پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

کنترل مواد شیمیایی کشاورزی

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Pinterest
print
امتیاز این مطلب:
5/5

کنترل مواد شیمیایی کشاورزی

کنترل مواد شیمیایی کشاورزی

کشاورزی یکی از خطرناک ترین مشاغل است. دسترسی به اطلاعات ایمنی و بهترین شیوه ها یک جزء حیاتی برای بهبود ایمنی مزرعه است. همچنین ارائه این اطلاعات به زبان مادری صاحب مزرعه یا کارمندان بسیار مهم است، این ویدئوهای کوتاه درک اولیه ای از خطرات ناشی از کار با مواد شیمیایی، راه های مختلف قرار گرفتن در معرض، اقدامات پیشگیرانه مانند تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) و اقداماتی که در مواقع اضطراری باید انجام شود را ارائه می دهد.

مقدمه: خطرات

خطر به ترکیبی از مضر بودن ماده شیمیایی و طول مدت قرار گرفتن در معرض آن ماده شیمیایی بستگی دارد. اثرات قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی شامل اثرات حاد است که در عرض چند دقیقه یا چند ساعت پس از قرار گرفتن در معرض آن رخ می دهد و اثرات تاخیری که ممکن است هفته ها، ماه ها یا حتی سال ها طول بکشد تا ظاهر شوند.
مواد شیمیایی کشاورزی به هر ماده ای اطلاق می شود که در رشد یا استفاده از هر گیاه یا حیوانی دارای اهمیت اقتصادی باشد. مواد شیمیایی موجود در مزرعه می تواند خطرناک باشد. مواد شیمیایی رایج شامل آفت کش ها، پاک کننده ها و حلال ها و مواد شیمیایی دامپزشکی است. با تمام مواد شیمیایی با احتیاط شدید رفتار کنید و فقط طبق دستورالعمل استفاده کرده و در کنترل مواد شیمیایی کشاورزی دقت کنید.
آفت کش ماده یا ترکیبی از مواد است که برای جلوگیری یا از بین بردن آفات در نظر گرفته شده است. از جمله علف کش ها، حشره کش ها و قارچ کش ها هستند. هر گونه قرار گرفتن در معرض آفت کش ها، صرف نظر از مقدار یا مدت زمان، می تواند منجر به مسمومیت و همچنین چالش های سلامت کوتاه مدت و بلند مدت شود. قرار گرفتن در معرض آفت کش ها می تواند از طریق بلع (از طریق دهان)، استنشاق (از طریق تنفس) یا جذب (از طریق تماس با پوست) رخ دهد. عوارض شایع سلامتی شامل سردرد، تاری دید، سرطان، سوختگی پوست/چشم/گلو/صورت، درگیری سیستم عصبی و نقایص مادرزادی است.

کنترل مواد شیمیایی کشاورزی

کودکان و زنان باردار به طور منحصر به فردی در برابر اثرات جانبی سمی ناشی از قرار گرفتن در معرض آفت کش ها آسیب پذیر هستند. مواد شیمیایی مورد استفاده برای تمیز کردن تاسیسات و تجهیزات لبنیات، به ویژه پاک کننده های خطوط لوله لبنی، خطرات ویژه ای برای کودکان به همراه دارد.
خواندن کامل برچسب های شیمیایی و پیروی از دستورالعمل های استفاده، پوشیدن تجهیزات حفاظتی مربوطه و نگهداری، تمیز کردن و دفع صحیح مواد شیمیایی بسیار مهم است. هنگام نگهداری و کنترل مواد شیمیایی کشاورزی، مطمئن شوید که همه آنها به درستی برچسب گذاری شده اند، در ظروف اصلی خود نگهداری می شوند و در محل امنی که خشک و سایه دار است نگهداری می شوند. تجهیزات حفاظتی ممکن است شامل عینک، دستکش شیمیایی، پیش بند شیمیایی، محافظ تنفسی مانند ماسک، کفش مناسب، شلوار بلند و پیراهن با آستین بلند باشد. کفش‌ها و چکمه‌های چرمی می‌توانند مواد شیمیایی را جذب کنند، بنابراین هنگام اسپری مایعات، حتما از چکمه‌های نئوپرن یا PVC استفاده کنید.
پس از استفاده از هر گونه مواد شیمیایی، لازم است دست ها و سایر پوست های در معرض آن با آب و صابون شسته و با دقت خشک شوند. لباس ها و کفش هایی که در معرض مواد شیمیایی هستند نباید در خانه پوشیده شوند یا با لباس های خانوادگی شسته شوند.
اگرچه کشاورزی هنوز یک تجارت عمدتاً خانوادگی است، اما دارای استانداردهایی برای اجرا و مقرراتی است که برای کارفرمایان با بیش از 10 کارمند قابل اعمال است. در برخی موارد، اگر خطر در استاندارد کشاورزی یا استاندارد عمومی صنعت پوشش داده نشود، بند وظیفه عمومی به عنوان یک روش مدیریت ایمن به اجرا گذاشته می شود. استاندارد حفاظت از کارگران کشاورزی EPA یک راهنمای عالی برای استفاده از مواد شیمیایی و راهنمایی در توسعه یک برنامه حفاظت شیمیایی برای عملیات کشاورزی است.

کنترل مواد شیمیایی کشاورزی

قرار گرفتن در معرض پوست و دهان: چگونه مواد شیمیایی می توانند با پوست یا دهان تماس پیدا کنند

حتی اگر ممکن است آن را نبینید، باقی مانده های شیمیایی می توانند روی سطوحی مانند دستگیره درها، پیشخوان ها و دستگیره های شیر آب باقی بمانند. اگر قبل از خوردن و آشامیدن شستن مناسب دست ها انجام نشود، باقی مانده های شیمیایی نیز می توانند بلعیده شوند. با پوشیدن دستکش می توان از دست ها محافظت کرد. روپوش ها و پیش بند ها یک لایه محافظتی اضافی بر روی لباس کار ایجاد می کنند. اگر پوست در معرض مواد شیمیایی قرار گرفت، لباس های آلوده را خارج کنید و بلافاصله پوست در معرض آن را حداقل به مدت 15 دقیقه با آب دمای اتاق بشویید. اگر مواد شیمیایی به پوست چسبید از صابون استفاده کنید. اگر یک ماده شیمیایی بلعیده شد، برچسب دستورالعمل کمک های اولیه را بخوانید یا از سرپرست یا کارفرما بپرسید. القای استفراغ نکنید مگر اینکه دستورالعمل کمک های اولیه به شما دستور دهد که این کار را انجام دهید زیرا استفراغ ممکن است باعث آسیب بیشتر شود.

قرار گرفتن در معرض استنشاق

این می تواند در نتیجه مه، بخار، دود یا گازهای موجود در هوا رخ دهد. یک خطر مرتبط برای استنشاق مواد شیمیایی زمانی است که مواد شیمیایی اکسیژن موجود در جو را محدود می‌کنند – فضاهای بسته یا محدود، مانند سیلوها، انبارهای غلات، سیستم‌های حمل و نگهداری کود، یا مغازه‌های بدون تهویه مناطقی هستند که برای کمبود اکسیژن نگران‌کننده هستند. در حالی که امکان پیشگیری از همه حوادث وجود ندارد، استفاده از PPE مناسب (تجهیزات محافظ شخصی می تواند به کاهش خطر کمک کند. ماسک دستگاهی است که از دستگاه تنفسی محافظت می کند؛ با یک متخصص کار کنید تا تعیین کنید که آیا و چه نوع ماسک تنفسی باید استفاده شود). با استفاده از ماسک، ارزیابی پزشکی لازم است.تست های تناسب و بررسی تناسب باید روی PPE همراه با تمیز کردن و نگهداری منظم انجام شود.

کنترل مواد شیمیایی کشاورزی

قرار گرفتن در معرض چشم: راه های رایج تماس مواد شیمیایی با چشم

از تمام تجهیزات حفاظت فردی مورد نیاز متناسب با مواد شیمیایی استفاده کنید. دو نوع عینک محافظ وجود دارد: عینک ایمنی و عینک حفاظتی. عینک ایمنی برای محافظت از ضربه عمومی استفاده می شود. آنها از چشم در برابر برخورد اشیا محافظت می کنند. عینک حفاظتی از اطراف چشم محافظت کامل می کند و از تماس مواد شیمیایی با چشم جلوگیری می کند. ایستگاه های شستشوی چشم باید در دسترس باشد. انواع مختلفی از ایستگاه های شستشوی چشم وجود دارد. یک مزرعه باید به دقت آنچه را که نیاز دارد در نظر بگیرد. آزمایش هفتگی و هرگونه تعمیر و نگهداری لازم در ایستگاه های شستشوی چشم باید تکمیل شود تا مطمئن شوید که آنها به درستی کار می کنند. اگر چشمان شما با مواد شیمیایی تماس پیدا کرد، سر خود را پایین بیاندازید و آن را به پهلو بچرخانید. سپس پلک های چشم آسیب دیده را زیر یک شیر آب که به آرامی کار می کند باز نگه دارید. حتماً حداقل 15 دقیقه آبکشی کنید.

کاربرد آفت کش ها در گلخانه

گلخانه ها همچنین ملزم به رعایت الزامات ویژه در حین و بعد از برنامه ها از نظر ارسال علائم و افرادی هستند که می توانند وارد مناطق تحت عمل شوند. نصب تابلو بر روی درب گلخانه در تمامی برنامه ها و REI الزامی است. محدودیت های ورود بر اساس نحوه اعمال یک ماده است.
اگر آفت‌کش به‌عنوان یک ماده مه مانند استفاده شود، هیچ عامل غیر آفت‌کشی در کل گلخانه مجاز نیست، از جمله هر ساختار مجاوری که تا زمانی که معیارهای تهویه برآورده نشود، از منطقه تحت عمل جدا نشود. اگر این ماده به صورت دود، مه، مه یا آئروسل استفاده شود، یا اگر برچسب نیاز به استفاده از ماسک تنفسی در طول کاربرد دارد، کنترل‌کننده‌های غیر آفت‌کش‌ها باید کل منطقه محصور را در طول درمان تخلیه کنند تا زمانی که معیارهای تهویه برآورده شود.

کنترل مواد شیمیایی کشاورزی

اگر از هر روش دیگر استفاده شود و این ماده از ارتفاع بیش از 12 اینچ از بالای گیاهان استفاده شود، یا به صورت اسپری خوب یا با فشار بیش از 40 psi اعمال شود، منطقه درمان و 25 فوت اطراف آن منطقه درمان باید تا زمان تکمیل درخواست تخلیه شود. برای تمام تکنیک‌های کاربردی دیگر، فقط ناحیه تحت درمان باید تا زمانی که برنامه کامل شود خالی شود.

در شرایط خاص، کارگران اجازه ورود به مناطق تحت سمپاشی را ندارند تا زمانی که معیارهای تهویه خاص برای گلخانه برآورده شود. در این شرایط، کارفرمایان باید مطمئن شوند که یکی از معیارهای زیر رعایت شده است:

  1. غلظت آفت کش در هوا کمتر یا مساوی هر سطح قرار گرفتن در معرض استنشاق مورد نیاز بر روی برچسب اندازه گیری می شود، یا
  2. اگر سطح قرار گرفتن در معرض استنشاق روی برچسب آفت کش ذکر نشده است، پس:
  • 2 ساعت تهویه با استفاده از فن یا سایر تهویه مکانیکی استفاده می شود یا
  • 4 ساعت تهویه با استفاده از دریچه ها، پنجره ها یا سایر سیستم های تهویه غیرفعال، یا
  • 11 ساعت بدون تهویه و سپس یک ساعت تهویه مکانیکی، یا
  • 11 ساعت بدون تهویه و به دنبال آن 2 ساعت تهویه غیرفعال، یا
  • 24 ساعت بدون تهویه
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 اظهار نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درباره بنوان

گروه بازرگانی بنوان یک تیم حرفه ای است که با توجه به اهمیت توسعه مکانیزاسیون در حوزه صنعت ادوات کشاورزی و حاکمیت وضع نابسامان در این حوزه که اغلب ناشی از سوء رفتار برخی از تولید کنندگان و توزیع کنندگان سود جو، که آن هم متاثر از به روز نبودن دانش کشاورزان و عدم رسیدگی کافی مسئولین به این امر مهم می باشد، ورود به عرصه توزیع ادوات کشاورزی کرده است.

بنوان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آخرین مقالات

در خبرنامه ما عضو شوید

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار و تخفیف ها زودتر از دیگران آگاه میشوید.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد