پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

سیکلوتیلر

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Pinterest
print
امتیاز این مطلب:
5/5

سیکلوتیلر

سیکلوتیلر

مقدمه
سیکلوتیلرها ماشین‌های خاک‌ورزی و آماده‌سازی بستر بذر هستند که می‌توانند با ساختارهای بادوام، قوی و پایداری که ارائه می‌دهند، به همه نیازها پاسخ دهند. رطوبت خاک حفظ می شود و از تشکیل سنگ و کلوخ جلوگیری می شود زیرا میکسر تیغه ای بادوام می تواند خاک را تا عمق 28 سانتی متری بدون وارونه کردن آن به صورت عمودی خاکورزی کند. غلتک پشت دستگاه به خاک خاکورزی فشار وارد می کند و از مطلوب شدن وضعیت خاک اطمینان می دهد. این دستگاه با گزینه های مختلف عرض کاری تا 4 متر کار را با بهره وری بالا، به آسانی انجام می دهد.

سیکلوتیلر چیست؟

ادوات خاکورزی چرخشی که به عنوان خاکورزهای عمودی نیز شناخته می شوند، تجهیزات قدرتمند خاکورزی و آماده سازی بستر بذر هستند که توسط PTO تراکتور هدایت می شوند. هنگامی که شفت PTO با سیستم کلاچ فعال می شود، از آسیب بارهای ناگهانی تراکتور به گیربکس جلوگیری می کند.
سیکلوتیلر باید برای خاک ورزی مکانیکی خاک و آماده سازی بستر بذر در مزارع و در تاکستان ها و باغات و همچنین برای محصولات ردیفی و محصولات ویژه استفاده شود. رطوبت در خاک باقی می‌ماند و تعادل آب خاک حفظ می‌شود زیرا خاک هنگام کشت‌کاری بالا نمی‌رود. برش های چرخان عمودی که این وسیله ایجاد می کند، همچنین از فشرده شدن خاک جلوگیری می کند و در نتیجه باعث آماده سازی بهینه بستر بذر می شود.

سیکلوتیلر

سیکلوتیلر به وسیله یک اتصال سه نقطه ای روی تراکتور نصب می شود. مکانیزم چرخ دنده از طریق یک شفت P.T.O هدایت می شود و برش ها را در محفظه از طریق چرخ دنده به حرکت در می آورد.
کلاچ اصطکاکی نصب شده بر روی شفت کاردان هم از سیکلو و هم تراکتور را از آسیب در صورت بارگذاری بیش از حد، محافظت می کند. یک ماشین اضافی، مانند یک بذرکار، می تواند از طریق یک سیستم تعلیق سه نقطه ای دیگر روی واحد اصلی به سیکلوتیلر متصل شود. به این ترتیب می توان بستر بذر را آماده کرد و بذر را در یک پاس حرکت تراکتور کاشت.
عمق کار باید مطابق با شرایط زمین غالب تنظیم شود تا بهترین نتایج ممکن به دست آید. اجسام بزرگ و سخت را باید از قبل از کار از روی زمین برداشت تا بتوان خاک را به درستی کشت کرد و از سایش زودرس تیغه ها جلوگیری کرد.
شاسی اجزای مختلفی را در خود جای می دهد که سیکلوتیلر را تشکیل می دهند. کرامبلر پشتیبانی، اتصال سه نقطه و واحدهای اتصال بر روی شاسی پیچ می شوند.

سیکلوتیلر

شاسی سه نقطه ای از ساختار لوله ای ساخته شده و روی محفظه پیچ شده است. هر واحد شامل یک شفت روتور، دو تیغه فولادی بور، محفظه یاتاقان، چرخ دنده، یاتاقان و عناصر اتصال است. تیغه ها در زیر محور روتور نصب می شوند و برای شل شدن خاک و خاکورزی کار می کنند. آنها با بوش های مخصوص، واشر، پیچ و مهره و مهره های قفلی محکم می شوند.

سیکلوتیلر چه کاری انجام می دهد؟

این دستگاه می تواند در مزرعه خاکورزی را انجام دهد. البته هدف اصلی از بکار گیری آن معمولا خاکورزی ثانویه در جهت خرد کردن کلوخ ها می باشد ولی در خاک های نرم یا در جاهایی که هدف کم خاکورزی است، می تواند در یک مرحله حاکورزی اولیه و ثانویه را هم انجام دهد. مخصوصا که در ترکیب با کارنده های خطی، که کمبینات را تشکیل می دهند با یک مرحله عبور تراکتور، می توان هم خاکورزی کرد و هم اقدام به کشت نمود. سیکلوتیلر با ساختار مستحکم و مستحکم خود می تواند خاک را به صورت عمودی کشت کند و تا عمق 28 سانتی متری خاک را کشت کند. کار در زاویه مناسب به خاک اجازه می دهد تا آب باران و برف را راحت تر از خود عبور دهد. به لطف ویژگی عمق قابل تنظیم، خاک را قادر می سازد تا در عمق مورد نظر عملیات شود. از تشکیل سخت لایه یا هارد پن در زیر خاک جلوگیری می کند و از حفظ رطوبت خاک اطمینان می دهد زیرا خاک را برگردان نمی کند.

بهترین سیکلوتیلر کدام است؟

پاسخ به سوال “بهترین سیلکوتیلر کدام است” با توجه به ابعاد دستگاه متفاوت است. خاکورزی عمودی در اندازه های مختلف در محدوده محصولات مختلف می توانند متناسب با عرض زمین ترجیح داده شوند. محصولاتی که می توانند در زمین های بزرگ مورد استفاده قرار گیرند و دارای فضای کاری بزرگ هستند، صرفه جویی زیادی در زمان و سوخت ایجاد می کنند. در واقع می توان گفت در مزارع بزرگ و کشاورزان عمده کار، می توانند با استفاده از سیکلوتیلر در زمان و سوخت صرفه جویی کنند.

چگونه از سیکلوتیلر را نگهداری کنیم؟

1. سطح روغن جعبه دنده و روغن میل لنگ باید با برداشتن پیچ و مهره ها بررسی شود و در صورت عدم وجود آن را پر کنید.
2. روغن گیربکس و میل لنگ را بعد از هر 200 ساعت کارکرد تعویض کنید.
3. برای روغن گیربکس و میل لنگ از روغن SAE 140 EP استفاده کنید.
4. بلبرینگ سمت راست روتور و رولبرینگ را گریسکاری کنید.
5. در صورت اضافه بار، پیچ های اتصال گیربکس را به شفت ورودی را بررسی کنید، در صورت شل شدن آنها را ببندید.
6. تمام پیچ های اتصال را در انتهای کار بررسی کنید، در صورت شل بودن آنها را ببندید.
7. پس از تمیز کردن دستگاه در پایان کار، آن را در داخل انبار و فضای مسقف و سرپوشیده نگهداری کنید. اگر نمی توان آن را در یک فضای سرپوشیده نگهداری کرد، آن را بپوشانید.
8. هنگام پارک ماشین از مکانیسم پارکینگ استفاده کنید.
9. قبل از شروع هر گونه تعمیر و نگهداری و تعمیر سیکلوتیلر، شفت کاردان باید همیشه جدا شود و تراکتور خاموش شود.
10. تعمیر و نگهداری یا تعمیرات هرگز نباید در زیر سیکلوتیلر بدون تکیه گاه مناسب انجام شود. همیشه باید اقدامات احتیاطی انجام شود تا از افتادن ناخواسته دستگاه جلوگیری شود، به عنوان مثال با استفاده از وسایل بالابر.

سیکلوتیلر


11. سیکلوتیلر باید همیشه روی زمین محکم و هموار قرار گیرد.
12. تمام مهره‌ها و پیچ‌ها باید پس از پنج ساعت اول کارکرد و سپس همیشه قبل از استفاده از دستگاه بررسی شوند تا از سالم بودن آنها اطمینان حاصل شود. در صورت لزوم باید دوباره سفت شوند.
13. شفت کاردان باید هر هشت ساعت کارکرد با گریس بدون گوگرد روانکاری شود تا همیشه بتوان بدون مشکل آن را کشیده و جمع کرد. نقاط یاتاقان روی واحد برش، قسمت های مروبوط به تنظیم عمق کار و پایه غلتکی باید هر 30 ساعت کارکرد روغن کاری شوند.
14. لرزش سیکلوتیلر معمولاً به دلیل عدم تعادل در عملکرد تیغه ها است و ممکن است به دستگاه آسیب برساند. اگر ارتعاشات در حین کار به میزان قابل توجهی افزایش یافت یا صدای کارکرد دستگاه به طور ناگهانی تغییر کرد، سیکلوتیلر و تراکتور را خاموش کنید. قبل از شروع مجدد کار باید علت را شناسایی و برطرف کرد.

سیکلوتیلر چگونه کار می کند؟

سیکلوتیلر با نیرویی که توسط شافت خرمنکوب (PTO) تراکتور گرفته می شود کار می کند. پس از اینکه PTO تراکتور (PTO) با سرعت مناسب (540 دور در دقیقه یا 1000 دور در دقیقه) کار کرد و با توجه به نسبت سیستم دنده، پس از اینکه شفت روتاتور سرعت خود را به خوبی دریافت کرد، طبق ساختار خاک به آرامی پایین می آید. با اتصال هیدرولیک اختیاری، امکان اتصال سایر تجهیزات به PTO پشت گیربکس ماشین وجود دارد. با انجام بیش از یک کار به طور همزمان، صرفه جویی در زمان و سوخت حاصل می شود و ترافیک میدانی کاهش می یابد.

سیکلوتیلر

روش راه اندازی سیکلوتیلر

– P.t.o. هنگامی که تراکتور با بار کامل کار می کند، درایو نباید درگیر شود.
– سیکلوتیلر را فقط می توان از روی صندلی راننده تراکتور روشن و متوقف کرد.
– سیکلوتیلر را فقط زمانی می توان روشن کرد که کسی در محدوده عملیات و منطقه خطر (شعاع 10 متر از سیکلوتیلر) وجود نداشته باشد به دلیل خطر پرتاب شدن اجسامی مانند سنگ از دستگاه . ماشین آماده شده باید قبل از روشن شدن در موقعیت کار پایین بیاید. سپس سیکلوتیلر را می توان روشن کرد.
– برای جلوگیری از آسیب رساندن به ابزار و لوازم جانبی، دستگاه باید به آرامی پایین بیاید.
در حین کار، دستگاه باید تا عمق کار پایین آمده و با هیدرولیک کنترل تنظیم شده باقی بماند. موقعیت افقی سیکلوتیلر را می توان با استفاده از لینک بالایی اصلاح کرد.
مناطقی که باید کاشت کاری شوند باید قبل از شروع به کار از نظر وجود موانع بزرگ قابل مشاهده بازرسی شوند تا بتوان آنها را از محدوده دستگاه خارج کرد و در نتیجه از آسیب دیدن شاسی و عناصر محرک جلوگیری کرد.

اصل کار سیکلوتیلر چگونه است؟

در سیکلوتیلر، تیغه ها عمود بر زمین قرار می گیرند، حرکت به هر گروه تیغه توسط یک چرخ دنده جداگانه داده می شود. خاک در این نوع خاکورزی عمودی، اول با ضربه، سپس با فشار دادن و در ادامه با سوراخ کردن و با ادامه اثر ضربه مخلوط می شود.

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 اظهار نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درباره بنوان

گروه بازرگانی بنوان یک تیم حرفه ای است که با توجه به اهمیت توسعه مکانیزاسیون در حوزه صنعت ادوات کشاورزی و حاکمیت وضع نابسامان در این حوزه که اغلب ناشی از سوء رفتار برخی از تولید کنندگان و توزیع کنندگان سود جو، که آن هم متاثر از به روز نبودن دانش کشاورزان و عدم رسیدگی کافی مسئولین به این امر مهم می باشد، ورود به عرصه توزیع ادوات کشاورزی کرده است.

بنوان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آخرین مقالات

در خبرنامه ما عضو شوید

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار و تخفیف ها زودتر از دیگران آگاه میشوید.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد