پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

تولید و تجارت ماشین های کشاورزی در اروپا

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Pinterest
print
امتیاز این مطلب:
5/5

تولید و تجارت ماشین های کشاورزی در اروپا

تجارت ماشین های کشاورزی در اروپا

مقدمه
روند واردات جهانی تجهیزات کشاورزی کاملاً مشابه است. ساختار با توجه به طبقه بندی کشورهای واردکننده بدون تغییر بود: فرانسه دومین واردکننده بزرگ ماشین آلات کشاورزی، پس از ایالات متحده و پیش از آلمان باقی ماند. یک واقعیت قابل توجه: روسیه وارد 5 کشور برتر شد و جایگزین بریتانیا شد. در مجموع، اتحادیه اروپا پیشتاز واردات جهانی تجهیزات کشاورزی است.

مختصری بر وضعیت رباتیک در اروپا

دپارتمان آماری فدراسیون بین‌المللی رباتیک (IFR SD) یک نظرسنجی سالانه انجام می‌دهد که با تحقیقات جامع غنی شده است تا میزان جذب ربات‌های صنعتی و خدماتی را اندازه‌گیری کند. صنعت ربات های خدماتی نسبت به صنعت ربات های صنعتی متنوع تر و کمتر ملموس تر است. بیش از هزار شرکت در سراسر جهان تامین کننده ربات های خدماتی هستند و بسیاری از محصولات هنوز در مرحله توسعه هستند.
IFR ربات های خدماتی را برای استفاده حرفه ای در 9 خانواده اصلی طبقه بندی می کند: کشاورزی، نظافت حرفه ای، بازرسی و نگهداری، ساخت و ساز و تخریب، حمل و نقل و تدارکات، ربات های پزشکی، جستجو و نجات / امنیت، مهمان نوازی، و غیره.
رباتیک بخش مهمی از دیجیتالی و اتومات شدن در کشاورزی است. ربات‌ها عمدتاً در شیردوشی گاو ایجاد می‌شوند و به دنبال آن ربات‌های دیگر برای دامداری مانند پاک‌کننده‌های سیار انبار یا شمشیربازهای روباتیک برای کنترل خودکار چرا هستند. تحقیقات و توسعه زیادی برای استفاده از ربات ها برای کشت گیاهان و محصولات وجود دارد که وظایف مختلفی را در بر می گیرد. اما به دلیل پیچیدگی های تکنولوژیکی، استفاده عملی و سود اقتصادی این ربات ها اغلب هنوز محدود است. مجموعه رو به رشد روبات‌های آماده بازار برای کارهای مختلف کشت، انگیزه بیشتری در درازمدت ایجاد خواهد کرد.”

تولید و تجارت ماشین های کشاورزی در اروپا

اشتغال در بخش ماشین های کشاورزی

تعداد کارکنان درگیر در ساخت ماشین آلات کشاورزی با ترکیب کارکنان در بخش توزیع و نگهداری (واردکنندگان و فروشندگان) دو برابر می شود. بنابراین، حدود 340000 نفر به طور مستقیم در زنجیره ارزش ماشین‌آلات کشاورزی اروپا مشغول به کار هستند، که باید به آن‌ها اشتغال در سمت تامین‌کننده نیز اضافه شود. در سال 2019، آلمان بیشترین تعداد شغل را به طور کلی فراهم می کند، اگرچه فرانسه بزرگترین کارفرمای اروپایی در بخش توزیع (واردکنندگان و فروشندگان) است. پنج کشور پیشرو در اتحادیه اروپا 27 – آلمان، فرانسه، ایتالیا، لهستان و اسپانیا – 66 درصد از کل نیروی کار را در سال 2019 متمرکز کردند.

بنا بر تحقیقات تشخیص داده شده که: راه‌حل‌های فناوری پیشرفته برای موفقیت آینده، پایداری و رقابت کشاورزان اتحادیه اروپا و بهینه‌سازی مدیریت مزرعه حیاتی هستند. اروپا رهبری صنعتی را در این بخش دارد و بزرگترین تولید کننده تجهیزات کشاورزی در جهان و رهبر جهانی شناخته شده در نوآوری است. ردپای اقتصادی این صنعت بسیار قابل توجه است، زیرا بزرگترین صنعت نهاده کشاورزی است و بیش از 300000 شغل (شامل توزیع و نگهداری) را نشان می دهد که بیشتر آنها در مناطق روستایی کم جمعیت هستند.

در برنامه ای به نام AgriTech 2030، یک برنامه سیاست آینده‌نگر اتحادیه اروپا را برای تحریک نوآوری، مشاغل، استانداردهای ایمنی و رشد در کشاورزی و صنعت ماشین‌آلات کشاورزی و کمک به انطباق با چالش‌هایی مانند تغییرات ساختاری در کشاورزی، دیجیتالی‌سازی و جهانی شدن بیان می‌کند. برای اجرای AgriTech 2030، نهادهای مختلف از نزدیک با موسسات اروپایی، کشاورزان، پیمانکاران کشاورزی و سایر سازمان های همکار همکاری می کند.

AgriTech 2030 بر حوزه اصلی زیر تمرکز دارد

  1. به حداکثر رساندن سهم صنعت در روش‌های کشاورزی بسیار پربازده، رقابتی و پایدار با استانداردهای ایمنی بالا

در آستانه سال 2030، کشاورزی با یک چالش بزرگ روبرو است: تولید مواد غذایی، خوراک، فیبر و سوخت های پیشرفته جایگزین برای جمعیت رو به رشد جهان از منابع کمتر به شیوه ای پایدار با قیمت های مقرون به صرفه. ماشین‌آلات کشاورزی پیشرفته و راه‌حل‌ها نقش اساسی در مواجهه با این چالش دارند. در پرتو این:

  • اتحادیه اروپا باید پیوند ذاتی بین صنعت ماشین آلات کشاورزی و کشاورزی را در همه استراتژی‌ها، سیاست‌ها و قوانین مربوط به محصول به رسمیت بشناسد.
  • یک دستور کار نظارتی بلندپروازانه، منسجم و آینده‌نگر اتحادیه اروپا برای صنعت ماشین آلات کشاورزی بسیار مهم است. سیاست‌های صنعتی، دیجیتال، زیست‌محیطی و کشاورزی اتحادیه اروپا باید برای ارائه یک چارچوب حمایتی هماهنگ شوند.
  • قوانین اتحادیه اروپا باید مناسب و متناسب با استفاده و عملکرد ماشین آلات، همراه با ارزیابی تاثیر باشد. یک “کپی پیست” از بخش خودرو هزینه های قابل توجهی را برای ارزش افزوده کم یا بدون ارزش افزوده، اضافه می کند و صرفا کپی کاری از بخش خودرو جواب نمی دهد. تنوع محصولات و شیوه ها مستلزم تنوع تجهیزات ویژه ای است که در تعداد کمی تولید می شوند.
  • اتحادیه اروپا باید تمرکز بیشتری بر مکانیسم‌های خودتنظیمی، از جمله آزمایش و سیستم‌های صدور گواهینامه ساده‌تر داشته باشد تا از رویه‌های سنگین مجوز که برای سری‌های محصولات کوچک و برای بسیاری از شرکت‌های کوچک و متوسط فعال در صنعت بسیار پیچیده و پرهزینه هستند، جلوگیری کند.

ماشین های کشاورزی یک صنعت جهانی

ماشین آلات کشاورزی یک صنعت جهانی بسیار یکپارچه است که از یک زنجیره تامین پیچیده برای حمایت از کشاورزی پایدار در سراسر جهان استفاده می کند.

اروپا 54 درصد از واردات جهان و 64 درصد از صادرات ماشین آلات کشاورزی جهان را به خود اختصاص داده است، با موجودی خالص بیش از 4 میلیارد یورو در سال 2018. بسیاری از کشاورزان در جهان به ماشین آلات کشاورزی تولید شده در اروپا، به تراکتور وادوات فضای سبز متکی هستند. ادوات به صورت کلی، ادوات برداشت و ادوات خاکورزی کاری که در صدر صادرات این بلوک قرار دارند.

اروپا از سال 1990 تا 2008 در سرمایه گذاری جهان در ماشین آلات کشاورزی پیشرو بود. از آن زمان، آسیا منطقه جغرافیایی با بیشترین فرصت ها است.

تولید و تجارت ماشین های کشاورزی در اروپا

تولید و تجارت ماشین های کشاورزی در اروپا

تولید اروپایی ماشین آلات کشاورزی در سال 2017 در مجموع 41 میلیارد یورو ارزش داشت که 6.4 درصد نسبت به سال 2016 افزایش داشت. پنج تولیدکننده بزرگ اروپایی به ترتیب اهمیت عبارتند از: آلمان، ایتالیا، فرانسه، بریتانیا و هلند.
پس از کاهش در سال 2016، تولید اروپا در بیشتر کشورها در سال 2017 بهبود یافت. در میان تولیدکنندگان اصلی، ایتالیا به دلیل افت قابل توجه تولید خود (10٪-) برجسته است.
تولید و تجارت ماشین های کشاورزی در اروپا با تنوع بسیار قابل توجهی در انواع ماشین آلات، دسته بندی ها، پیچیدگی، اتوماسیون و سطوح دیجیتالی مشخص می شود. ماشین آلات کشاورزی تولید شده در اروپا در سراسر جهان فروخته خواهد شد که با سطوح مختلف و تنوع الزامات قانونی و مقرراتی و همچنین انتظارات مشتریان متفاوت مطابقت دارد.
تراکتورهای کشاورزی جدید بیشترین سهم از فرصت ارزشی را در سال 2017 نشان می دهند و پس از آن تجهیزات برداشت و کشت انگور قرار دارند. قطعات و لوازم جانبی 13 درصد است.
تولید اروپایی سایر تجهیزات برداشت در سال 2017 به ارزش 1.5 میلیارد یورو بود که 11 درصد نسبت به سال 2016 افزایش داشت. سایر تجهیزات برداشت از جمله دستگاه های برداشت انگور در سال 2017 8 درصد افزایش داشته است.
تولید اروپایی ادوات برداشت یونجه در سال 2017 به ارزش 1.3 میلیارد یورو بود که 11 درصد نسبت به سال 2016 افزایش داشت. تولید ماشین چمن زنی 10 درصد و سایر تجهیزات 12 درصد افزایش یافت. این دسته 3 درصد از تولید اروپا را تشکیل می داد.
تولید تریلرهای کشاورزی در اروپا در سال 2017 با 13 درصد افزایش به 1.1 میلیارد یورو رسید. این دسته عمدتاً شامل اسکیس ها، تخت های مسطح، کامیون های حمل دام، کودپاش کننده ها و تانکرهای دوغاب می شود.
تولید اروپایی تجهیزات حمل و نقل در سال 2017 به ارزش 541 میلیون یورو بود که نشان دهنده افزایش 12 درصدی نسبت به سال 2016 است.

تولید و تجارت ماشین های کشاورزی در اروپا

تولید اروپایی ادوات دامی در سال 2017 به ارزش 2.4 میلیارد یورو بود که 27 درصد نسبت به سال 2016 افزایش داشت. تولید ماشین آلات تهیه خوراک و پرورش طیور به ترتیب 1 درصد و 2 درصد افزایش یافت. این دسته 6 درصد از تولید ماشین آلات کشاورزی اروپا را تشکیل می دهد.
تولید اروپایی تجهیزات لبنی در سال 2017 به ارزش 1.2 میلیارد یورو بود که 10 درصد نسبت به سال 2016 افزایش داشت. ماشین آلات و سیستم های لبنی که حدود 2/3 تجهیزات تولید شده در این رده محصول را تشکیل می دهند، 7 درصد افزایش یافت.

درگیری روسیه و اوکراین و جریان ماشین آلات کشاورزی

روسیه سالانه حدود 2.8 میلیارد یورو ماشین آلات کشاورزی را وارد می کند که از سراسر جهان (سال 2021) تامین می شود. بخش بسیار قابل توجهی از این واردات، اقلام صادراتی از کشورهای اروپایی است که آلمان بیشترین میزان را دارد (583 میلیون یورو) و هلند، ایتالیا، فرانسه، فنلاند و لهستان نیز تامین کنندگان قابل توجهی هستند. بلاروس (441 میلیون یورو) و چین (399 میلیون یورو) دو صادرکننده عمده ماشین آلات کشاورزی به روسیه هستند. اوکراین سالانه حدود 1.3 میلیارد یورو ماشین آلات کشاورزی را وارد می کند که در سراسر جهان (سال 2021) تامین می شود. در اینجا نیز آلمان با 29 درصد از ارزش سالانه، بزرگترین صادرکننده است. ایالات متحده و چین 3 تامین کننده برتر را در کنار هم تکمیل می کنند. ایتالیا، لهستان، فرانسه و بریتانیا نیز تامین کنندگان قابل توجهی هستند. در مقابل، جریان صادرات ماشین آلات کشاورزی روسیه و اوکراین به اتحادیه اروپا حداقل است. جنگ بین روسیه و اوکراین بر جریان تولید و تجارت ماشین های کشاورزی در اروپا برای ادوات، قطعات و اجزای سازنده تأثیر می گذارد، علیرغم اینکه این کالاها برای تضمین امنیت غذایی جهانی ضروری هستند. با تعداد زیادی از اثرات غیرمستقیم دیگر، مانند افزایش هزینه یا کمبود انرژی، مواد خام و کالاهای کشاورزی، این درگیری قطعاً پیامدهای عمده‌ای بر بخش ماشین‌آلات کشاورزی در کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت خواهد داشت.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 اظهار نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درباره بنوان

گروه بازرگانی بنوان یک تیم حرفه ای است که با توجه به اهمیت توسعه مکانیزاسیون در حوزه صنعت ادوات کشاورزی و حاکمیت وضع نابسامان در این حوزه که اغلب ناشی از سوء رفتار برخی از تولید کنندگان و توزیع کنندگان سود جو، که آن هم متاثر از به روز نبودن دانش کشاورزان و عدم رسیدگی کافی مسئولین به این امر مهم می باشد، ورود به عرصه توزیع ادوات کشاورزی کرده است.

بنوان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آخرین مقالات

در خبرنامه ما عضو شوید

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار و تخفیف ها زودتر از دیگران آگاه میشوید.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد