پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

اتصال ادوات

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Pinterest
print
امتیاز این مطلب:
5/5

اتصال ادوات

اتصال ادوات

تراکتورها ماشین آلات قدرتمند و همه کاره ای در کشاورزی هستند که به افزایش سطح بهره وری هر شرکت کشاورزی کمک می کنند. برای اینکه بهترین نتیجه را از آنها ببرید، باید ادوات و ماشین الات مناسب برای کار دقیق داشته باشید. چه نیاز به چمن زنی، خاکورزی، چاله کنی و … داشته باشید، یک اتصال تراکتور وجود دارد که می تواند کار را سریع و با قابلیت انجام دهد. تراکتورها با اتصال ادات مناسب می توانند به شما در انجام طیف وسیعی از وظایف کمک کنند. از مدیریت زمین، حمایت از پروژه ساخت و ساز تا پاکسازی برف، همه کاره بودن تراکتور پایانی ندارد. و یک تراکتور با اتصال ادوات مناسب ابزار قدرتمندی است که می تواند با صرفه جویی در کار دستی، زمان و منابع، بهره وری زمین شما را افزایش داده و هزینه تولید شما را کاهش دهد.
ما در بنوان از شما می خواهیم در کمترین زمان بیشترین بهره را از تجهیزات مزرعه خود ببرید. با این هدف، ما این راهنما را در مورد نحوه استفاده از اتصالات تراکتور ایجاد کرده ایم.

ادوات دنباله بند تراکتوری

سه محل نصب برای اتصال ادوات بر روی تراکتورها وجود دارد که عبارتند از: جلو، وسط و عقب. رایج ترین ابزار نصب شده در جلو، تراکتور لودر است. بازوهای لودر به هر دو طرف موتور تراکتور متصل می شوند و حرکات آنها به صورت هیدرولیکی کنترل می شود. بازوهای لودر برای بالا و پایین بردن ادوات استفاده می شود و امکان نصب وسایل دیگر مانند چنگال پالت، بیل و غیره را می دهد و جایگزین باکت لودر می شود. باکت لودر یا هر وسیله دیگری که به سمت بالا و پایین کج می شود نیز به صورت هیدرولیکی کنترل می شود.
موقعیت نصب در نیمه سوار یا نیمه کششی کم طرفدارترین نقطه اتصال تراکتور به عنوان نصب است و پیاده کردن ابزار از این موقعیت اگر دشوار نباشد خسته کننده است. رایج ترین وسیله ای که در وسط نصب می شود، دیسک ها و لولرها است.
از طرف دیگر، اتصال ادوات به عقب تراکتور با استفاده از مالبند یا اتصال سه نقطه ای انجام می شود. اتصال سه نقطه ای روش اتصال محبوب تری است که توسط بسیاری از کاربران تراکتور استفاده می شود زیرا به آسانی بالا و پایین آوردن ابزار را امکان پذیر می کند. اکثر تراکتورهایی که امروزه به بازار عرضه می شوند دارای یک یا دو وسیله با ترکیب های مختلف هستند. وسایلی وجود دارند که مجهز به لودر و تجهیزات بیل مکانیکی هستند. مواردی نیز وجود دارند که دارای لودر در جلو با مور چمن زنی بین چرخ های جلو و عقب هستند. بسته به وظیفه ای که در دست دارد، اپراتور می تواند ابزار مناسب را برای تکمیل کار انتخاب کند.

اتصال ادوات

قبل از استفاده از ادوات

اولین قدم برای درک کامل ادوات تراکتوری که خریداری کرده اید، مطالعه دفترچه راهنمای مالک است، حتی اگر قبلاً از آن نوع ادوات استفاده کرده باشید. هر مدل تراکتور با بقیه متفاوت است و همچنین ماشین آلات و ادوات آنها نیز متفاوت است. خواندن دفترچه راهنمای مالک تضمین می کند که اطلاعات و دستورالعمل ها را مستقیماً از سازنده دریافت می کنید. این اطلاعات بهترین پایه را برای استفاده از تجهیزات شما تشکیل می دهد.
قبل از استفاده از اتصال تراکتور، مطمئن شوید که در شرایط کار خوب است. بررسی کنید که تمام حفاظ ها و سپرها در جای خود قرار دارند و به درستی کار می کنند. همچنین حفاظ های اطراف شافت خرمنکوب، گیربکس و هر قسمت متحرک دیگر تجهیزات را بررسی کنید. خطوط و شیلنگ های هیدرولیک را برای هر گونه نشتی یا هر گونه علائم آسیب بررسی کنید و مطمئن شوید که همه اتصالات ایمن هستند.

اتصال ادوات

سوار کردن ادوات

اتصالات تراکتور طوری طراحی شده اند که نیروی رو به پایین و عقب کشش را در زیر مرکز ثقل آن نگه دارند. همیشه به مالبند بچسبید تا زاویه کشش پایین باشد. کشیدن هر چیزی که زاویه ای بالاتر از مرکز ثقل داشته باشد احتمالاً منجر به واژگونی می شود. برای اتصال به مالبند، سوراخ میل کششی را با سوراخی که در گیره قرار دارد تراز کنید (ممکن است چند دفعه طول بکشد تا ردیف شود). تراکتور خود را در پارک قرار دهید یا ترمزها را تنظیم کنید، سپس ادوات را با استفاده از گیره و گیره امن صحیح وصل کنید. پایه جک ابزار را بالا بیاورید تا مطمئن شوید که چرخ ها می توانند آزادانه حرکت کنند. در نهایت، هر وسیله خاصی را که ممکن است اتصال به آن نیاز داشته باشد، وصل کنید، مانند شفت PTO، شیلنگ های هیدرولیک و هر گونه اتصال الکتریکی.
برای اتصال سه نقطه ای سوار، مالبند تراکتور را به سمت جلو حرکت دهید و سوراخ های پین و بازوهای هیدرلیک را با نقاط اتصال دستگاه تراز کنید. بازوهای هیدرولیک را بالا و پایین بیاورید تا جایی که نقاط اتصال را کاملاً منطبق کنید. ترمز تراکتور را درگیر کرده و ابتدا بازوهای کششی چپ و سپس سمت راست را با استفاده از پین ها و گیره های مناسب وصل کنید. تراکتور را راه اندازی کنید و بازوها را با هیدرولیک بالا بیاورید تا قسمت بالای اتصال سه نقطه ای با نقطه اتصال بالایی دستگاه مطابقت داشته باشد. برای طولانی‌تر کردن فاصله، بازوهای بالابر را بالا بیاورید یا با ابزار پایین حرکت کنید تا آن را تنظیم کنید. اگر لینک بالا چندین بار تنظیم شده باشد، ممکن است تراز نباشد و مجبور شوید آن را مجدداً تراز کنید. در انتها، پین اتصال بالایی را محکم وصل کنید.

اتصال ادوات

استفاده از ادوات

راه های مختلفی برای نیرو دادن به ادوات تراکتوری وجود دارد، مانند PTO، هیدرولیک یا به سادگی کشیده شدن به پشت تراکتور. برای یادگیری چند نکته سریع برای این روش های مختلف، ادامه مطلب را بخوانید.

خاموش کردن شافت خرمنکوب

PTO اتصال شما را مستقیماً از موتور تراکتور نیرو می دهد، که آن را به یک روش بسیار متداول تامین نیرو تبدیل می کند. با این حال، برخی از اقدامات احتیاطی وجود دارد که همیشه باید قبل از استفاده از ادواتی که با روش PTO کار می کنند، انجام دهید. PTO به قدری سریع می چرخد که هر چیزی را داخل یا زیر تراکتور بگیرد و بکشد، بنابراین لباس های گشاد و موهای بلند برای اپراتورها توصیه نمی شود.

هیدرولیک

هیدرولیک از مایع تحت فشار برای انتقال نیرو به اتصال شما استفاده می کند. از آنجایی که مایع همیشه تحت فشار است، هنگام کار با این سیستم از عینک ایمنی یا محافظ صورت و دستکش استفاده کنید. برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد و حفظ عملکرد صحیح آن، از روغن تمیز استفاده کنید و قطعات را به خوبی روغن کاری کنید. با فشار زیاد، احتمال نشتی وجود دارد. در صورت بروز نشتی، همه چیز را خاموش کنید تا زمانی که یک متخصص آن را برطرف کند.

اتصال ادوات

ادوات کششی

دنباله بندهایی مانند دیسکها، گاوآهن ها و حتی پخش کننده ها اغلب زمینی هستند، به این معنی که به سادگی با روشن کردن تراکتور و حرکت چرخ ها نیرو می گیرند. از آنجایی که این اتصالات اغلب می توانند از تراکتور شما عریض تر باشند، اندازه اضافی را هنگام مانور در نظر داشته باشید. هنگام سفر در جاده های عمومی، این ضمیمه ها را در “موقعیت حمل و نقل” نگه دارید.
امیدواریم این نکات به شما کمک کند تا وسایل تراکتور مناسب را تهیه کنید و برای مدت طولانی از آنها به درستی استفاده کنید. در ادامه نکات استفاده از ادوات را با جزئیات بیشتری مطرح می کنیم.

ادوات کشاورزی زراعی

آماده سازی خاک – خاکورز دوار

پنجه دوار به شکستن کلوخ های خاک کمک می کند تا خاک را در آماده سازی برای کاشت سست کند و اجازه دهد حداکثر مقدار مواد مغذی به گیاه شما برسد.

کشت و زرع / کشت و زرع – زراعت

یک کولتیواتور به کشاورزان و صاحبان زمین کمک می کند تا زمان کشت بسترهای گیاهی را کاهش دهند. این اتصال اپراتورهای تراکتور را قادر می‌سازد تا از روی بستر گیاهان رانندگی کنند، درست روی گیاهان بچرخند و خاک هر طرف را شخم بزنند.

شخم زدن – گاوآهن

گاوآهن ها اتصالات تراکتوری هستند که به شکستن زمین سخت و غلتیدن علف به پایین کمک می کنند تا به عنوان کود برای محصولات یا گیاهان آینده استفاده شود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 اظهار نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درباره بنوان

گروه بازرگانی بنوان یک تیم حرفه ای است که با توجه به اهمیت توسعه مکانیزاسیون در حوزه صنعت ادوات کشاورزی و حاکمیت وضع نابسامان در این حوزه که اغلب ناشی از سوء رفتار برخی از تولید کنندگان و توزیع کنندگان سود جو، که آن هم متاثر از به روز نبودن دانش کشاورزان و عدم رسیدگی کافی مسئولین به این امر مهم می باشد، ورود به عرصه توزیع ادوات کشاورزی کرده است.

بنوان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آخرین مقالات

در خبرنامه ما عضو شوید

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار و تخفیف ها زودتر از دیگران آگاه میشوید.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد