پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

نگهداری پیشگیرانه

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Pinterest
print
امتیاز این مطلب:
5/5

نگهداری پیشگیرانه

نگهداری پیشگیرانه

در طول زمستان، شما روی تجهیزات و ماشین‌آلاتی که برای محصولات امسال به آن‌ها تکیه می‌کنیم، کار کرده‌اید. یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای جلوگیری از خرابی در مزرعه خود انجام دهید این است که این تعمیر و نگهداری را انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که همه چیز به خوبی کار می کند. وزارت کار این وظیفه را نگهداری پیشگیرانه می داند.
تعمیر و نگهداری پیشگیرانه عملی است که به تجهیزات در یک برنامه منظم برای جلوگیری از خرابی های جدی و بهبود عملکرد و طول عمر ماشین آلات انجام می شود. مالکان و اپراتورها ممکن است متوجه نباشند که تعمیر و نگهداری پیشگیرانه باعث بهبود ایمنی در مزرعه آنها می شود. تجهیزاتی که به درستی نگهداری نمی شوند می توانند خطرناک باشند و خطر حادثه، جراحت یا مرگ و میر در محل کار را افزایش دهند.

انواع مختلف تعمیر و نگهداری

نگهداری روتین: تعمیر و نگهداری معمول باید به درستی مستند شده باشد و همه اسناد باید سازماندهی شده و به راحتی در دسترس باشند. اطمینان حاصل کنید که چک لیست های تعمیر و نگهداری برای کارهای تکراری دارید که به وضوح بیان می کند که تعمیر و نگهداری چقدر باید انجام شود. در همان مکانی که سوابق تعمیر و نگهداری ذخیره می شود، باید تمام رسیدها، دفترچه راهنمای مالک، اطلاعات نمایندگی، ضمانت ها و سوابق خدمات را نیز در دست داشته باشید. تمام کارهای تعمیر و نگهداری تکمیل شده را ردیابی کنید، خواه در داخل مزرعه انجام شود یا توسط یک متخصص.

نگهداری پیشگیرانه

تعمیر و نگهداری خارج از فصل: تعمیر و نگهداری پیشگیرانه خارج از فصل بسیار دقیق تر است. در طی زمان خارج از فصل زمانی که تجهیزات به طور مداوم مورد استفاده قرار نمی گیرند، زمان مناسبی برای جداسازی دستگاه ها است تا اطمینان حاصل شود که تجهیزات به طور کامل بازرسی و تمیز می شوند تا با حداکثر کارایی خود به کار خود ادامه دهند.
نگهداری روزانه: تعمیر و نگهداری پیشگیرانه روزانه می تواند به سادگی تمیز کردن، روغن کاری و بازرسی تجهیزات باشد، در حالی که به دنبال الگوهای سایش غیرعادی در اطراف قطعات متحرک یا مایع نشتی است.
تعمیر و نگهداری پیشگیرانه: تعمیر و نگهداری پیشگیرانه باید برای جلوگیری یا حداقل کاهش خطر خرابی در طول فصل شلوغ انجام شود. فعال بودن به جای واکنشی عمل کردن، کمتر استرس زا و مقرون به صرفه تر است. هنگام تکمیل هر گونه تعمیر و نگهداری، همیشه باید از دفترچه راهنمای کاربر سازنده برای ساخت و مدل دقیق تجهیزات خود استفاده کنید.

نگهداری پیشگیرانه

نگهداری پیشگیرانه در سازه های مزرعه

زمستان می تواند باعث آسیب و خرابی ساختمان ها و سازه ها شود. کشاورزان باید به طور منظم وضعیت ساختمان های خود را بررسی کنند تا مطمئن شوند که آنها پایدار و ایمن هستند.

برخی از مواردی که باید قبل از تبدیل شدن به یک مشکل به دنبال آنها بود و از آنها مراقبت کرد عبارتند از:

  • برف روی پشت بام ها جمع شده است
  • مناطقی که آسیب دیده یا ضعیف شده اند
  • اجزای بادبند ساختمان ها
  • زهکشی آب، برای اطمینان از هدایت آن به دور از ساختمان ها

نگهداری پیشگیرانه روی ادوات

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه تجهیزات باید در چرخش روزانه و فصلی انجام شود. چه در حال کاشت، چه در حال برداشت و چه در بین آن ها باشید، همیشه باید اطمینان حاصل کنید که نگهداری پیشگیرانه خود را کامل می کنید.

کشاورزان اغلب تعمیرات پیشگیرانه را خودشان انجام می دهند. ادوات مزرعه در حال پیچیده تر شدن است که به تکنسین های واجد شرایط بیشتری برای تکمیل تعمیر و نگهداری نیاز دارد. ضروری است که هر کشاورز که تعمیر و نگهداری خود را تکمیل می کند، مطمئن باشد که تعمیر و نگهداری را به درستی و ایمن انجام می دهد. در غیر این صورت، خطر خرابی و خسارت به شدت افزایش می یابد.

هنگام تکمیل تعمیر و نگهداری پیشگیرانه، همیشه مطمئن شوید که از روش های عملیاتی ایمن پیروی می کنید.

مطمئن شوید که دستگاه خاموش است، کلید برداشته شده است و هر قسمتی که می تواند حرکت کند یا بچرخد قفل شده باشد.

  • از ابزار مناسب برای کار در دست استفاده کنید.
  • دستورالعمل های موجود در دفترچه راهنمای کاربر سازنده را دنبال کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که تمام حفاظ های برداشته شده در طول تعمیر و نگهداری پس از اتمام تعویض شده اند.
  • از هرگونه تجهیزات حفاظت فردی مورد نیاز استفاده کنید.
  • اگر زیر دستگاه کار می کنید، مطمئن شوید که پایه های جک به درستی استفاده و استفاده می شود.
  • اطمینان حاصل کنید که از قفل های هیدرولیک خاصی برای قطعات هیدرولیک برجسته استفاده می شود و دستگاه را به عنوان محافظ اضافی روی بلوک ها قرار دهید.

اطمینان حاصل کنید که فقط افراد واجد شرایط و آموزش دیده تعمیرات را انجام می دهند.

نگهداری پیشگیرانه

ذخیره سازی مناسب تجهیزات و همچنین هرگونه قطعات جایگزین بسیار مهم است. قرار گرفتن در معرض زمستان های سخت و تابستان های سوزان می تواند منجر به خرابی زودرس تجهیزات مزرعه و قطعات جایگزین شود. قطعات تعویضی را همیشه در داخل، در فضایی تمیز و دور از عناصر نگهداری کنید.

به یاد داشته باشید که مستندات مربوط به کلیه تعمیرات برای نشان دادن اهتمام شما به سازمان در صورت آسیب جدی ضروری است. ما نمی توانیم به اندازه کافی بر اهمیت نگهداری سوابق دقیق کلیه تعمیرات پیشگیرانه با تاریخ سرویس تأکید کنیم.
ایمنی خانواده و کارمندان شما باید همیشه در سرلوحه ذهن شما باشد. یکی از راه‌هایی که می‌توانید از ایمنی آن‌ها و همچنین ایمنی خودتان محافظت کنید، اطمینان از ایمن بودن و نگهداری مناسب همه ساختمان‌ها، سازه‌ها و تجهیزات است. نگهداری تجهیزات خود به خوبی خرابی های غیرمنتظره را کاهش می دهد، کارایی و طول عمر را بهبود می بخشد و به حفظ ارزش آنها کمک می کند. همه اینها باعث افزایش سودآوری می شود. با این حال، ارزش واقعی این است که مزرعه خود را ایمن نگه دارید و تعداد حوادث، جراحات و تلفات قابل پیشگیری را کاهش دهید.

نگهداری پیشگیرانه

5 نکته برای نگهداری پیشگیرانه برای تجهیزات کشاورزی

صرف نظر از اینکه در حال آماده شدن برای کاشت یا برداشت هستید، نگهداری پیشگیرانه باید همیشه در ذهن شما باشد. آماده سازی پیشگیرانه تجهیزات مزرعه بهترین روش برای جلوگیری از تعمیرات غیر ضروری در شلوغ ترین زمان های سال است. تجهیزات خود را در شرایط عالی نگه دارید و عمر عملکرد آن را با این پنج نکته افزایش دهید.
1. فیلترهای هوا و بنزین را تعویض کنید.
موتورهای احتراق داخلی به ترکیب مناسب سوخت و هوا نیاز دارند. گرفتگی فیلترهای هوا و سوخت با راندمان احتراق تداخل دارد، اما تعویض فیلترهای کثیف می تواند به افزایش توان خروجی کمک کند.
2. انژکتورهای سوخت سرویس.
انژکتورهای سوخت کثیف می توانند باعث احتراق ناکارآمد و کاهش قدرت شوند. رسوبات داخلی انژکتورهای سوخت دیزل می توانند به طور ناگهانی ایجاد شوند که منجر به کاهش قابل توجهی در قدرت و راندمان سوخت می شود. دود سیاه نشانه سوخت بیش از حد است و ممکن است به این معنی باشد که باید انژکتورها را تمیز کنید.
3. در سوخت دیزل درجه یک سرمایه گذاری کنید.
تمیز نگه داشتن موتورها و محافظت از رسوبات مضر برای افزایش عمر موتور و افزایش عملکرد آن بسیار مهم است. بسته افزودنی ارتقا یافته در سوخت دیزل ممتاز جدید شامل یک ماده شوینده پیشرفته است که 40 درصد در از بین بردن رسوبات مضر موتور و 2.5 برابر در تمیز کردن رسوبات انژکتور مؤثرتر است و موتورها را برای مدت طولانی تری به طور مؤثر کار می کند.
4. مخازن سوخت فله را تمیز و نگهداری کنید.
آب اغلب مقصر تشکیل زنگ، باکتری و جلبک در مخازن ذخیره سوخت فله است. اگر آن آلاینده ها از فیلتر عبور کرده و وارد اجزای موتور شوند، انژکتورها می توانند وصل شوند و پمپ ها از کار بیفتند. برای جلوگیری از این مشکلات، یک سیستم مدیریت کل آب دو فازی را در خود جای داده است که آب را از سوخت جدا می کند و به آن اجازه می دهد برای برداشتن آسان در پایین مخزن قرار گیرد. سپس مولکول‌های آب ناچیز باقی‌مانده را برای عبور ایمن از محفظه احتراق نگه می‌دارد. با انجام بازرسی های فصلی، محلول ذخیره سازی تمیز را در مزرعه خود مدیریت کنید. اگر در قسمت پایین آب یافتید، مخزن را تخلیه و تمیز کنید. اگر آلودگی پیدا کردید، مخزن را به طور حرفه ای تمیز کنید.

نگهداری پیشگیرانه

5. طرح گارانتی تجهیزات.
به دنبال یک طرح گارانتی باشید که تجهیزات مزرعه نو و مستعمل را پوشش دهد. استفاده از سوخت های دیزل و روان کننده های درجه یک یکی از راه های واجد شرایط بودن تجهیزات برای پوشش تحت برنامه است. این طرح قطعات و نیروی کار را برای تعمیر یا جایگزینی قطعاتی که در طول استفاده عادی خراب می‌شوند پوشش می‌دهد و حفاظت را فراتر از ضمانت‌های سازنده تجهیزات اصلی گسترش می‌دهد.

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 اظهار نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درباره بنوان

گروه بازرگانی بنوان یک تیم حرفه ای است که با توجه به اهمیت توسعه مکانیزاسیون در حوزه صنعت ادوات کشاورزی و حاکمیت وضع نابسامان در این حوزه که اغلب ناشی از سوء رفتار برخی از تولید کنندگان و توزیع کنندگان سود جو، که آن هم متاثر از به روز نبودن دانش کشاورزان و عدم رسیدگی کافی مسئولین به این امر مهم می باشد، ورود به عرصه توزیع ادوات کشاورزی کرده است.

بنوان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آخرین مقالات

در خبرنامه ما عضو شوید

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار و تخفیف ها زودتر از دیگران آگاه میشوید.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد