پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

خرید تراکتور و ادوات

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Pinterest
print
امتیاز این مطلب:
5/5

خرید تراکتور و ادوات

خرید تراکتور و ادوات

تطبیق اندازه ادوات با توان تراکتور

هنگام خرید ادوات، باید تراکتور را با دستگاه مطابقت دهید. بسیاری از ابزارها برای هر دو محدوده حداکثر و حداقل نیاز به اسب بخار (hp) خاصی دارند. هنگام خرید تراکتور و ادوات، به دنبال ادبیاتی باشید که دستگاه را پوشش می دهد و محدوده اسب بخار مورد نیاز برای آن دستگاه را تعیین کنید، یا از کشاورزانی که به آن اعتماد دارید بپرسید که چقدر نیرو برای یک دستگاه مورد نیاز است. تجهیزات جدید ممکن است دارای برگردان هایی باشند که این اطلاعات را پوشش می دهند.
به عنوان مثال، تلاش برای استفاده از یک ماشین چمن زنی چرخشی 10 فوتی یا 3 متری با یک تراکتور 30 اسب بخاری مناسب نیست. تراکتور ممکن است بتواند ماشین چمن زنی را بچرخاند، اما هر چیزی غیر از چمن کوتاه بر تراکتور اضافه می شود و باعث آسیب می شود.
غلبه بر یک ابزار نیز مطلوب نیست. به عنوان مثال، کشیدن یک ماشین چمن زنی چرخشی با عرض 4 فوت با یک تراکتور 80 اسب بخاری ممکن است به ماشین چمن زنی آسیب برساند زیرا تراکتور می تواند یک ماشین چمن زنی بزرگتر را اداره کند. نتیجه ممکن است آسیب به گیربکس در ماشین چمن زنی ایجاد شود.

خرید تجهیزات مستعمل

خرید تجهیزات دست دوم بسیار شبیه به خرید یک ماشین دست دوم است، وب‌سایت‌ها، روزنامه‌ها و خدماتی وجود دارند که تجهیزات مورد استفاده را فهرست می‌کنند و ممکن است بتوانید عکسی از تجهیزات بیابید که به بهترین وجه با آنچه خریداری می‌کنید مطابقت دارد. در این سایت ها ممکن است قیمت هایی نیز درج شده باشد که می توانید در حین مذاکره از آنها استفاده کنید. این لیست ها نقطه شروع خوبی هستند، اما مذاکرات فردی شما باید بر اساس تجهیزاتی باشد که خریداری می کنید.
خرید ادوات از یک فروشنده ممکن است بهترین گزینه شما باشد زیرا ممکن است شامل گارانتی باشد. اگر آن فروشنده آن تجهیزات را بفروشد و سرویس دهد، تصور بهتری از ارزش و استفاده قبلی آن خواهد داشت. مهم نیست که از چه کسی تجهیزات را خریداری می کنید، تجهیزات را با دقت بررسی کنید. به دنبال فرورفتگی ها و لاستیک های فرسوده باشید، به وضعیت یاتاقان ها، شفت ها و قطعات فرسوده مانند دیسک یا گاوآهن توجه کنید و مطمئن شوید که کالا در شرایط کار خوب است. هر چه بیشتر و بیشتر از تجهیزات استفاده شده باشد، قیمت را کاهش می دهد، در نتیجه ممکن است عمر مفید عملیات شما را نیز کاهش دهد.

خرید تراکتور و ادوات

میزان استفاده از تراکتور به جای مایل یا کیلومتر مانند ماشین، بر حسب ساعت اندازه گیری می شود. یک ساعت معمولاً با مقدار زمان در دورهای خاص در دقیقه (RPM) موتور اندازه گیری می شود. یک موتور در دور آرام به اندازه یک موتور در 1000 RPM ساعت جمع نمی کند. اگر شما فقط برای چندین ساعت در سال به یک قطعه از تجهیزات مانند گاوآهن نیاز دارید، خرید یک گاوآهن دست دوم و انجام تعمیرات لازم ممکن است خدمات رضایت بخشی را برای چندین سال ارائه دهد.
اگر تجهیزات در شرایط کار نیستند، مطمئن شوید که می توانید تعمیرات را خودتان انجام دهید یا با یک فروشنده تماس بگیرید تا برآوردی از هزینه تعمیرات دریافت کنید. نکته دیگر باید اطمینان از در دسترس بودن قطعات باشد. قطعات برخی از تجهیزات قدیمی ممکن است نسبتاً گران بوده و پیدا کردن آنها دشوار باشد. این باید بخشی از تحقیقات شما در هنگام خرید یک قطعه یا ادوات کارکرده باشد.
هنگام خرید تراکتور و ادوات مستعمل، از یک فرد، بخواهید که قطعه در حال کار را ببینید. اگر صدای غیرمعمولی مانند خراش یاتاقان، برخورد فلز با فلز یا هر چیز غیرعادی شنیدید، از فروشنده بخواهید که در مورد صدا توضیح دهد. بسته به محل یاتاقان، تعویض یک یا دو یاتاقان ممکن است چندان دشوار نباشد. اگر صدای موتور داخلی است، در مورد هزینه نیروی کار یا اجرت مکانیک، زمان صرف شده برای تعمیر، هزینه قطعات و در دسترس بودن قطعات با یک فروشنده مشورت کنید، مگر اینکه مهارت های لازم برای تکمیل کار را خودتان داشته باشید.
اگر شخصی را می شناسید که در مورد نوع خاصی از تجهیزات آگاه است، هنگام بازدید از فروشنده، او را همراه داشته باشید. آنها ممکن است بتوانند مشکلاتی را که شما نمی توانید تشخیص دهید، به خصوص اگر از چنین ادواتی در عملیات خود استفاده کرده باشند. آنها همچنین ممکن است بتوانند بینشی در مورد ارزش تجهیزات یا ادوات ارائه دهند.

خرید تراکتور و ادوات

خرید تجهیزات قدیمی اغلب جایگزین خوبی برای خرید تجهیزات جدید است، اما مراقب معاوضه های سنی باشید. تجهیزات جدیدتر دارای محافظ های بهتر و راحت تر اپراتور در برابر آسیب هستند. واژگونی تراکتور یکی از دلایل اصلی آسیب ناشی از تراکتور است و یک تراکتور قدیمی ممکن است ROPS (ساختار محافظت از واژگونی) نصب یا حتی در دسترس نباشد. خرید تراکتور بدون ROPS یا با قسمت جلویی باریک را در نظر نگیرید. هنگام بررسی تجهیزات قدیمی برای خرید، مطمئن شوید که تمام سپرهای محافظ که چرخان و سایر قسمت ها را پوشش می دهند در جای خود قرار دارند.
شما هنوز هم می توانید تراکتورهای بنزینی بخرید، اما اکثر آنها موتورهای دیزلی دارند. موتورهای بنزینی این مزیت را دارند که در هوای سرد راه اندازی آسان تر هستند، اما هزینه کارکردی آنها در طول عمر تراکتور گران تر است. موتورهای دیزلی معمولاً سوخت کمتری در ساعت می سوزانند و معمولاً قبل از نیاز به تعمیرات اساسی موتور، ساعات عمر مفید بیشتری را ارائه می دهند. ممکن است نیاز به نصب یک بخاری یا شمع گرم کن برای گرم کردن مایع خنک کننده یا بلوک موتور در هنگام استفاده در هوای سرد داشته باشید.

خرید تراکتورهای جدید

قبل از اینکه به تراکتور نیاز داشته باشید، خرید تراکتور خود را به خوبی برنامه ریزی کنید. هنگام خرید تراکتور به دقت آنچه را که نیاز دارید در نظر بگیرید. آیا به تراکتور تک دیفرانسیل یا دو چرخ محرک نیاز دارید؟ آیا به سیستم چهار چرخ متحرک یا جفت دیفرانسیل نیاز دارید؟

خرید تراکتور و ادوات

اگر سطح زیر کشت شما در طول زمان افزایش یابد، تراکتوری که امسال خریداری کردید ممکن است برای مدیریت سطح زیر کشت و استفاده آینده، از جمله افزایش اندازه ابزار، بسیار کوچک باشد. همه تراکتورهای جدید به نوعی محافظ در برابر واژگونی مجهز هستند. هرگز این محافظ را برای کاهش ارتفاع تراکتور برندارید.
تراکتورهای با کابین بسته و مجهز بدیهی است که قیمت بیشتری نسبت به تراکتورهای بدون کابین دارند. اگر در شرایطی کار می کنید که نیاز به گرما یا تهویه هوا دارد، یک تراکتور با کابین کامل ضروری است. راحتی اپراتور در هنگام خرید تراکتور یک نکته مهم است. تراکتورهایی با کابین های نصب شده در کارخانه دارای کنترل های نصب شده برای سهولت کار هستند و کابین باید برای دید بهتر اپراتور طراحی شود. هنگام کار با تراکتور با وسایل بکسل شده، به خاطر داشته باشید که به همان اندازه که به جلو نگاه می کنید، به پشت سر خود نیز نگاه خواهید کرد. هنگام نگاه کردن به پشت تراکتور مطمئن شوید که کابین راحت است. همچنین، یک کابین ممکن است سوار و پیاده شدن از تراکتور را دشوارتر کند.
اگر قصد دارید از تراکتور برای استفاده از سموم دفع آفات استفاده کنید، یک کابین ممکن است مورد توجه جدی قرار گیرد. با این حال، هیچ کابینی ساخته نشده است که نیاز به تجهیزات حفاظت فردی ذکر شده در برچسب آفت کش را از بین ببرد و همیشه در هنگام سمپاشی از لوازمات حفاظتی مخصوص استفاده کنید.

خرید تراکتور و ادوات

هنگام استفاده از تراکتور برای کار میدانی، دو چرخ محرک در مقابل چهار چرخ محرک یکی دیگر از موارد مورد توجه خواهد بود و باید شما تفاوت های تراکتور جفت (چهار چرخ محرک) و تک ( دو چرخ محرک) را بدانید. هنگام کار در خاک سست، یک تراکتور دو چرخ محرک در مقایسه با یک تراکتور چهار چرخ محرک بیشتر با احتمال لغزش یا چرخش لاستیک های عقب مواجه می شود.
انجام کارهایی مانند برف روبی و استفاده از بیل جلو ممکن است با یک تراکتور چهار چرخ محرک آسان تر باشد. البته تراکتورهای چهار چرخ محرک معمولاً شعاع چرخش بیشتری نسبت به تراکتورهای دو چرخ محرک دارند. نصب لودر بر روی یک تراکتور چهار چرخ محرک ممکن است به دلیل سنگین تر بودن محور جلو و کشش اضافی که با بار روی چرخ های محرک جلو به دست می آید مزایایی داشته باشد.

خرید تراکتور و ادوات

در هنگام خرید تراکتور جدید باید به مصرف سوخت توجه کرد. مصرف یک گالن سوخت اضافی در ساعت ممکن است برای هر 100 ساعت استفاده 300 تا 400 دلار هزینه داشته باشد. هرچه قدرت بیشتر باشد، سوخت بیشتری در ساعت مصرف خواهد شد، اما کار بیشتری را می توان در مدت زمان مشابه تکمیل کرد، که هزینه سوخت را به همان هزینه برای هر کار انجام شده برمی گرداند. همچنین گیربکس باید با استفاده از تراکتور مطابقت داشته باشد. تراکتوری که بیشتر اوقات با بیل لودری استفاده می شود ممکن است از داشتن گیربکس هیدرواستاتیک یا اتومات بهره مند شود زیرا کلاچ را در حین کار لودر فرسوده نمی کنید.

خرید ادوات جدید

هنگام خرید ادوات، به فروشنده خود بگویید که برای انجام چه کاری به ادوات نیاز دارید. مجدداً، اندازه ادوات را با نیازها و تراکتور خود، از جمله دسته های سه نقطه ای مطابقت دهید. همچنین باید ابزار را با اندازه مزرعه مطابقت دهید. داشتن یک گاوآهن پنج خیش یا دیسک بزرگ برای کار در زمین های کوچک ضروری نیست. فروشنده می تواند به شما کمک کند تا بهترین مناسب را برای کار خود پیدا کنید و ادوات را با تراکتور و سایر تجهیزاتی که دارید مطابقت دهید. اندازه ادوات مربوط به سرعت انجام کار است نه توانایی انجام کار.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 اظهار نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درباره بنوان

گروه بازرگانی بنوان یک تیم حرفه ای است که با توجه به اهمیت توسعه مکانیزاسیون در حوزه صنعت ادوات کشاورزی و حاکمیت وضع نابسامان در این حوزه که اغلب ناشی از سوء رفتار برخی از تولید کنندگان و توزیع کنندگان سود جو، که آن هم متاثر از به روز نبودن دانش کشاورزان و عدم رسیدگی کافی مسئولین به این امر مهم می باشد، ورود به عرصه توزیع ادوات کشاورزی کرده است.

بنوان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آخرین مقالات

در خبرنامه ما عضو شوید

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار و تخفیف ها زودتر از دیگران آگاه میشوید.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد