پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

قطعات جلوبندی تراکتور

اشتراک گذاری:

لوازم و قطعات جلوبندی تراکتور

تراکتور ها همانطور که از اسم آنها مشخص است یعنی وسیله کشنده. این اسم تحت اللفظی است که تاحدی وظیفه تراکتور را هم نشان می دهد. اما تراکتور فقط وظیفه کشش را انجام نمی دهد بلکه منبع توان در کشاورزی است که توان دورانی، توان هیدرولیکی و توان الکتریکی را برای انواع ادوات کشاورزی فراهم می کند. با این حال هنوز هم یکی از وظایف اصلی تراکتورها تأمین توان کششی ادوات است، مخصوصا برای ادوات خاکورزی کشش تراکتور نیاز بالاتری پیدا می کند. بر همین مبنا، تلاش های زیادی شده است تا توان مالبندی یا توان کششی تراکتور اضافه شده تا از پس ادوات غول پیکر و سنگین مثل گاوآهن های سنگین و دیسک های عظیم الجثه بر بیاید. یکی از روش های البته پرهزینه و اصلی استفاده از تراکتورهای با توان موتوری بالاست. در طول تاریخ تکمیل تراکتور تا کنون، تراکتورها با توان فوق بالا توسط تولیدکنندگان ارائه شده است که ادوات عریض و بزرگی را هم به دنبال خود می کشند. البته اصل بزرگ شدن ادوات و در نتیجه تولید تراکتور با توان موتوری بالاتر، مربوط به انجام عملیات های مختلف کشاورزی در زمان کم و به موقع انجام شدن کارهای مختلف می باشد.
اما در کنار افزایش توان تراکتور، یک بحث مهم استفاده بهینه از توان موجود است که می توان گفت در اکثر موارد کم هزینه تر می باشد. یکی از روش های مهم در استفاده مؤثر از توان موتور، جفت دیفرانسیل شدن تراکتورها می باشد. با جفت دیفرانسیل شدن تراکتور توان تولیدی تراکتور تغییری نمی کند بلکه توان کششی تراکتور زیاد می شود. البته راه دیگری هم برای افزایش توان کششی در تراکتورهای تک دیفرانسیل، وجود دارد که از قبیل سنگین کردن چرخ های عقب، آب اضافه کردن به لاستیک تراکتور و افزودن وزنه به جلو تراکتور می باشد.
یکی از قسمت های مهم تراکتور دسته قطعات جلوبندی تراکتور می باشد. جلوبندی تراکتور، دارای قطعات بسیار متنوعی می باشد. وظیفه جلوبندی و قطعات جلوبندی تراکتور، فرمانگیری، حرکت تراکتور و در تراکتورهای جفت دیفرانسیل، افزایش توان کششی تراکتور می باشد. به صورت جزئی تر قطعات جلوبندی تراکتور شامل پک اکسل جلو به طور کامل، اوربیتال فرمان، بوش اکسل، بوش شافت هزار خار فرمان تراکتور، پمپ فرمان تراکتور، پین چرخ جلو، پین شافت اکسل، توپی چرخ جلو برای تراکتور تک دیفرانسیل و جفت دیفرانسیل، پک لوازم جک فرمان، توپی چرخ جلو جفت دیفرانسیل، زین اسبی جفت دیفرانسیل، سگدست، سیبک، شافت هزار خار فرمان تراکتور، شیر فرمان تراکتور، شیلنگ های جک فرمان، فیلتر پمپ فرمان، پینیون کرانویل دیفرانسیل جلو و مفصل دیفرانسیل جلو فرگوسن و دیگر قطعات ریز و درشت می باشد. هر کدام از این قطعات، کارهای خاصی را انجام می دهند که توضیحات هر محصول تحت عنوان آن می آید. یک سری موارد در قطعات جلوبندی تراکتور باید در نظر گرفته شود که در ادامه به تعدادی از آن اشاره می شود.

قطعات جلوبندی تراکتور

قطعات داخل پک اکسل برای هر تراکتوری ، بسته به نوع برند تراکتور و تاریخ تولید آن فرق می کند. به طور مثال در تراکتورهای قدیمی فرمان هیدرولیک مکانیکی می باشد ولی در تراکتور های اخیر، تمایل زیادی برای استفاده از فرمان هیدرولیک ایجاد شده است.
همچنین قطعات مورد نیاز در پک اکسل تراکتور ۴۷۵ با کمی تغییر نسبت به نوع ۲۸۵ که این تغییرات در قسمت جعبه دنده و قسمت زین اسبی و اکسل می باشد. از نظر ساختار، اکسل این دو تراکتور، شبیه به هم می باشد. چون تمام تراکتور های ۴۷۵ فرمان هیدرولیک کامل دارند، نیاز به اوربیتال فرمان و شیلنگ ها ندارد. این پک اکسل بین تراکتور های ۴۸۵ و ۸۰۰ مشترک می باشد.
تراکتور هایی که تک دیفرانسیل می باشند و در چرخ های جلوی خود از توپی های چدنی که داخل آن دو عدد جای بلبرینگ برای نصب دارد. توپی چرخ جلو در مرحله ی اول به صورت ریخته گری شده می باشد و پس از آن توسط تراشکار، قسمت بلبرینگ ها، قاب سر توپی ، سوراخ پیچ های چرخ تراشکاری می شود. دقت تراشکاری در این قطعه باید بالا باشد که بلبرینگ ها در جای خود به خوبی نصب شده و پیچ های چرخ نیز نصب شود.
برای خرید قطعات جلوبندی تراکتور می توانید به سایت بنوان مراجعه کنید و با مشاهده انواع قطعات موجود در سایت هر کدام را که نیاز داشتید انتخاب کنید قیمت قطعات جلوبندی تراکتور هم در سایت بسیار مناسب در نظر گرفته شده است.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد