پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

موور

فیلتر محصولات

پیشنهاد لحظه ای

به نظر می رسد ما نمی توانیم آنچه شما به دنبال آن هستید را پیدا کنیم.

موور

موور

موور یا علف چین، ادواتی هست که برای درو کردن علوفه مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ها در انواع شانه ای و بشقابی موجود هستند.

نوع شانه ای از چند ردیف تیغه های دندانه ای تشکیل شده اند که روی هم می لغزند، درست همانند تیغه های ماشین اصلاح.

اما مرسوم ترین نوع دستگاه های علف چین، موورهای بشقابی هستند که شکل کلی آن ها بیضی می باشد. این  موورها معمولا دارای تیغه های برنده ای بر روی دیسک های خود می باشند که می تواند علوفه را از روی سطح زمین برش دهد و به زمین بریزد.

مقدار رطوبت علوفه و همچنین ارتفاع گیاه در نوع برش و عملکرد دستگاه علف چین مهم است. تیغه های این دستگاه در مقابل رطوبت بسیار زیاد حساس است و عملکرد مطلوب خود را از دست خواهد داد .

میزان برداشت یا به عبارتی افت محصول در هنگام کار با دستگاه علف چین به چند عامل بستگی دارد. اولین مورد مهارت اپراتور است که چطور با دستگاه کار کند و تنظیمات ان را به درستی انجام دهد.

دومین مورد میزان رطوبت محصول  است. رطوبت زیاد محصول باعث می شود علف چین به درستی کار خود را انجام ندهد.

سومین مورد قدرت دستگاه است. دستگاه با قدرت بیشتر، علوفه ها را راحت تر برش زده و در صورتی که علوفه ها خیلی پر باشند، می تواند تمام آن ها را به راحتی برش بزند.

کیفیت تیغه های موور را به عنوان مورد چهارم بیان می کنیم. تیه های خوب، هم از تیزی خوبی برخوردارند، و هم به سرعت کند نمی شوند.

و مورد آخر ارتفاع محصول است که در مقدار برداشت تاثیر گذار است.

اما در کل می توان بیان کرد میزان افت محصول در برداشت با موور بشقابی کم است.

ساختمان کلی دستگاه موور بشقابی

به طور کلی یک دستگاه موور بشقابی از چند دیسک تشکیل شده است که با سرعت زیاد می چرخند. روی این دیسک ها، تیغه هایی نصب شده اند که بر اساس خاصیت گریز از مرکز، به سمت بیرون تمایل می شوند و به این صورت علوفه ها را برش می زنند. دستگاه های موور بشقابی جزء دستگاه هایی هستند که هزینه نگهداری بسیار پایینی دارند و در صورت استفاده صحیح از آن ها، طول عمر بالایی خواهند داشت. اما اگر به طور صحیح مورد استفاده قرار نگیرند، طبیعتا هزینه های تعمیرات آن ها بالا خواهد رفت.

اصول ایمنی در مورد دستگاه موور بشقابی

دستگاه موور بشقابی اگرچه دستگاه پرفایده ای است، اما بسیار می تواند خطرناک باشد و باید نکات ایمنی را تا حد امکان راجع به آن رعایت کرد. دیسک ها و تیغه های برش در این دستگاه با سرعت بسیار زیادی می چرخند، بنابراین تا حد امکان از دستگاه در حین کار فاصله بگیرید.

در صورتی که اجسام پارچه ای مانند چادر و لباس به تیغه ها نزدیک شود، احتمال کشیدن آن به داخل وجود دارد. همچنین این دستگاه اجسام اطراف خود مانند تکه های چوب و سنگ را می تواند با شدت زیاد به اطاف پرتاب کند.

در صورت وجود ایراد فنی در دستگاه، از هر گونه دست کاری در دستگاه موور بشقابی بپرهیزید و از تعمیرکاران خبره برای تعمیر آن کمک بگیرید.

دستگاه های موور معمولا برای تراکتورهای زراعی طراحی می شوند و در این جا در دسته ادوات و تجهیزات کشاورزی و باغبانی قرار می گیرند.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد