پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

انتخاب سمپاش کشاورزی

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Pinterest
print
امتیاز این مطلب:
5/5

انتخاب سمپاش کشاورزی

انتخاب سمپاش کشاورزی

سمپاش های کشاورزی، سیستم های سمپاشی کاملی هستند که برای ایجاد فشار برای هدایت مایع اسپری از مخزن به سمت نازل(های) سمپاش به محصول یا خاک طراحی شده اند. سمپاش ها دارای طیف وسیعی از مشخصات هستند که بر توانایی عملکرد و مناسب بودن آنها برای موارد کاری خاص تأثیر می گذارد. شناخت مدل های مختلف سمپاش و ویژگی های آنها می تواند به شما در انتخاب بهترین سمپاش برای کار کمک کند. سمپاش ها می توانند در مقادیر نازل، حداکثر فشار PSI و نرخ جریان GPM، نوع پمپ سمپاش، محدوده حجم گالن مخزن، حداکثر پوشش اسپری پتانسیل، مانورپذیری کلی سیستم، و کل شیلنگ و نازل متفاوت باشند. سمپاش ها اغلب برای مدیریت آب، حشره کش ها، آفت کش ها، علف کش ها و کود استفاده می شوند. هزینه یک سمپاش بسته به مشخصات سمپاش از 50 تا 10000 دلار متغیر است.
سمپاشی محصولات کشاورزی فرآیندی است که برای استفاده از علف کش ها، آفت کش ها و کودها استفاده می شود. هدف از استفاده از سمپاش های کشاورزی تشویق رشد و جلوگیری از از بین رفتن محصولات به دلیل آفات – از جمله علف های هرز – و جلوگیری از بیماری های گیاهی است. سمپاشی کشاورزی برای همه مهم است، زیرا مردم از تنوع بیشتر و مقرون به صرفه تر برای غذا و همچنین لباس بهره مند می شوند. به دلیل انواع مختلف کاربردهای سمپاش کشاورزی، طیف گسترده ای از انواع سمپاش کشاورزی و قطعات سمپاش کشاورزی موجود است. به دلیل انواع مختلفی از تجهیزات سمپاشی کشاورزی که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید، انتخاب بهترین سمپاش و قطعات برای نیازهای خاص شما می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، البته قیمت پمپ سمپاش کشاورزی که با آنچه که مایل به سرمایه‌گذاری است مطابقت ندارد. برای ساده‌تر کردن فرآیند و کمک به شما در انجام بهترین انتخاب بر اساس کار، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

انتخاب سمپاش کشاورزی

بیایید پنج نکته مهم را در هنگام انتخاب سمپاش کشاورزی و قطعات سمپاش بررسی کنیم:

در پایان، صرف زمان برای انتخاب آگاهانه قطعات سمپاش و سمپاش، و اطمینان از اینکه به درستی از تجهیزات خود مراقبت می کنید، برای سال های آینده سود زیادی را به همراه خواهد داشت. خوشبختانه، در سایت هایی مانند بنوان، می توانید طیف گسترده ای از بهترین مارک ها و تجهیزات را با بهترین قیمت های موجود پیدا کنید.

  1. نوع محصول کشاورزی که سمپاشی می کنید. خواه ذرت، سویا، گندم، کلم یا آفتابگردان باشد، نوع محصولی که درمان می کنید ممکن است بر انتخاب سمپاش شما تأثیر بگذارد. محصولات در نظر گرفته شده برای حفاظت از محصولات متفاوت است زیرا محصولات مختلف نیازهای متفاوتی دارند. علاوه بر این، بسته به آفات و بیماری هایی که قرار است از بین بروند یا از آن جلوگیری شود، ممکن است مناطق مختلف گیاه مورد هدف قرار گیرند. به همین دلیل است که سمپاشی دقیق مهم است و باید قطعات سمپاش کشاورزی مناسب انتخاب شود.
  2. شرایط آب و هوایی منطقه شما. هدف در سمپاشی کشاورزی محافظت از محصول شما و تشویق رشد است. اما شما می خواهید فقط ناحیه مورد نظر خود را سمپاشی کنید. به دلایل بسیاری، هنگام استفاده از سمپاش های کشاورزی، حفاظت از مزارع مجاور اولویت است. دما، سطح رطوبت و سرعت باد ملاحظات مهمی در هنگام تخمین مسافتی که مخلوط مایع شما طی خواهد کرد و زمان خشک شدن چقدر خواهد بود، هستند. شما به قطعات سمپاش کشاورزی نیاز دارید که مواد شیمیایی انتخابی شما را در مقادیر مورد نیاز توزیع کند، دقیقاً برای استفاده هایی که در نظر دارید. هنگام انتخاب نازل به این نکته توجه کنید. انتخاب نازل شما بر اندازه قطرات تأثیر می گذارد. همچنین بر سرعت توزیع مایع تأثیر می گذارد.
  3. اندازه مزرعه ای که باید سمپاشی شود. مجموعه ای از سمپاش های کشاورزی که می توانید از بین آنها انتخاب کنید، به اندازه مزرعه ممکن برای سمپاشی متفاوت است. به عنوان مثال، بسته به اندازه محصول خود، می توانید هر چیزی را انتخاب کنید، از یک سمپاش دستی با ظرفیت یک لیتر گرفته تا یک سمپاش پشتی چهار گالن که می تواند ده ساعت سمپاشی کند. یک مزرعه بسیار بزرگ ممکن است به یک سمپاش کشاورزی سه نقطه ای متصل به تراکتور نیاز داشته باشد.

    انتخاب سمپاش کشاورزی

  4. وضعیت فعلی ادوات شما. قبل از شروع یک کار سمپاشی کشاورزی جدید، برای ارزیابی تمام ادوات و قطعات سمپاش کشاورزی خود وقت بگذارید. هنگامی که مشخص کردید چه قطعات و تجهیزاتی برای کار شما مناسب تر هستند، هنوز باید مطمئن شوید که تمام آن قطعات و تجهیزات در حال تعمیر هستند. قبل از شروع همه چیز را تست کنید و قطعات فرسوده را تعویض یا تعمیر کنید. به عنوان مثال، آیا آب بندی سمپاش خود را برای اطمینان از عدم نشتی بررسی کرده اید؟ فشار خود را نیز بررسی کنید.
  5. زمان و تلاش در مقابل پولی که می خواهید خرج کنید. هنگام در نظر گرفتن قیمت پمپ سمپاش کشاورزی مورد نظر خود، هزینه ها و منافع را بسنجید. یک سمپاش کوچکتر یا دستی ممکن است هزینه کمتری داشته باشد اما استفاده از آن زمان و تلاش بسیار بیشتری را نیز می طلبد.

فن آوری های مختلف سمپاشی چیست؟

یکی از مهمترین اهداف در کاربرد سموم کشاورزی، توزیع یکنواخت مواد شیمیایی در سرتاسر شاخ و برگ محصول است. مصرف کم دوز ممکن است پوشش مطلوب و کنترل مورد نیاز را نداشته باشد. از طرف دیگر مصرف بیش از حد، احتمال آلودگی آب های زیرزمینی را افزایش می دهد.

انتخاب سمپاش کشاورزی

مهم است که فناوری مناسب برای استفاده مورد نظر خود را انتخاب کنید:

سمپاش های هیدرولیک دارای یک سیستم پمپاژ هستند که مواد اسپری را از طریق شیلنگ ها از مخزن ذخیره به نازل ها منتقل می کند. سپس بر روی شاخ و برگ گیاه به صورت قطرات در محدوده قطر 200-400 میکرون اسپری می شود.
سمپاش های کم حجم (LV) مه (0.05-100 میکرون) ایجاد می کنند. برای انجام این کار، آنها موادی را که قرار است اسپری شود به جریان هوای پرسرعتی که توسط یک فن، دمنده یا کمپرسور توسعه می‌یابد، تزریق می‌کنند. در بیشتر موارد از یک پمپ کوچک برای تزریق محلول آفت کش غلیظ به جریان هوا استفاده می شود. سرعت جریان هوا می تواند به 200 مایل در ساعت برسد. برای به دست آوردن پوشش کافی، هوای درون سایبان شاخ و برگ باید با هوای حاوی آفت کش جایگزین شود. از آنجایی که اندازه قطرات بسیار کوچکتر است، با مواد شیمیایی کمتر می توان پوشش خوبی به دست آورد.

آخرین روند سمپاشی چیست؟

امروزه جهان بیش از هر زمان دیگری با اثرات مخرب تغییرات آب و هوایی مواجه است. بخش کشاورزی باید تاثیر خود را بر محیط زیست به حداقل برساند. به همین دلیل است که سمپاشی پهپادی بدون سرنشین و سمپاشی هدفمند به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار می گیرند.
سمپاش های پهپادهای کشاورزی به مراتب وزن کمتری نسبت به سمپاش های تراکتوری دارند و بنابراین انرژی کمتری نسبت به سایر ماشین ها مصرف می کنند. آنها همچنین بدون در نظر گرفتن نوع زمین، اعمال درمان های گیاهی را با دقت برای محصولات ممکن می سازند. آنها ساده و کاربردی هستند. آنها همچنین از استفاده از مانورهای خطرناک در هنگام سمپاشی در یک قطعه شیبدار جلوگیری می کنند. شروع کار با رایج ترین مدل ها به ویژه به لطف سرعت ثابت و ارتفاع تثبیت شده سریع است.

انتخاب سمپاش کشاورزی

فن‌آوری سمپاشی هدفمند می‌تواند کاهش قابل توجهی در استفاده از علف‌کش در کشت محصولات زراعی و زمین آیش ایجاد کند و امکان استفاده در شب و روز را فراهم کند. با شناسایی علف‌های هرز در محصولات در حال رشد و همچنین در زمین‌های آیش، در روز یا شب، این فناوری سمپاشی دقیق و هدفمند را تا سطح گیاه جداگانه اجرا می‌کند. علاوه بر مزایای زیست‌محیطی، سمپاشی هدفمند تنها با سمپاشی علف‌کش در مکان‌های مورد نیاز و در نتیجه استفاده کمتر از محصول، به افزایش سود دهی کشاورز کمک می‌کند.

خلاصه
سمپاش های کشاورزی از چند قسمت ساده اما مهم سمپاش کشاورزی تشکیل شده اند که ضروری ترین آنها مخزن، نازل و پمپ است. پمپ سمپاش کشاورزی مخلوط مایع آب و سایر عناصر شیمیایی مورد استفاده را از مخزن می کشد و مایع را از طریق فیلترها و کنترل های فشار تخلیه می کند. در اینجا، فشار به سرعت به جت تبدیل می شود و باعث اتمیزه شدن می شود. سمپاش های کشاورزی برای بسیاری از کارها شامل استفاده از علف کش ها، آفت کش ها و کودها بر روی محصولات کشاورزی استفاده می شود. قیمت پمپ سمپاش کشاورزی به نوع و اندازه سمپاش مورد نیاز شما و کیفیت و دوام مورد نظر شما بستگی دارد. یافتن سمپاش مناسب برای نیازهای سمپاشی منحصر به فرد شما ممکن است کمی مرور و بررسی باشد. اندازه سمپاش ها از واحدهای قابل حمل (معمولاً کوله پشتی با لانس اسپری) تا سمپاش های 3 نقطه ای که به تراکتور یا ATV متصل هستند، متغیر است. انواع دیگر سمپاش های کشاورزی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از سمپاش های فشاری دستی، سمپاش های خودکششی و سمپاش های کششی.
به یاد داشته باشید، هر نوع سمپاش کشاورزی برای هدف خاص خود در نظر گرفته شده است. کارهایی که باید انجام شود، وضعیت فعلی تجهیزاتتان، آنچه که می‌توانید بهبود ببخشید، و اینکه چه چیزی برای شما و محصولاتتان بهتر است را در نظر بگیرید. وقتی آگاهانه انتخاب سمپاش کشاورزی را انجام دهید و قطعات و محصولات با کیفیت را انتخاب کنید، کار شما با سهولت بسیار بیشتر و بهترین نتایج ممکن به دست می آید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 اظهار نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درباره بنوان

گروه بازرگانی بنوان یک تیم حرفه ای است که با توجه به اهمیت توسعه مکانیزاسیون در حوزه صنعت ادوات کشاورزی و حاکمیت وضع نابسامان در این حوزه که اغلب ناشی از سوء رفتار برخی از تولید کنندگان و توزیع کنندگان سود جو، که آن هم متاثر از به روز نبودن دانش کشاورزان و عدم رسیدگی کافی مسئولین به این امر مهم می باشد، ورود به عرصه توزیع ادوات کشاورزی کرده است.

بنوان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آخرین مقالات

در خبرنامه ما عضو شوید

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار و تخفیف ها زودتر از دیگران آگاه میشوید.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد