسان ایجاد شده است. در بیشتر خاک های ایران که خاک های خشک و با مواد آلی کم هستند، استفاده از چیزل بهتر است و بیشتر توصیه می شود. ضمن اینکه گاوآهن برگرداندار بقایای گیاهی را دفن کرده و سطح خاک را بدون محافظت در مقابل فرسایش رها می کند و در نتیجه فرسایش خاک در گاوآهن برگرداندار بیشتر است. هر ساقه با یک پیچ نگهدارنده و یک پین برشی به قاب مخصوص خود که به شاسی متصل است، بسته می شود. چنانچه در حین عملیات خاکورزی، ساقه ها به مانع سخت برخورد کنند، پین بریده شده و ساقه ها حول پیچ نگهدارنده خود درون قاب به سمت عقب هدایت می شوند، به این ترتیب از آسیب رسیدن به تیغه و ساقه جلوگیری می شود.

روتیواتور استفاده در روتوچیزل از بهترين كيفيت موجود در بازار به شما عرضه مي شود. به طور کلی با در نظرگرفتن ساختار روتیواتور، نتیجه میگیریم که این دستگاه برای خاکورزی سطحی با عمق کم استفاده می شود به طور مثال برای شخم کم عمق، اختلاط کود با خاک، خورد کردن بقایا و اختلاط آن با خاک، پودرکردن خاک سطحی و کلوخ ها و آماده سازی نهایی بستر بذر و همچنین در شالیزارها برای اختلاط کامل خاک و آب از روتیواتور استفاده می شود. همچنین روتیواتورها در زمین های مرطوب کاربرد دارند مثل شالیزارها. محور دوار روتیواتور معمولا در جهت موافق دوران چرخ های تراکتور به گردش می آید. هر تیغه متصل به فلانژها، با دوران محور، پس از برخورد و ورود به خاک، تکه ای از آن را جدا می کند. این قطعه که اندازه آن به پهنای لبه برنده تیغه، تعداد تیغه ها، سرعت دورانی محور و سرعت پیشروی تراکتور بستگی دارد، پس از برخورد با قطعات متحرک و ثابت دستگاه و خرد و پودر شدن به عقب منتقل می شود. اندازه تکه های جداشده از خاک با افزایش سرعت پیشروی بزرگتر می شود. چون در زمان کمتر مسافت بیشتری پیموده می شود و تیغه در زمان یکسان سطح بیشتری از خاک را بر می دارد. با افزایش سرعت دورانی اندازه تکه ها کوچکتر و خرد شدن خاک بیشتر می شود. سرعت دورانی با تغییر دنده های گیربکس تغییر می کند. البته با فرض اینکه سرعت پیشروی ثابت بماند. محور تواندهی در هنگام استفاده باید در حالت 540 دور باشد. با کاهش دوران در گیربکس، تعداد دور محور دوار از حدود 140 تا 300 دور بر دقیقه متغیر است.  با افزایش رطوبت خاک باید دور محور را زیادتر کرد تا به حرکت خاک در بین تیغه ها و دور محور کمک کند. شدت خاکورزی به شکل و محل قرار گیری درپوش یا سپر خاک گیر نیز بستگی دارد. بالاقرار گرفتن درپوش سبب کاهش شدت برخورد خاک با آن و در نتیجه کمتر شکسته شدن آن و نیز یاقی ماندن گیاهان هرز و بقایای گیاهی در زمین می شود. این وضعیت برای خاک ورزی پاییزه و به منظور پیشگیری از فرسایش احتمالی خاک توصیه می شود. در ضمن بالاتر قرار گرفتن درپوش، قدرت مورد نیاز را کاهش می دهد و نشستن خاک مرطوب روی درپوش یا در لابه لای تیغه ها و روی محور را کم می کند.

گاردان استفاده شده در دستگاه از نوع کلاچ دار و ساخت کشور ترکیه است. گاردان کلاچ دار موجب می گردد وقتی پره های روتیواتور به یک شیئ سخت برخورد کند، گاردان به صورت هرز بچرخد تا از فشار مضاعف به گیربکس، دنده ها، پره ها و سایر اجزای انتقال نیرو و حتی خود تراکتور جلوگیری کند. زمانی که مانع از سر راه پره ها دور شد، سیستم دوباره همانند قبل کار خواهد کرد. مکانیسم انتقال نیرو به روتور توسط دنده انجام می شود. در کل مکانیسم های انتقال نیروی دنده ای، دوام و عمربالاتری دارد و مقداری هم سر و صدای کمتری نسبت به زنجیری دارد.

رنگ اين ادوات از بهترين انواع رنگ كوره اي استفاده شده كه نسبت به رنگهاي معمولي دوام بسيار بالاتري دارد . دوام رنگ روي ادوات مانع زنگ زدن قسمت هاي فلزي مي شود و از پوسيدگي زود هنگام آن جلوگيري مي كند.

قابل ذكر است كه بعد از استفاده از روتوچیزل، نیازی به استفاده از دیسک نیست. چون روتوچیزل علاوه بر شخم زدن، کلوخ ها را نیز خرد می کند. این موارد کمک می کند تا زمین کمتر فشرده شده و سریعتر از حالت مرسوم برای کشت آماده شود.

انواعی از روتوچیزل در بازار موجود است که عبارتند از؛ روتوچیزل 5 شاخه، روتوچیزل 7 شاخه، روتوچیزل 9 شاخه و روتوچیزل 11 شاخه. مهمترین تفاوت این روتوچیزل ها در تعداد شاخه آنها می باشد که منجر به تغییر در عرض کار و تغییر در توان مورد نیاز آنها می شود. روتوچیزل های 5 شاخه کمترین توان و روتوچیزل 11 شاخه بیشترین توان را در بین اینها نیاز دارد.

برای استعلام قیمت روتوچیزل و انواع آن، می توانید به مجموعه شرکت بنوان در تماس باشید و همچنین بهترین روتوچیزل را خریداری کنید.

روتوچیزل چیست؟

روتوچیزل یک وسیله خاکورز مرکب می باشد که ترکیب شده از چیزل در جلو و روتیواتور در عقب. چیزل خاک را شخم می زند و روتیواتور کلوخ ها را خرد می کند و یک سطح نرم را برجای می گذارد. استفاده از روتوچیزل موجب می شود تا عملیات آماده سازی زمین سریعتر انجام شود.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد