پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

بذرپاش/کودپاش

نمایش 10 20 50

بذر/کودپاش 430 کیلویی شخمیران

تماس بگیرید
بذر/کودپاش 430 کیلویی شخمیران نوعی از بذر/کودپاش های متداول است که دارای ظرفیت مخزن 430 کیلو می باشد.

بذر/کودپاش 500 کیلویی شخمیران (بیگ بال)

تماس بگیرید
بذر/کودپاش 500 کیلویی (بیگ بال) شخمیران، بذر پاش نسبتا سنگینی است که دارای گنجایش 500 کیلو بذر یا کود شیمیایی را دارد.

بذر/کودپاش 500 کیلویی قطعات آهنگری خراسان

تماس بگیرید
بذر/کودپاش 500 کیلویی قطعات آهنگری خراسان (محمدزاده)، 500 کیلوگرم بذر را در خود جای می دهد دارای قابلیت تغییر جهت پاشش است.

بذر/کودپاش 800 کیلویی شخمیران

تماس بگیرید
بذر/کودپاش 800 کیلویی شخمیران، سنگین ترین بذر پاش این شرکت است که مناسب تراکتورهای سنگین و با توان بالا می باشد.

بذر/کودپاش نورداگری قطعات آهنگری خراسان

تماس بگیرید
بذر/کودپاش نورداگری قطعات آهنگری خراسان (محمدزاده) برای پاشش بذر و کود استفاده می شود که به محور خرمنکوب وصل می شود.

بذرپاش قیفی 450 لیتری

13.500.000تومان
این کودپاش قیفی همراه با اشپیل آماده می باشد که به صورت سوار به تراکتور متصل می شود برای پاشش بذر یا کود شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد و نیروی چرخش صفحه بذر را از پی تی او می گیرد.

بذرپاش/کودپاش 450 کیلویی علیزاده

تماس بگیرید
بذرپاش/کودپاش 450 کیلویی علیزاده از نوع سانتریفیوژ بوده که دارای گنجایش 450 کیلو بذر یا کود می باشد. به صورت سوار به تراکتور وصل می شود.

کود/بذرپاش ابرهارد شرق

تماس بگیرید
کود/بذرپاش ابرهارد شرق با طرفیت 430 کیلوگرم و عرض پاشش بین 12 تا 32 متر، برای پاشیدن بذر و کود استفاده می شود.

کود/بذرپاش خیش ساز صنعت خراسان

تماس بگیرید
کود/بذرپاش خیش ساز صنعت خراسان از نوع 450 کیلویی می باشد که برای پاشش بذر و کود استفاده می شود.

پیشنهاد لحظه ای

بذرپاش/کودپاش

بذرپاش های گریز از مرکز

بذر پاش گریز از مرکز یا بذرپاش ته دریچه ای وسیله ای بسیار با صرفه برای پخش انواع مختلف بذرها به خصوص بذرهای مختلف غلات و کود های شیمیایی می باشد. عرض مفید پاشش بذر در بذرپاش های گریز از مرکز بسته به خواص فیزیکی بذر  شامل اندازه، شکل، وزن و غیره، بین 6 تا 12 متر می باشد. طبیعتا اگر وزن بذر بیشتر ، عرض پاشش بذر کمتر است. این وسیله بیشتر برای تراکتورهای زراعی تولید می گردد و در دسته ادوات و تجهیزات کشاورزی و باغبانی قرار می گیرد. بذرپاش ها دارای شیار بازکن که در انواع خطی کارها معمول است، نیستند. بنابراین بستر بذر باید به طور کلی به وسیله یک ابزار خاک ورز مانند دیسک تهیه شود. بذرپاش ها، بذر را روی سطح خاک می پوشانند و هیچ گونه وسیله پوشاننده ای ندارند. برای پوشاندن بذر و پایین بردن بذر در عمق مورد نظر حداقل سه سانتیمتر، از دیسک ها یا هرس های دندانه میخی استفاده می شود. میزان بذر مناسب در هکتار در اقلیم گرم و خشک 120 تا 200 کیلوگرم و در مناطق سردسیر 160 تا 200 کیلوگرم گزارش شده است.
بذرپاش/ کودپاش گریز از مرکز
1. یک نمونه بذرپاش گریز از مرکز

مزایای بذرپاش ها

  • قیمت کمتر بذرپاش در مقایسه با خطی کارها
  • سرعت انجام عملیات 5 تا 6 برابر از خطی کارها می باشد.
  • برای استفاده از خطی کارها به عملیات اضافی آماده سازی زمین نیاز است تا حدی که کلوخ ها تا اندازه تخم مرغی شکسته شوند. بستر برای استفاده از خطی کارها باید کاملا صاف باشد در حالی این حساسیت برای بذرپاش ها کمتر است.

قسمت های مهم بذرپاش ها

قسمت های مهم بذرپاش عبارتست از؛ مخزن و پخش کننده ها. مخزن به صورت یک قیف بزرگ می باشد که گنجایش آن بین 34 تا 900 کیلوگرم می باشد. در مخزن یک همزن هم تعبیه شده است که مطابق شکل 2، با یک میله به صفحه چرخشی زیر مخزن متصل شده است. همزدن بذر برای اینکه بذر دپو نشود و گرفتگی در قسمت خروجی ایجاد نشود لازم است.

پخش کننده یا موزع یک صفحه یا دیسک می باشد که روی آن پره هایی قرار دارد و بذرها پس از سقوط از دریچه انتهایی مخزن، روی این صفحه میریزند و صفحه که با گاردان به محور تواندهی وصل است با سرعت بالا در حال چرخش بوده و بذر را با سرعت به اطراف پخش می کند.

پره های روی دیسک دو حالت می توانند داشته باشند یا بصورت یک پره یا تیغه ساده هستند و یه به صورت ناودانی. مزیت پره های ناودانی به این است که همین شکل ناودانی بودن آن باعث می شود تا بذرها به بالا و به صورت عمودی پرتاب نشوند و طبیعتا دقت کار پایین نیاید.

مکانیسم بذرپاش گریز از مرکز
2. مکانیسم بذرپاش گریز از مرکز

تنظیمات بذرپاش گریز از مرکز

  1. مهمترین کار تنظیم میزان پاشش بذر متناسب با نوع بذر مربوطه می باشد. مثلا در گندم باید طوری تنظیم شود که در هکتار 150 تا 200 کیلو بذر را بپاشد. تولیدکننده های مختلف مکانیسم های برای تغییر در پاشش بذر در نظر گرفته اند. یکی از این مکانیسم ها تنظیم تغییر در وضعیت قرار گیری دریچه زیرین مخزن می باشد. بدین صورت که با تغییر وضغیت دریچه، بذر بیشتر یا کمتری روی صفحه بیاید. این میزان را تولید کننده باید به کشاورز اطلاع بدهد که در هر وضعیت پاشش چند کیلوگرم است تا کشاورز دریچه را تنظیم کند (شکل 3).
مکانیسم تغییر قرار گیری دریچه در زیر مخزن در بذرپاش
3. مکانیسم تغییر قرار گیری دریچه در زیر مخزن

2. تنظیم مهم دیگری که در بذرپاش ها وجود دارد آن است که با توجه به اینکه بذرپاش ها معمولا سوار هستند و به اتصال سه نقطه تراکتور وصل می شوند. باید دقت کرد که برای بالا بردن بذرپاش از اهرم کنترل موقعیت تراکتور استفاده شود و اهرم کنترل کشش هم در حالت بالا ثابت بماند. اگر صرفا از اهرم کنترل کشش برای بالابردن دستگاه استفاده شود، در این حالت وزن ماشین با خالی شدن مخزن کم می شود و با سبک شدن، به طور خودکار بالا می رود که منجر به افزایش عرض پاشش و کاهش تراکم بذر می شود.

3. توصیه می شود که در هنگام کار با بذرپاش، محور تواندهی در حالت چرخ گرد باشد تا با کاهش یا افزایش سرعت پیشروی، بذر پاشیده شده کمتر یا بیشتر شود و در نهایت نرخ بذرپاشی به ازای سطح طی شده ثابت بماند. حال اگر به هر دلیلی مثل محدودیت تراکتور، صفحه دوار در حالت موتورگرد بود، باید سرعت با گاز دستی تنظیم شود و از گاز پایی استفاده نشود تا دور محور تواندهی و سرعت پیشروی ثابت بماند.

4. تنظیم چهارم در مورد بذرپاش بحث هم پوشانی خطوط کشت می باشد. تراکم و میزان پاشش بذر هر چه از محور مرکزی بذرافشان دور شویم کمتر می شود. لذا در سفر برگشت تراکتور را باید طوری راند که مقداری از سفر قبلی را پوشش دهد تا تراکم بذر به یکنواختی برسد. این هم پوشانی که باید با آزمایش تعیین شود از یک سوم تا حدود یک دوم عرض پاشش تغییر می کند. مثلا برای عرض پاشش 10 متری، اگر هم پوشانی یک سوم را فرض کنیم، فاصله رد چرخ سمت چپ در مسیر رفت با رد چرخ باز هم سمت چپ در مسیر برگشت باید 8.5 متر بشود.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد