پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

سمپاش بومدار

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Pinterest
print
امتیاز این مطلب:
5/5

سمپاش بومدار

سمپاش بومدار

تراکتورها ماشین آلات اصلی مورد استفاده کشاورزان در مزرعه هستند. یکی از کاربردهای اصلی تراکتورها قابلیت اتصال آنها به هر نوع ابزاری است که باعث عملکرد بیشتر تراکتورها می شود. در هر مرحله از کشاورزی برای هر نیاز کشاورز یک تراکتور اجرا می شود که سمپاش های تراکتور یکی از آنهاست.
تراکتور سمپاش کشاورزی یک راه عالی برای به حداقل رساندن نیروی کار کشاورزان و اطمینان از استفاده یکنواخت آب، آفت کش ها یا داروها در سراسر مزارع بدون هیچ زحمتی است. سمپاش های تراکتوری یک راه عالی برای کشاورزان برای صرفه جویی در هزینه و اطمینان از انجام صحیح کار است. این نوع بوم سمپاش تراکتوری دو برابر سمپاش های دستی کار می کند و به زمان و تلاش کمتری نیاز دارد. علاوه بر این، آنها همچنین اطمینان حاصل می کنند که کار با حداقل تلاش به طور موثر انجام می شود.

سمپاش بومدار

ادوات کشاورزی که به عنوان سمپاش بومدار تراکتوری شناخته می شود برای اعمال مواد شیمیایی مایع، کودها یا آفت کش ها به طور دقیق و موثر در محصولات یا مزارع استفاده می شود. مجموعه بوم با نازل های پاششی، مخزن برای نگهداری مایع، پمپ و سیستم لوله کشی برای گردش آن و کنترل هایی برای تنظیم دبی و فشار، همگی از ویژگی های این دستگاه ها هستند. پوشش گسترده ای که توسط سمپاش های بومدار تراکتوری ارائه می شود، امکان درمان سریع مناطق بزرگ را با کاربرد مداوم فراهم می کند. از طریق سمپاشی دقیق و کنترل شده، آنها به کشاورزان این توانایی را می دهند که استفاده از مواد شیمیایی را به حداکثر برسانند، بهره وری را افزایش دهند و اثرات زیست محیطی را کاهش دهند.

اجزای سمپاش بومدار تراکتوری

1) مجموعه بوم: مجموعه بوم سمپاش، که از تعدادی لوله توخالی فلزی یا پلاستیکی تشکیل شده است که به صورت افقی از سمپاش امتداد می یابد، یک جزء ضروری است.

2) نازل های سمپاش: نازل ها که به مجموعه بوم متصل می شوند وظیفه پخش مایع را در الگوی مورد نظر بر عهده دارند.

3) مخزن: مخزن ظرفی است که کود مایع یا ماده شیمیایی را که قرار است پاشیده شود در آن نگهداری می کند. اندازه سمپاش و کاربرد مورد نظر می تواند بر ظرفیت مخزن تأثیر بگذارد.

3) پمپ: پمپ مایع را از مخزن به سمت نازل های پاشش تحت فشار و در جریان مداوم حرکت می دهد. به طور معمول، یک موتور جداگانه یا قدرت برخاست از (PTO) تراکتور آن را تغذیه می کند.

سمپاش بومدار

4) سیستم لوله کشی: مخزن، پمپ و نازل ها همه توسط سیستم لوله کشی به هم متصل می شوند. از لوله‌ها، شیلنگ‌ها، شیرها و اتصالات تشکیل شده است که مایع را قادر می‌سازد از مخزن به پمپ عبور کند و سپس از طریق مجموعه بوم به نازل‌های پاشش شود.

5) سیستم کنترل: سیستم کنترل به کاربر این امکان را می دهد که میزان جریان، فشار و الگوی پاشش سمپاش را اصلاح و کنترل کند.

6) تنظیم ارتفاع بوم: برای قرار دادن ارتفاع های مختلف محصول، بسیاری از سمپاش های بوم تراکتور دارای مکانیزم تنظیم ارتفاع هستند.

7) تنظیم عرض بوم: با این کار، اپراتور می تواند منطقه تحت پوشش را به اندازه مزرعه تنظیم کند و کاربرد یکنواخت را در سراسر آن تضمین کند.

8) فیلترها و صافی ها: برای جلوگیری از گرفتگی کثیفی و سایر ذرات نازل های اسپری، فیلترها و صافی ها در سیستم لوله کشی یا شیلنگ کشی نصب می شود.

سمپاش بومدار

هدف سمپاش های بومدار تراکتور

1) کاربرد با دقت: سمپاش های بومدار تراکتوری برای رساندن مایعات به شکل دقیق و متمرکز ساخته شده اند. نازل های سمپاش مجموعه بوم یک الگوی سمپاشی کنترل شده تولید می کنند که تضمین می کند مواد شیمیایی به طور یکنواخت در سطح شاخ و برگ محصول یا سطح مزرعه اعمال می شوند. این دقت باعث کاهش ضایعات می شود و در عین حال کارایی مواد اعمال شده را به حداکثر می رساند.

2) پوشش دهی و کارایی: سمپاش های بومدار تراکتوری دارای طیف گسترده ای از قابلیت های پوشش دهی هستند که امکان درمان سریع و موثر مناطق قابل توجه را فراهم می کند. مجموعه بوم به صورت افقی پخش می شود و با یک حرکت یک منطقه قابل توجه را در بر می گیرد. در نتیجه، عملیات سمپاشی زمان و کار کمتری را می طلبد، که باعث افزایش بهره وری و کارایی در اطراف می شود.

3) توزیع یکنواخت: نازل های اسپری مجموعه بوم اطمینان حاصل می کنند که مایع به طور مساوی در سطح محصول یا مزرعه توزیع می شود. این یکنواختی با جلوگیری از استفاده بیش از حد یا کم از مواد شیمیایی که باعث رشد مداوم محصول می شود، خطر ابتلا به سلامت محصول نابرابر یا شیوع آفات یا بیماری را کاهش می دهد.

4) پارامترهای قابل تنظیم: سمپاش های بومدار تراکتوری پارامترهای قابل تنظیم مختلفی از جمله سرعت جریان، فشار و الگوی پاشش را ارائه می دهند. به دلیل سازگاری آن، سمپاشی را می توان متناسب با انواع مختلف محصول، مراحل رشد و عوامل محیطی سفارشی کرد. با تنظیم این پارامترها، می توان به نیازهای خاص محصولات مختلف یا شرایط مزرعه پاسخ داد و در عین حال از نرخ کاربرد و پوشش مطلوب اطمینان حاصل کرد.

5) صرفه جویی در زمان و نیروی کار: سمپاش های بومدار تراکتوری استفاده سریع از مواد شیمیایی را در مناطق قابل توجهی امکان پذیر می کند و زمان و کار مورد نیاز را در مقایسه با سمپاش های دستی یا دستی کاهش می دهد. اتصال تراکتور روند سمپاشی را ساده می کند و با امکان حرکت سریع و موثر در سراسر زمین به حفظ منابع گرانبها کمک می کند.

6) دستاوردهای بهره وری: سمپاش های بومدار تراکتوری با پوشش دادن زمین بیشتر در زمان کمتر به بهره وری عملیات کشاورزی کمک می کنند. مناطق بزرگتر را می توان به طور مؤثرتری توسط کشاورزان درمان کرد و سلامت محصول، عملکرد و سودآوری کلی را بهبود بخشید.

7) تکنیک های کشاورزی دقیق: سمپاش های بوم تراکتور با تکنیک های مورد استفاده در کشاورزی دقیق سازگار هستند. استفاده از فناوری GPS، نقشه برداری و سیستم های کاربردی نرخ متغیر چند مورد از این موارد هستند. با کمک این ویژگی‌های پیشرفته، سمپاش‌ها اکنون می‌توانند سمپاشی خاص هر نقطه از مزرعه را انجام دهند، نرخ‌های کاربرد را در پاسخ به داده‌های بلادرنگ مانند شرایط خاک، نیاز محصول یا تراکم علف‌های هرز تنظیم کنند. این دقت، استفاده از مواد شیمیایی را به حداقل می رساند، تأثیر آن بر محیط را کاهش می دهد و تخصیص منابع را به حداکثر می رساند.

8) کاهش قرار گرفتن در معرض اپراتور: سمپاش های بومدار تراکتوری میزان مواد شیمیایی که اپراتور در معرض آنها قرار می گیرد را کاهش می دهد. اپراتورها می توانند با استفاده از سمپاش از کابین تراکتور فاصله ایمن را از سم حفظ کنند و از تماس نزدیک با مواد بالقوه مضر جلوگیری کنند. این امر امنیت اپراتور را افزایش می دهد و خطر مشکلات بهداشتی ناشی از قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی را کاهش می دهد.

سمپاش های پمپی تراکتوری

سمپاشی که از نیروی تراکتور برای به حرکت درآوردن مکانیسم پمپ استفاده می کند، به عنوان پمپ سمپاش تراکتور شناخته می شود. یک واحد پمپ، یک مخزن برای محلول مایع و شیلنگ هایی با نازل های سمپاش اجزای معمولی هستند. پمپ به شافت تراکتور (PTO) متصل است که مایع را قبل از پاشش از طریق نازل ها تحت فشار قرار می دهد. به طور نسبی، این سمپاش ها مقرون به صرفه تر و اساسی تر از سمپاش های مکانیکی تراکتور هستند.

کاربرد سمپاش بومدار تراکتوری

۱) حفاظت از محصول: سمپاش های بومدار تراکتوری اغلب در تکنیک های حفاظت از محصولات استفاده می شود. برای کنترل علف‌های هرز، آفات و بیماری‌هایی که می‌توانند به سلامت و عملکرد محصول آسیب برسانند، از آفت‌کش‌ها، علف‌کش‌ها و قارچ‌کش‌ها استفاده می‌کنند. این مواد به طور دقیق و پیوسته توزیع می شوند، که به محافظت از محصولات در برابر آفات و تقویت رشد قوی آنها کمک می کند.

سمپاش بومدار

2) کاربرد کودهای مایع: برای این منظور از سمپاش های بومدار تراکتور نیز استفاده می شود. مواد مغذی حیاتی در کودهای مایع مستقیماً توسط گیاهان جذب می شوند و رشد و نمو آنها را تقویت می کنند. سرعت جریان سمپاش و تنظیم الگوی اسپری توزیع دقیق و یکنواخت کود را امکان پذیر می کند و تضمین می کند که محصولات حداکثر مقدار مواد مغذی را جذب می کنند.

3) مدیریت مزرعه و پوشش گیاهی: سمپاش های بوم تراکتور برای مدیریت پوشش گیاهی مزرعه در مدیریت مزرعه و زمین ضروری هستند. از آنها می توان برای سم پاشی علف کش ها برای از بین بردن علف های هرز ناخواسته و سایر گیاهانی که منابع زراعی را غارت می کنند استفاده کرد. کشاورزان می توانند با انتخاب مناطق خاص برای هدف یا با استفاده از علف کش های انتخابی، پوشش گیاهی را به طور مؤثر مدیریت کرده و رشد گیاهان مورد نظر را تشویق کنند.

4) سمپاشی در باغات و تاکستان ها: برای کنترل بیماری ها و آفات از سمپاش های بوم تراکتور در باغات و تاکستان ها استفاده می شود. به منظور سمپاشی دقیق قارچ‌کش‌ها، حشره‌کش‌ها یا سایر تیمارها، این سمپاش‌های تخصصی برای مانور دادن در ردیف‌های تنگ و چیدمان باغ‌ها/ تاکستان‌ها ساخته می‌شوند. قرارگیری سطوح سایبان مورد نظر درختان یا انگورها با قابلیت تنظیم ارتفاع بوم امکان پذیر است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 اظهار نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درباره بنوان

گروه بازرگانی بنوان یک تیم حرفه ای است که با توجه به اهمیت توسعه مکانیزاسیون در حوزه صنعت ادوات کشاورزی و حاکمیت وضع نابسامان در این حوزه که اغلب ناشی از سوء رفتار برخی از تولید کنندگان و توزیع کنندگان سود جو، که آن هم متاثر از به روز نبودن دانش کشاورزان و عدم رسیدگی کافی مسئولین به این امر مهم می باشد، ورود به عرصه توزیع ادوات کشاورزی کرده است.

بنوان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آخرین مقالات

در خبرنامه ما عضو شوید

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار و تخفیف ها زودتر از دیگران آگاه میشوید.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد