پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

انتخاب تراکتور

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Pinterest
print
امتیاز این مطلب:
5/5

انتخاب تراکتور

انتخاب تراکتور

اگر قصد خرید تراکتور را دارید، به جای درستی آمده اید. تبریک و خوش آمدید به سبک زندگی با تراکتور. آیا میوه و سبزیجات و گندم و جو می کارید یا قصد پرورش دام را دارید. یا صرفاً یک تراکتور را برای نگهداری اموال یا برای استفاده و لذت خانواده خود در نظر می گیرید؟ تراکتور تصمیم مهمی است. صرف نظر از اینکه قبلاً چند هکتار دارید یا قصد خرید دارید، برای تحقق بخشیدن به سبک زندگی شما به کارهای زیادی نیاز است. برای شروع و مدیریت موفق اموال خود، به ابزارهای مناسبی نیاز دارید که به شما کمک می کند خاکورزی، کاشت، خرد کردن کلوخ، مرزبندی زمین، برداشت، چاله کنی و کانال کنی، ساخت و حمل و نقل ادوات و مواد را انجام دهید.
انتخاب تراکتور و لوازم جانبی مناسب می‌تواند دلهره‌آور یا استرس زا باشد، مخصوصا با قیمت های بالایی که تراکتورها دارند. اما لازم نیست کار سختی باشد. این راهنمای خرید شما را برای صحبت با فروشنده تراکتور آماده می کند. پس از خواندن این مطلب، بر اساس انواع شغلی که قصد انجام آن را دارید، اندازه ملک و شرایطی که در آن کار می کنید، به راحتی می توانید بهترین تصمیمات خرید را بگیرید. این راهنمای انتخاب تراکتور برای کمک به اینجا آمده است، بنابراین بیایید شروع کنیم.

انتخاب تراکتور

قبل از اینکه به یک فروشنده تراکتور مراجعه کنید، این راهنمای خرید تراکتور را بخوانید. چرا؟ زیرا اگر با تراکتور بزرگ نشده اید، تصمیم گیری برای خرید کدام تراکتور و لوازم جانبی ممکن است گیج کننده باشد. به همین دلیل است که ما این راهنمای خرید را آماده کرده ایم. در آن، شما یاد خواهید گرفت که چگونه:

  • تراکتورهای کوچک و بزرگ که با موتورهای دیزلی کارآمد و سازگار با محیط زیست کار می کنند، اسب بخار و تطبیق پذیری را برای انجام تقریباً هر کار تراکتوری در ملک شما فراهم می کنند.
  •  ادواتی که برای مطابقت با اندازه و قابلیت های تراکتور شما طراحی شده اند، می توانند به شما کمک کنند کارهای بیشتری را سریعتر انجام دهید تا زمان بیشتری برای لذت بردن از ملک خود داشته باشید.

چقدر اسب بخار نیاز خواهید داشت؟

تراکتورها با انواع مختلفی از موتورها (بنزینی و دیزلی) و اندازه (بر حسب اسب بخار) موجود هستند. تراکتورهای باغی و تراکتورهای قدیمی و مستعمل معمولاً دارای موتورهای بنزینی هستند البته در ایران کمتر یافت می شود. تراکتورهای جدید ساب کامپکت، جمع و جور و بزرگ کشاورزی مجهز به موتورهای دیزلی قدرتمندتر هستند. موتورهای دیزلی مایع خنک‌شونده با سیستم‌های تزریق سوخت پیشرفته را در نظر بگیرید که قدرت بیشتری برای تحمل سنگین‌ترین بارها و راندمان بیشتر برای انجام هر کار با سوخت کمتر ارائه می‌کنند. موتورهای تراکتور بسته به اندازه، 4 یا 6 سیلندر دارند که بر حسب اسب بخار اندازه گیری می شود. مقدار اسب بخاری که باید بخرید به نوع کاری که باید انجام دهید و همچنین زمین، سطح زیر کشت و سایر شرایط زمین بستگی دارد.

انتخاب تراکتور

چگونه تراکتور خود را رانندگی خواهید کرد؟

یک تراکتور واقعی اساساً ماشینی است با موتور نسبتاً بزرگی که برای زنده ماندن در کارهایی طراحی شده است که ممکن است شامل کشیدن گاوآهن در خاک سخت برای 10، 12 یا بیشتر ساعت در روز باشد. ماشینی با چنین قدرت ذخیره ای را می توان به روش های بی شمار دیگری برای فشار، کشیدن یا بلند کردن کار کرد. حرکت تراکتور به جلو یا عقب زمانی اتفاق می‌افتد که یک گیربکس که به همان سختی موتور ساخته شده است، نیرو را از موتور به چرخ‌های عقب یا به هر چهار چرخ منتقل می‌کند. این توضیح ساده است. اینجاست که انتخاب های شما پیچیده می شود. تراکتورها با انواع مختلفی از گیربکس ها عرضه می شوند، اما رایج ترین آنها عبارتند از:

گیربکس های دستی (نوع استاندارد).

انتقال دستی (نوع استاندارد) برای تغییر چرخ دنده های مکانیکی با استفاده از سیستم اهرم و پدال نیاز به توقف و چسباندن دارد. این یک طراحی استاندارد تراکتور است که به طور معمول در تراکتورهای قدیمی و قدیمی استفاده می شود. انتقال دستی به یک اپراتور باتجربه نیاز دارد تا یکنواخت اجرا شود و برای کنترل می تواند خسته کننده باشد.

انتقال هیدرواستاتیک

انتقال هیدرواستاتیک انتقال “اتوماتیک” دنیای تراکتور است. آنها از پدال های ساده برای کنترل فشار هیدرولیکی که تراکتور را سوق می دهد استفاده می کنند. این طراحی انتقال باعث می شود کار با تراکتور بیشتر شبیه رانندگی ماشین باشد و بنابراین برای کاربران از هر سطح مهارت آسان تر می شود. انتقال هیدرواستاتیک اکنون به عنوان ترجیح ترین و محبوب ترین نوع انتقال تراکتور برای خود محسوب می شود.

انتخاب تراکتور

دو چرخ متحرک یا چهار چرخ؟

اگر قصد دارید از تراکتور خود در درجه اول برای چمن زنی یا کارهای سبک استفاده کنید، احتمالاً دو چرخ متحرک نیازهای شما را برآورده می کند. دو چرخ متحرک یا تک دیفرانسیل معمولاً در تراکتورهای باغی کوچک و بسیاری از تراکتورهای قدیمی تر مزرعه ای استفاده می شود. اگر قصد دارید از تراکتور خود با لودر جلو برای حفاری، کشیدن بارهای سنگین یا شخم زدن زمین های بزرگ استفاده کنید، چهار چرخ محرک یا جفت کشش اضافی مورد نیاز برای کارهای بزرگتر را فراهم می کند. تراکتورهای کامپکت جدید معمولاً مجهز به چهار چرخ متحرک و یک انتخابگر برای جابه‌جایی بین دو چرخ متحرک هستند که نیرو به چرخ‌های عقب می‌رود یا هر چهار چرخ درگیر می‌شوند. اگر نمی‌خواهید با خرید یک تراکتور دو چرخ متحرک در هزینه خود صرفه‌جویی کنید، این را در نظر بگیرید: چهار چرخ متحرک توانایی یک تراکتور را بدون نیاز به خرید موتور بزرگتر در یک تراکتور بزرگتر افزایش می‌دهد. کشش اضافی چهارچرخ محرک توانایی تراکتور را برای کار در شرایط لغزنده یا گل آلود و جابجایی ایمن و کارآمد بارهای سنگین را بهبود می بخشد. علاوه بر این، در حالی که سیستم چهار چرخ محرک واقعاً گزینه گران‌تری است، ارزش فروش مجدد تراکتور مجهز به آن معمولاً بیشتر از یک تراکتور دو چرخ متحرک مشابه است.

اندازه تراکتور

این بستگی به این دارد که می خواهید با تراکتور چه کار کنید و زمین شما چگونه است. اگر فقط می خواهید چمن زنی یا کار در باغات را در یک مزرعه نسبتاً کوچک، مسطح و هموار بچینید، احتمالاً یک ماشین چمن زنی سواری تمام چیزی است که نیاز دارید. از سوی دیگر، اگر می‌خواهید یک مزرعه را شخم بزنید، علوفه‌های خشک کنید، کنده‌ها را بکشید یا ادوات را با همسایگان عوض کنید، به ماشین قدرتمندتری نیاز دارید.

انتخاب تراکتور

تراکتور خیلی کوچک یا خیلی بزرگ چه مشکلاتی دارد؟

اگر زمین بزرگی برای فعالیت دارید، یک تراکتور خیلی کوچک ممکن است تمام روز را برای انجام کار وقت ببرد. اگر زمین شما خیلی تپه ای است، یک تراکتور ممکن است نتواند از دامنه ها بالا برود. اگر زمین شما ناهموار است، یک تراکتور خیلی کوچک ممکن است فاصله کافی از زمین برای رد کردن با دست اندازها را نداشته باشد. اگر انتظار دارید کارهای سنگین انجام دهید، یک تراکتور کوچک ممکن است با فشار و بار سنگین خم شود یا بشکند.
شما باید به دقت در نظر داشته باشید که در حال حاضر چه کارهایی را می خواهید با تراکتور خود انجام دهید و همچنین در آینده چه کارهایی را می خواهید با آن انجام دهید. بسیاری از مردم از اینکه یک تراکتور چقدر می تواند مفید باشد شگفت زده می شوند. آنها که فقط به ماشینی به دست می آورند که برای انجام کار کافی است. سپس وقتی نوبت به کارکردن باغ، پاک کردن برف یا بارهای سنگین می رسد، آرزو می کنند ای کاش تراکتور کوچکشان کمی قدرتمندتر، کمی سنگین تر یا کمی قوی تر بود. به طور کلی بهتر است خرید تراکتور خود را کمی بزرگتر کنید. اما ادامه مطلب را بخوانید:

انتخاب تراکتور

با افزایش اندازه تراکتورها – هم ارتفاع و هم عرض – معمولاً از نظر وزن، اسب بخار، پیچیدگی و قیمت نیز افزایش می‌یابند. هر چه تراکتور بزرگتر باشد، کارکرد ایمن دشوارتر است. تراکتورهای قدرتمندتر می توانند در صورت خطای اپراتور آسیب بیشتری وارد کنند. تراکتورهای بزرگتر مراکز ثقل بالاتری دارند و راحت تر واژگون می شوند. یک تراکتور بزرگتر به فضا و پارکینگ بزرگتر، مسیرهای عریض تر، پل های قوی تر و فاصله بیشتر از موانع بالای سر مانند سقف ها و شاخه ها نیاز دارد. یک تراکتور بزرگتر ممکن است به جای سوار شدن راحت در پشت وانت به یک تریلر برای حمل و نقل نیاز داشته باشد. تراکتورهای بزرگتر ممکن است به ابزارهای بزرگتر نیاز داشته باشند و برخی از کارها مانند تعویض لاستیک با وزن بیش از 150 پوند ممکن است به کمک نیاز داشته باشند. تراکتورهای بزرگتر چابکی کمتری دارند و به فضای بیشتری برای چرخش نیاز دارند. و در نهایت تراکتورهای بزرگ فقط برای سوار و پیاده شدن کار بیشتری دارند.

به چه ویژگی هایی نیاز خواهم داشت؟

ممکن است بخواهید برخی از ویژگی های اختیاری را برای تراکتور خود در نظر بگیرید، مانند اتصال سه نقطه ای، شافت خرمنکوب (PTO)، فرمان برقی، گیربکس هیدرواستاتیکی، چهار چرخ متحرک، فرمان چهار چرخ یا حتی دیفرانسیل لغزش محدود. توجه داشته باشید که اکثر این گزینه ها قدرت موتور را مصرف می کنند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 اظهار نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درباره بنوان

گروه بازرگانی بنوان یک تیم حرفه ای است که با توجه به اهمیت توسعه مکانیزاسیون در حوزه صنعت ادوات کشاورزی و حاکمیت وضع نابسامان در این حوزه که اغلب ناشی از سوء رفتار برخی از تولید کنندگان و توزیع کنندگان سود جو، که آن هم متاثر از به روز نبودن دانش کشاورزان و عدم رسیدگی کافی مسئولین به این امر مهم می باشد، ورود به عرصه توزیع ادوات کشاورزی کرده است.

بنوان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آخرین مقالات

در خبرنامه ما عضو شوید

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار و تخفیف ها زودتر از دیگران آگاه میشوید.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد