پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

نگهداری و تعمیرات بیل بکهو

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Pinterest
print
امتیاز این مطلب:
5/5

نگهداری و تعمیرات بیل بکهو

نگهداری و تعمیرات بیل بکهو

دقت در تغییر قطعات

تغییرات سر خود و بی مورد ممکن است یکپارچگی پیوست و اتصالات را تضعیف کند و ممکن است عملکرد، ایمنی، عمر و عملکرد پیوست را مختل کند. هنگام انجام تعمیرات، فقط از قطعات اصلی سازنده با پیروی از دستورالعمل های مجاز استفاده کنید. سایر قطعات ممکن است از نظر تناسب و کیفیت نامرغوب باشند. در صورت نیاز به تعویض قطعات، از هر قطعه موجود در بازار استفاده نکنید و به استاندارد تولید کننده توجه کنید. هرگز تجهیزات یا دستگاه ROPS (ساختار محافظت از غلتیدن) یا FOPS (ساختار محافظ شی در حال سقوط) را تغییر ندهید. هر گونه تغییر باید به صورت کتبی توسط سازنده مجاز باشد.

نگهداری و تعمیرات بیل بکهو را به درستی انجام دهید

 • از لباس های گشاد یا لوازم جانبی که در قسمت های متحرک گیر کند استفاده نکنید. اگر شما موهای بلندی دارید، آن ها را بپوشانید یا محکم کنید تا تجهیزات در موهایتان گیر نکنند.
 • روی یک سطح صاف در یک منطقه با نور خوب کار کنید.
 • از پریزها و ابزارهای برق که به درستی به زمین متصل شده اند استفاده کنید.
 • از ابزار مناسب برای کار در دست استفاده کنید. مطمئن شوید که آنها برای وظیفه مورد نیاز در شرایط خوبی هستند
 • از تجهیزات حفاظتی مشخص شده توسط سازنده ادوات استفاده کنید.

  نگهداری و تعمیرات بیل بکهو

کارکرد ایمن از تجهیزات

تا زمانی که به طور کامل توسط یک اپراتور واجد شرایط در مورد نحوه استفاده از کنترل ها و لولرها، آگاهی از قابلیت ها، ابعاد و کلیه الزامات ایمنی، آگاهی پیدا نکرده اید. تجهیزات را به کار نگیرید. برای این دستورالعمل ها به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید.

 • تمام صفحات پله، میله های چنگ زدن، پدال ها و کنترل ها را عاری از خاک، گریس، زباله و روغن نگه دارید.
 • هرگز به کسی اجازه ندهید که در هنگام کار کردن تجهیزات در اطراف آن باشد.
 • تجهیزات را از جایی غیر از موقعیت صحیح اپراتور کار نکنید.
 • هرگز ادوات را بدون مراقبت در حالی که موتور روشن است، رها نکنید.
 • هیچ تجهیز ایمنی را از محرک اصلی یا این پیوست تغییر ندهید یا حذف نکنید.

قوانین ایمنی محل کار خود و همچنین قوانین و جریان کار را بشناسید. هنگامی که در مورد هرگونه مشکل ایمنی شک دارید، برای توضیح با سرپرست یا هماهنگ کننده ایمنی خود تماس بگیرید.

نگهداری و تعمیرات بیل بکهو

اقدامات احتیاطی ایمنی ادوات

 • بدانید که خطوط انتقال انرژی کجا هستند و از کجا رد شده اند.

خطوط هوایی برق و سایر خطوط برق را رعایت کنید. مطمئن شوید که تجهیزات آنها را پاک می کند. هنگام حفاری، برای اطلاع از موقعیت خطوط شهری مدفون، گاز، آب و فاضلاب و همچنین هر خطر دیگری که ممکن است با آن مواجه شوید، با شرکت های محلی خود تماس بگیرید.

 • قرار گرفتن در معرض گرد و غبار سیلیس کریستالی قابل تنفس همراه با سایر گرد و غبارهای خطرناک ممکن است باعث بیماری های تنفسی جدی یا کشنده شود.

توصیه می شود در حین کار با هر گونه ادواتی که ممکن است باعث گرد و غبار زیاد شود، از تجهیرات ضد گرد و غبار، جمع آوری گرد و غبار و در صورت لزوم از تجهیزات حفاظت فردی استفاده شود.

 • قبل از جوشکاری یا گرم کردن، رنگ را پاک کنید

هنگام گرم شدن رنگ با جوش، لحیم کاری یا استفاده از مشعل، دود/گرد و غبار خطرناک ایجاد می شود. همه کارها را در خارج از اتاق بسته یا در محیطی با تهویه مناسب انجام دهید و رنگ و حلال را به درستی دور بریزید. در صورت امکان قبل از جوشکاری یا حرارت دادن رنگ را بردارید.

نگهداری و تعمیرات بیل بکهو

راه اندازی بکهو

 • برای نصب بیل بکهو بر روی تراکتور از اتصال سریع 3 نقطه ای استفاده نکنید
 • فقط در تراکتورهای دسته دوم استفاده کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که بیل بکهو به طور ایمن به تراکتور وصل شده است.
 • مراقب حضور افراد متفرقه در اطراف خود باشید. فضای زیادی را برای چرخاندن بیل بکهو در نظر بگیرید.
 • فقط از محل مخصوص اپراتور کار کنید.
 • از بیل مکانیکی فقط برای حفاری و کانال کنی استفاده کنید. از بكهو براي كشيدن اشيا، به عنوان ضربه زن، يا وصل كردن طناب، زنجير و غيره به دستگاه استفاده نكنيد.
 • لبه پرتگاه ها حفاری نکنید. زمین ممکن است از زیر بکهو فرو بریزد.
 • بارهای بیش از ظرفیت بکهو یا محرک اصلی را بلند نکنید.
 • هنگام کار در شیب ها، با بیل بکهو در سربالایی حفاری کنید و از چرخاندن بیل بکهو به سمت سرازیری خودداری کنید. از عملیات شیب دار در دامنه تپه خودداری کنید، که می تواند باعث واژگونی تراکتور شود.
 • برای جلوگیری از واژگونی وسیله نقلیه، هنگام رانندگی بر روی زمین های ناهموار، در شیب یا چرخش، سرعت را کاهش دهید.

قبل از خروج از تراکتور، باکت بیل بکهو و تثبیت کننده ها را روی زمین پایین بیاورید، تراکتور را خاموش کنید و کلید را بردارید و ترمز دستی را فشار دهید.

نگهداری و تعمیرات بیل بکهو

حمل و نقل بکهو

 • حداقل 20 درصد وزن تراکتور و تجهیزات باید بر روی چرخ های جلوی تراکتور باشد و بکهو در موقعیت حمل و نقل قرار بگیرد.
 • قبل از حمل بیل بكهو حتماً قفل های بوم و چرخاننده را ببندید تا از حركت كنترل نشده جلوگیری شود.
 • هنگام رانندگی در جاده های عمومی از چراغ های ایمنی، بازتابنده ها، علائم حرکت آهسته خودروی و غیره برای جلوگیری از تصادفات استفاده کنید. مقررات راهنمایی و رانندگی که ممکن است بر شما تأثیر بگذارد را بررسی کنید.
 • هنگام سوخت گیری سیگار نکشید. در مخزن سوخت فضایی برای انبساط بگذارید. هر گونه سوخت ریخته شده را پاک کنید. پس از اتمام کار، درپوش را محکم ببندید.

نگهداری از بکهو

 • قبل از انجام تعمیرات، ضمیمه را روی زمین پایین بیاورید، موتور را خاموش کنید، کلید را بردارید و ترمزها را فشار دهید.
 • هرگز هیچ کار تعمیری روی بیل کانال کن انجام ندهید مگر اینکه مجاز و واجد شرایط انجام این کار باشید. قبل از انجام هر گونه تعمیر، همیشه دفترچه راهنمای خدمات اپراتور را بخوانید. پس از اتمام تعمیر و نگهداری یا تعمیر، عملکرد صحیح بیل مکانیکی را بررسی کنید.
 • برچسب های ایمنی فرسوده، آسیب دیده یا ناخوانا باید تعویض شوند.
 • هرگز در زمانی که سیستم تحت فشار است یا سیلندرها تحت بار هستند، تعمیرات هیدرولیک انجام ندهید. ممکن است به آسیب جدی به شخص یا مرگ منجر شود.

هرگز در حالتی که بیل بالا آمده، روی آن کار نکنید.

نگهداری و تعمیرات بیل بکهو

اطلاعات کلی

هدف این راهنما کمک به راه اندازی، تعمیرات و نگهداری بیل بکهو شما است. آن را با دقت بخوانید. این اطلاعات و دستورالعمل هایی را ارائه می دهد که به شما کمک می کند سال ها عملکرد قابل اعتمادی داشته باشید.
سمت راست و چپ، زمانی که در این راهنما به آن اشاره می شود، از موقعیت کنترل اپراتور هنگام مواجهه با بیل مکانیکی تعیین می شود.
قبل از نصب یک بیل بکهو یا بیل کانال کن روی هر تراکتور، نکات مهمی وجود دارد که باید بررسی شوند. عدم توجه به این نکات می تواند منجر به آسیب جدی به تجهیزات و یا حتی مرگ اپراتور شود. تا زمانی که نکات زیر را طی نکرده اید و اصلاحاتی را که ممکن است ضروری به نظر می رسد در تجهیزات انجام ندهید، اقدام به نصب بیل مکانیکی نکنید.
برای تراکتورهای دارای سیستم کنترل کشش، مطمئن شوید که کنترل کشش (draft control) در سنگین ترین موقعیت بار قرار دارد و برای قطع عملکرد کنترل کشش، اتصال سنسور کشش لینک بالا را جدا کنید. مهم است که از اعمال فشار به لینک وسط یا بازوی وسط که ممکن است سیستم کنترل کشش را فعال کند، جلوگیری کنید. سعی نکنید بکهو را با اتصال سه نقطه ای بلند کنید.
در تراکتورهای دارای کنترل کشش، نیروهای کانال کنی و حفاری بکهو می تواند به اندازه کافی بزرگ باشد که سیستم کنترل کشش تراکتور را فعال کند. از آنجایی که سیستم نصب بیل مکانیکی یک پایه محکم است، فعال شدن کنترل کشش تنها باعث فشار اضافی روغن و در نتیجه دماهای بالاتر آن می شود. این در نهایت منجر به گرم شدن بیش از حد سیال هیدرولیک و خرابی پمپ می گردد.

سازگاری شیر بکهو

شیر بکهو باید با سیستم هیدرولیکی که آن را تغذیه می کند سازگار باشد. مطمئن شوید که بکهو را با یک سیستم هیدرولیک مرکز باز تغذیه می کنید. اگر از سیستم هیدرولیک مرکز بسته یا نیرویی فراتر از تنظیم استفاده می کنید، شیر باید برای این استفاده تبدیل شود. عدم تبدیل شیر هیدرولیک منجر به آسیب آب بندی می شود

روغن هیدرولیک

بكهو شما در كارخانه با روغن پر شده است. روغن موجود در واحد با اکثر روغن های سازنده تراکتور سازگار است. تا زمانی که اتصالات هیدرولیک به تراکتور اجرا نشده است، هیچ اهرم کنترلی را روی دستگاه حرکت ندهید.

 

 

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 اظهار نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درباره بنوان

گروه بازرگانی بنوان یک تیم حرفه ای است که با توجه به اهمیت توسعه مکانیزاسیون در حوزه صنعت ادوات کشاورزی و حاکمیت وضع نابسامان در این حوزه که اغلب ناشی از سوء رفتار برخی از تولید کنندگان و توزیع کنندگان سود جو، که آن هم متاثر از به روز نبودن دانش کشاورزان و عدم رسیدگی کافی مسئولین به این امر مهم می باشد، ورود به عرصه توزیع ادوات کشاورزی کرده است.

بنوان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آخرین مقالات

در خبرنامه ما عضو شوید

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار و تخفیف ها زودتر از دیگران آگاه میشوید.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد