پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

قطعات چرخ های تراکتور

اشتراک گذاری:

لوازم و قطعات چرخ های تراکتور 

قطعات چرخ های تراکتور

چرخ های تراکتور دارای ویژگی های ویژه زیادی هستند که از لغزش آنها جلوگیری می کند و چسبندگی بالایی را فراهم می کند. در بخش زیر، برخی از مزایا/ویژگی های اصلی چرخ های تراکتور را نشان داده می شود.

  • چرخ‌ها عمر طولانی، پایداری فوق‌العاده و چسبندگی مطمئنی با خاک دارند که از طریق آج های آن حاصل می شود.
  • اکثر چرخ ها با مواد لاستیکی ساخته شده اند.
  • لاستیک ها در برابر پنچر شدن مقاوم هستند تا مانع پنچری نشوند.
  • چرخ ها تقریباً دارای درجه بندی هشت لایه هستند.
  • اکثر چرخ های تراکتور در اندازه تقریبا 16 اینچی هستند.

چرا چرخ جلوی تراکتور کوچک است؟

تراکتورها کارهای زیادی در کشاورزی انجام می دهند. تراکتور در اندازه ها و اشکال مختلف، سعی می کند تماس مناسبی با سطح خاک داشته باشد. تراکتور به عنوان یک وسیله نقلیه و کشنده در مزرعه می تواند به راحتی بارهای سنگین را جا به جا کرده و بکشد و به همین دلیل قطعات چرخ های تراکتور از اهمیت بالایی برخوردار هستند. لاستیک های جلو کوچک و بزرگ عقب هستند تا از فرورفتن تراکتور در خاک های نرم کشاورزی جلوگیری می کنند.
سازنده تراکتور لاستیک عقب را بزرگتر می کند تا قدرت و وزن متعادل شود. ضمن اینکه چرخ های عقب نیز به تراکتور پایداری و ثبات می دهند. در بخش زیر، دلایلی را نشان می دهیم که چرا چرخ های تراکتور از نظر اندازه نابرابر هستند.
کشش
بیشتر اوقات تراکتورها در زمین های گل آلود و پر از پستی و بلندی کار می کنند. تایرهای بزرگتر از لیز خوردن در سطح گل جلوگیری می کنند. لاستیک بزرگ نصب شده در تراکتور دارای آج های چسبندگی بسیار مناسبی است که می تواند به زمین چنگ بزند. در نتیجه سطح بزرگی که وزن را به طور مساوی تقسیم می کند نشان می دهد که کشش بسیار بالایی دارند. ضمن اینکه، تراکتور در حال کشیدن ادوات کشاورزی است، ادوات پشت آن چرخ‌های عقب را به سمت پایین سوق می‌دهد و با ایجاد لغزش کمتر و تماس بیشتر، در گیری آن‌ها را با خاک افزایش می‌دهد.

قطعات چرخ های تراکتور

فرمان گیری

چرخ‌های جلو با کوچکی خود شعاع گردش بهتری را برای تراکتور فراهم می کنند، به این معنی که تراکتور راحت‌تر در گوشه های تیز دور می زند و در شعاع کمتری می چرخد و این موضوع در طول کاشت، شخم و برداشت مزارع بسیار مهم است. کوچکتر و سبکتر بودن چرح جلو به کنترل آسان آنها کمک می کند.

دید بهتر

دلیل بعدی این است که چرخ های جلوی کوچک، دید بهتری در جهت جلو ایجاد می کنند. با چرخ‌های جلوی کوچک‌تر، راننده می‌تواند نمای جلو را ببیند و وقتی لاستیک‌ها سر راه شما نیستند، دیدن همه چیز بسیار آسان‌تر است. با توجه به چرخ های عقب بزرگتر، صندلی راننده در موقعیت بالاتری قرار می گیرد که دید خوبی را فراهم می کند و گوشه های زمین شخم می زند. کار کشاورزی را آسان و مولد می کند.

توزیع وزن

چرخ های عقب سنگین توزیع وزن مناسب در تراکتور را فراهم می کنند. این موضوع مانند یک اهرم عمل می کند که در آن ارتفاع دو برابر و فاصله زیاد توپی محور چرخ از زمین به معنای دو برابر بودن نیروی کشش است. بعلاوه موتور یک تراکتور بسیار سنگین و قدرتمند است که در جلوی تراکتور قرار دارد. بنابراین، چرخ‌های بزرگ در عقب، وزن را به طور یکنواخت‌تر توزیع می‌کنند تا متناسب با جلوی سنگین‌ تراکتور باشد.

حفاظت از خاک

عمدتاً از تراکتور برای آماده سازی مزرعه قبل از کاشت بذر استفاده می شود. یک کشاورز باید از خاک و همچنین محصولات مراقبت کند. لاستیک های عقب بزرگتر سطح بسیار بیشتری در تماس با خاک دارند، بنابراین وزن تراکتور در سطح وسیعی توزیع می شود و در نتیجه خاک را زیاد فشرده نمی کنند، به همین دلیل است که چرخ های عقب تراکتور بزرگتر هستند.
از جمله مهمترین قطعات چرخ های تراکتور، رینگ های چرخ های جلو می باشد که در سایت بنوان برای خرید قطعات چرخ های تراکتور می توانید اقدام کنید. قیمت قطعات چرخ های تراکتور در سایت بنوان بسیار به صرف در نظر گرفته شده است.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد