پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

بیل لودری

اشتراک گذاری:

بیل لودری

بیل لودری

بیل جلو تراکتوری (Front loader = بارکننده جلو) وسیله ای است که جلو تراکتور متصل می شود و بوسیله ی آن می توان خاک یا هر مواد دیگری را بارگیری کرد و یا به محل دیگری انتقال داد. کارکرد انواع این دستگاه دقیقا همانند لودر است با این تفاوت که برای کارهای کشاورزی و دامپروری که نسبت به کارهای عمرانی سبک تر است، استفاده می شود. انواع بیل های لودری بسیار پرکاربرد هستند و در کشاورزی و دامپروی برای بار کردن خاک و کود به تریلی ها یا کامیون ها از آن استفاده می شود. البته نوعی از تراکتور با عنوان بکهو لودر توسط شرکت تراکتورسازی تبریز تولید می شود که مخصوص با بیل بکهو و بیل جلو ساخته می شود و کاربرد دیگری ندارد اما این نوع که کشاورزان انواع بیل  لودری تراکتوری را روی تراکتور معمولی خود نصب می کنند هم بسیار متداول است. البته بیلهای لودری تراکتوری را به دو روش می توان به تراکتور های معمولی اضافه کرد. در یک روش اگر تراکتور، چهار خروجی هیدرولیک داشته باشد مثل بیل جلو تراکتورهای 399، 800 و 1500 فرگوسن خیلی راحت نصب می شود بدون اینکه به پمپ و شیر نیاز باشد. البته در این حالت، بیل لودر نصب شده فقط می تواند با دبی سیستم هیدرولیک تراکتور کار کند و چون این دبی خیلی بالا نیست برای کارهای سبک و با سرعت کم مناسب است و مزیتی که دارد آن است که چون متعلقات شیر و پمپ و مخزن ندارد و قیمت بیل لودری تراکتور کمتر تمام می شود. در یک روش دیگر، که متداول تر است، به طور کلی مدار هیدرولیک بیل لودری از سیستم هیدرولیک تراکتور مستقل می شود تا ضعف حالت قبلی را نداشته باشد و بتوان با یک دبی بالا، کارهای سنگین تر و سرعت بالاتر را فراهم نمود. در حالت دوم، متعلقات پمپ، مخزن و شیر به مدار و بیل لودری اضافه می شود. پمپ با محور تواندهی یا پی تی او تراکتور به گردش در می آید و روغن را از مخزن گرفته به سمت شیر و جک ها می فرستد. شیر هم که معمولا شیرهای دو دوسته استفاده می شود، فرمان جک ها را به عهده می گیرد. این سیستم جدا از دبی بالا، روی همه تراکتورها قابل نصب است و وابسته به خروجی های هیدرولیک تراکتور نیست و البته مشخص است که قیمت بیل جلو تراکتور بیشتر از حالت بدون پمپ و بدون دیگر تجهیزات می شود.

قطعات بیل لودری از یک شاسی برای اتصال به تراکتور، بازوهای اصلی (بوم)، باکت (بیل) که خاک یا مصالح داخل ان بار می شود، جک ها، شلنگ ها، شیر هیدرولیک (لیور یا تقسیم) که بوسیله ان بوم و باکت کنترل می شود، پمپ هیدرولیک یا پمپ بیل لودری و مخزن روغن تشکیل شده است.

یک از طرح های این دستگاه طرح کماندار می باشد. در طرح ساخت بیل لودری تراکتور به صورت کماندار یک شاسی به تراکتور وصل می شود و بیل هم روی مرکز تراکتور سوار نمی شود و روی یک شاسی جدا و جلوتر از مرکز سوار می شود. یک فرق ظاهری دیگر هم دارد که شاسی آن به سمت جلو تراکتور هم می آید و از جلو رادیاتور عبور میکند. در مجموع آهن آلات بیشتری برای ساخت بیل طرح کماندار استفاده می شود.

بیل لودری جلو تراکتور را می توان از جنبه های مختلف دسته بندی کرد:

از نظر تعداد جک، این دستگاه به سه جک و چهارجک تقسیم بندی می شوند. در تمام بیل لودریها برای بالا و پایین رفتن بوم از دوجک استفاده می شود. اما باکت می تواند با یک یا دو جک بازوبسته شود. اگر فقط از یک جک استفاده شده باشد، با دوجک بوم مجموعا سه جک می شود و برای همین به ان ها فرانت لودرسه جک می گویند. اما اگر برای باکت از دوجک استفاده شده باشد، با دو جک بوم مجموعا چهارجک می شود و به ان فرانت لودرچهار جک می گویند. نوع چهار جک قدرت بیشتری نسبت به سه جک دارد و چون در دو نقطه به باکت فشار وارد می کند، در واقع فشار تقسیم شده و بدنه باکت دیرتر خم می شود. بیل لودر بزرگ بیشتر از نوع چهار جک هستند.

نوع چهارجک خود به دو دسته ساده و بازودار(یا تعادلی) تقسیم می گردد. اگر پشت جک های باکت، بازو (اهرم) هایی نصب شده باشد، فرانت لودربازودار نامیده می شود و اگر پشت جک ها مستقیما به بوم متصل باشند، ساده خواهند بود. مزیت نوع بازودار در آن است که در کل حالات بالا رفتن و پایین آمدن، بیل به صورت تراز قرار می گیرد و احتمال ریختن محتویات داخل باکت روی کابین یا راننده حداقل می شود.

باز و بسته شدن یک جک هیدرولیک می تواند بوسیله نیروی روغن باشد. یعنی برای باز شدن جک، روغن از یک طرف ان وارد می شود و جک را باز می کند، و برای بسته شدن جک، روغن از طرف دیگر وارد جک می شود و جک را جمع می کند. به این نوع جک، دوطرفه می گویند که در اصطلاح عامیانه، جفت فشار هم نامیده می شود. وقتی از این نوع جک برای بوم فرانت لودر استفاده شود، به فرانت لودر تراکتور، دو فشار می گویند. کارایی این نوع جک در فرانت لودرها این است که این دستگاه می تواند به سمت زمین هم نیرو وارد کند و به این طریق مقداری از خاک روی زمین را بکند. نشانه جک دوفشار آن است که به هر جک دو شلنگ وصل شده است و وقتی لیور فرانت لودر در جهت پایین امدن بوم نگه داشته شود، این دستگاه می تواند چرخ های جلو تراکتور را از زمین بلند کند.

در انواع تک فشار این دستگاه، بالا رفتن بوم، بوسیله نیروی هیدرولیک است اما پایین امدن ان توسط نیروی وزن انجام می شود. در این مدل، فقط یک طرف جک های بوم، شلنگ هیدرولیک وصل است و طرف دیگر جک فاقد شلنگ هیدرولیک خواهد بود. در فرانت لودرتک فشار، بالا رفتن بوم توسط نیروی روغن و پایین امدن ان با نیروی وزن بیل انجام می شود. این نوع فرانت لودربه طرف زمین هیچ نیرویی نمی تواند وارد کند.

و در نهایت قابل ذکر است که ابعاد شاسی و جای سوراخ های پیچ روی شاسی اکثر تراکتورها با هم متفاوت است و از آن جا که شاسی فرانت لودر به شاسی تراکتور متصل می گردد، برای هر تراکتور باید فرانت لودر مخصوص خود طراحی گردد.

بیل لودری تراکتور باغی برای تراکتور فرگوسن 470 در بازار موجود است. همچنین کشاورزان می توانند برای استعلام آخرین قیمت بیل جلو تراکتور ۲۸۵، تراکتور بیل 475، بیل جلو تراکتور 399 و کلیه قیمت بیل جلو تراکتور فرگوسن به همین سایت فروش شرکت مراجعه کنند.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد