پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

قطعات یدکی بیل بکهو

اشتراک گذاری:

لوازم و قطعات یدکی بیل بکهو

بیل بکهو در کشاورزی برای کندن کانال یا چاله در کشاورزی و باغداری استفاده می شود. این نوع بیل بکهو به عنوان یکی از ادوات به انواع تراکتورهای معمولی بسته می شود و قابلیت بالایی به تراکتورها به عنوان تأمین کننده توان در بخش کشاورزی می دهد. بیل بکهو از جمله ادواتی در کشاورزی است که استفاده مهم و زیادی از سیستم هیدرولیک می کند. انواع قطعات یدکی بیل بکهو شامل شیر دسته خلبانی هیدرولیک، پمپ دنده ای، شیلنگ ها و جک های هیدرولیک و ناخن های سایشی باکت می باشد.

قطعات یدکی بیل بکهو

قطعات یدکی بیل بکهو

اجزاء و کاربرد بیل بکهو

بیل بکهو یکی از ادوات بسیار کاربردی و گره گشا در امر کشاورزی، روستایی و عمرانی می باشد.‌ بیل بکهو مثل بیل لودری به تراکتور بسته و اضافه می شود و بدین ترتیب یک قابلیت مضاعف و عملیاتی به تراکتور داده می شود.

بیل بکهو به پشت تراکتور وصل می شود. کاربرد بیل بکهو برای کندن کانال و چاله می باشد. کندن کانال با استفاده از این‌بیل  بسیار رواج دارد که از کانال برای انتقال آب یا لوله کشی استفاده می شود.  از این روی حتی به این بیل ها، بیل های کانال کن بکهو هم گفته می شود.

همچنین از دیگر کاربردهای بیل بکهو در کندن چاله می باشد. در موارد مختلف در کشاورزی و باغداری نیاز به چاله کنی مخصوصا چاله بزرگ از لحاظ قطر و عمق می‌باشد. برای چالکود و زیر خاک کردن کود و مواد مغذی در باغات و اطراف درختان، برای چاله کنی در جهت فنس کشی و حتی کاشت درختان از جمله مواردی است که به بیل بکهو نیاز است.

یکی از محاسن بیل بکهو های این چنینی که به تراکتور متصل می شود آن است که با هزینه‌ به مرتب پایین می‌توان کارایی تراکتور را افزایش داد و از محاسن بیل بکهو هم استفاده کرد. در مقایسه با بیل های مکانیکی بسیار به صرفه تر هستند و تا حد خوبی برای کشاورزان کارایی دارند. البته ذکر این نکته هم لازم است بیل بکهو تراکتوری کارایی کامل بیل مکانیکی را ندارد و به نسبت در کارهای سبک‌تر استفاده می شود.

بیل بکهو تراکتوری یک محدودیت یا تفاوتی که نسبت به بیل های مکانیکی دارد در چرخش آن و زاویه گرفتن به اطراف است. بیل تراکتوری با توجه به جک هایی که دارد کمتر به اطراف می چرخد که در انواع بیل های بکهو به همین ترتیب است. بیل بکهو همانطور که اشاره شد بر اساس سیستم هیدرولیک صنعتی کار می کند و از قطعات یدکی  هیدرولیک مانند پمپ و شیلنگ و شیر و جک هیدرولیک استفاده می کند. بنابراین قطعات بیل بکهو شامل آهن آلات و باکت و سیستم های هیدرولیک می باشد.

بیل های بکهو که به تراکتور متصل می شوند تنوع زیادی دارند و متناسب با انواع تراکتورهای کوچک و بزرگ شامل تراکتورهای دو سیلندر، سه سیلندر، چهار سیلندر و شش سیلندر می باشد. تفاوت این بیل های بکهو در ظرفیت آنها و توان و ابعاد و عمق کانالی که حفر می کنند می باشد. برای تراکتورهای کمرشکن و گلدانی که توان کمی دارند بیل های ساخته شده توانایی حفر کانال تا 120 تا 150 سانتیمتر را دارند. بیل هایی که روی تراکتورهای چهار سیلندر نصب می شوند توانایی حفر کانال تا عمق 2.5 متر را دارند و بیل های تراکتور شش سیلندر کانال هایی تا عمق 3.5 متر را حفر می کنند.

قطعات یدکی بیل بکهو

یکی از قطعات بسیار مهم در بیل های بکهو جک های هیدرولیک می باشد. جک های هیدرولیک نقش تبدیل توان سیالی و هیدرولیکی به توان مکانیکی و انجام کار را دارد. بعلاوه اینکه نقش افزاینده قدرت و توان را در سیستم هیدرولیک ایفا می کند. جک ها با اختلاف سطوحی که ایجاد می کنند موجب چند برابر شدن توان هیدرولیک می شود و بدین ترتیب کارهای فوق سنگین را در صنعت و کشاورزی با سیستم هیدرولیک انجام می دهند. معمولا در بیل های بکهو از جک های جفت فشار استفاده می شود که دو شیلنگ به آنها متصل شود و بدین ترتیب رفت و برگشت جک و انجام کار با کنترل کامل اپراتور انجام می شود. در بیل بکهو یک جک برای بازو یا ستون و یک جک برای باکت استفاده می شود. در تعویض جک ها هم دقت شود که حتما جک با ابعاد مشابه با جک قبلی جایگزین شود.

یک مدل شیر هیدرولیکی که معمولا در بیل های بکهو استفاده می شود شیرهای دسته خلبانی هیدرولیک یا شیرهای خلبانی می باشد. شیر دسته خلبانی این توانایی را دارد که با یک دسته در جهت های مختلف زاویه بگیرد و باکت و بوم را در همه جهت های تغییر زاویه بدهد. یکی دیگر از قطعات یدکی بیل های بکهو پمپ های آن می باشد. این پمپ ها از نوع پمپ های دنده ای با فشار بالا تا 350 بار می باشد. پمپ به عنوام قلب سیستم هیدرولیک عامل ایجاد دبی در جریان سیال می باشد. پمپ دنده ای هیدرولیک دو دنده دارد که درون یک پوسته با بدنه پمپ قرار گرفته اند. این دو دنده به هم درگیر هستند که یکی هرز گرد بوده و دیگر به شافت محرکه متصل می باشد. با چرخش این دنده ها در سرعت دورانی بالا، سیال یا روغن از سمت مکش و مخزن پمپ تحویل گرفته می شود و با ادامه چرخش، سیال منتقل شده و با کاهش حجم و فضای بین دنده های پمپ و جدار پمپ، موجب افزایش دبی و سرعت سیال می شود و در سمت فشار به خروجی تحویل داده می شود. با توجه به سنگینی کار بیل های بکهو، باید پمپ ها توانایی تحمل فشار بالایی در مدار هیدرولیک داشته باشند. از این جهت پمپ دنده بیل بکهو پمپ هایی با فشار بالا تا 350 بار را شامل می شوند.

قطعات یدکی بیل بکهو

اجزا و قطعات بیل بکهو

یکی دیگر از قطعات یدکی بیل بکهو شیلنگ های هیدرولیک می باشد که باید دوام و جنس با کیفیتی داشته باشند تا در فشار بالا و تماس با مواد و سطوح تیز، دچار پارگی یا نشتی نشوند. از جمله دیگر قطعات یدکی بیل بکهو ناخن های باکت می باشد که این ناخن ها باید سختی و استحکام بالایی داشته باشند جون در تماس با خاک و سنگ هستند و در صورت داشتن جنس ضعیف به سرعت ساییده شده و دچار فرسایش می شوند. در پایان لازم به ذکر است شرکت تخصصی بنوان با بهره گیری از کادر مجرب خود بهترین و با کیفیت ترین قطعات یدکی بیل بکهو تراکتوری را در اختیار بهره برداران گرامی قرار می دهد.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد