پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

روش های افزایش کشش تراکتور

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Pinterest
print
امتیاز این مطلب:
5/5

روش های افزایش کشش تراکتور

روش های افزایش کشش تراکتور

با انتخاب لاستیک هایی که کاملاً با تراکتور، وسایل، نوع خاک یا فعالیت شما سازگاری دارند، می توانید بهترین کشش ممکن را به دست آورید و در نتیجه عملکرد خود را بهبود ببخشید.
اگر به طور مرتب بارهای سنگین را حمل می کنید یا با وسایل بسیار بزرگ کار می کنید، باید از لاستیک هایی استفاده کنید که ابعاد آنها با وسایل شما مطابقت داشته باشد تا توزیع بار و فشار به زمین بهتر باشد. زمانی که لاستیک بدون فرو رفتن در اثر بار روی زمین محکم می شود، کشش بهینه را به دست می آورید.
در اینجا چند توصیه دقیق در مورد روش های افزایش کشش تراکتور و صرفه جویی در زمان آورده شده است:

1. برای بهبود کارایی، اندازه لاستیک مناسب را بر اساس بار انتخاب کنید

اگر وسایل شما سنگین بوده و تراکتور شما مجهز به لاستیک با سایز استاندارد است که منظور لاستیک های معمول در تراکتور می باشد، شما موظف خواهید بود که بار سنگین مورد نیاز را با افزایش فشار باد برای تحمل وزن ادوات خود جبران کنید. یعنی کشش مورد نیاز را با باد کردن بیشتر لاستیک ها جبران کنید.

روش های افزایش کشش تراکتور

متأسفانه، این گزینه بدون عواقب و مشکلات نیست، زیرا لاستیک های استاندارد بیشتر در زمین فرو می روند، به ویژه هنگامی که خاک مرطوب یا نرم است. این شرایط کاری مقاومت غلتشی و لغزش را افزایش می دهد و در نتیجه ظرفیت کشش شما را کاهش می دهد. در واقع برای شرایط مرطوب و زمین نرم این روش پاسخگو نیست.
تا یک جایی و تجت یک شرایطی، باد لاستیک می تواند وزن وسایل شما را جبران می کند. اگر لاستیک شما خیلی کوچک است، باید فشار باد را برای مقاومت در برابر بار افزایش دهید و لاستیک قبل از اینکه با مقاومت روبرو شود عمیق‌تر در زمین فرو می‌رود. در واقع یعنی باید افزایش باد را تا زمانی ادامه دهید که فرورفتن لاستیک یا چرخ در خاک بیش از حد نشود.
مقاومت غلتشی دقیقاً همان چیزی است که در هنگام فرو رفتن لاستیک تراکتور در زمین اتفاق می افتد. مقاومت غلتشی به نیروی لازم برای نگه داشتن لاستیک در حرکت با سرعت ثابت تعریف میشود که عبور از مقدار خاک موجود در جلوی تایر را ممکن می کند و در واقع لاستیک باید به طور مداوم از روی آن عبور کند تا به جلو حرکت کند.
مقاومت غلتشی اصولاً به عوامل زیر بستگی دارد:
بار روی اکسل،
عرض لاستیک،
حجم باد لاستیک،
فشار باد،
ساختار تایر: مورب، شعاعی(رادیال)،
سطح فنی لاستیک: استاندارد، IF، VF
هرچه مقاومت غلتش بیشتر باشد، انرژی بیشتری برای حرکت لاستیک به جلو نیاز دارید. هنگامی که تریلر در زمین نرم فرو می‌رود، مقاومت غلتشی می‌تواند سرعت آن را کاهش دهد. این پدیده زمانی تشدید می شود که ادوات کششی نیز در برابر کشش مقاومت ایجاد کند.

روش های افزایش کشش تراکتور

بدیهی است که هر چه دستگاه بیشتر تحت فشار باشد، مقاومت در برابر حرکت رو به جلو بیشتر می شود. یعنی انواع فشارهای ناشی از کشش یا وزن تراکتور و ادوات بر افزایش مقاومت کششی تأثیر گذار هستند. به طور خلاصه باید گفت که مقاومت کششی نیروی در مقابل حرکت تراکتور است که در اصطلاح عامیانه بین کشاورزان به کشش هم نوعی معروف است و البته به طور دقیق تر بر آن تأثیر می گذارد و یکی نیستند. هر چه مقاومت غلتشی بیشتر باشد، کشش مورد نیاز ادوات هم بیشتر می شود.
از طرفی، ابعاد تایر که با ادوات شما سازگار نیست منجر به لغزش بیشتر می شود؛
لغزش یا بکسوات به دلیل عوامل خاصی افزایش می یابد:
شرایط آب و هوایی،
تکنولوژی استفاده شده در ساخت تایر،
فشار باد،
طراحی لاستیک.
یک حداقل مقدار لغزش برای حرکت تراکتور شما رو به جلو ضروری است. با این حال، باید کاملاً کنترل شود تا از هرگونه تلفات عمده توان جلوگیری شود. بدین معنی که یک مقدار بکسوات یا لغزش برای کنده شدن لاستیک از خاک یا برش خاک ضروری است ولی از یک مقدار که بیشتر شد چون باعث کاهش پیشروی در تراکتور می شود، موجب اتلاف توان می گردد و ما به ازای توان تولید شده کاری صورت نگرفته است.
بعلاوه لغزش بیش از حد به این معنی است که نیروی کششی اضافی لازم است و در نتیجه مصرف سوخت بیشتر می شود. ضمن اینکه لاستیک های شما نیز احتمالاً از سایش زودرس رنج می برند و زودتر فرسوده می شوند.
برای جبران این مشکلات مرتبط با مقاومت غلتشی یا لغزش و به دست آوردن کشش بهینه، افزایش سایز چرخ ها بر اساس بار راه حل بسیار ارزشمندی است.
هرچه تایر پهن تر باشد، لاستیک کمتر در زمین فرو می رود. شما باید عرض لاستیک را بالا ببرید تا رد بزرگتر و اثر بزرگتری روی خاک داشته باشد.
لاستیک پهن‌تر حجم بیشتری از هوا را به شما می‌دهد که منجر به چسبندگی بهتر روی زمین می‌شود. شما کشش را بهینه خواهید کرد که به شما امکان می دهد تا پایان هر روز کاری در زمان زیادی صرفه جویی کنید و هکتار بیشتری را با تراکتور مورد عملیات قرار دهید.

روش های افزایش کشش تراکتور

2. مدیریت بهتر فشار باد چرخ ها برای بهینه سازی کشش

کار با لاستیک‌هایی که بیش از حد باد شده‌اند، به‌ویژه در زمین‌های مرطوب یا نرم، ناگزیر منجر به نسبت بالای بکسوات می‌شود که نیروی کششی لازم برای جلو کشیدن تراکتور را افزایش می‌دهد. این موضوع تاثیر مستقیم بر زمان انجام عملیات و همچنین مصرف سوخت دارد.
مدیریت خوب فشار باد تایرهای تراکتور و ادوات کشاورزی یک راه موثر برای بهینه سازی کشش است. در واقع یک ارتباط مستقیم بین تنظیمات فشار باد تایر و ظرفیت کششی تراکتور شما وجود دارد.
استفاده از فشار باد متوسط برای ساده‌تر کردن کار و اینکه در همه شرایطی سازگار باشد، واقعاً راه‌حل نیست، با توجه به اینکه اختلاف جزئی 0.25 بار می‌تواند لغزش را کاهش دهد و مقدار زیادی در زمان صرفه‌جویی کند.
وقتی با فشار کم تایر در مزرعه کار می کنید، سطح تماس با زمین افزایش می یابد و حرکت بهتری به شما می دهد. و مانند زمانی که لاستیک های بزرگتر را انتخاب می کنید می باشد، آج ها چسبندگی بهتری روی زمین دارند که نیروی کشش را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد.

3. چگونه فناوری لاستیک به شما کمک می کند در زمان صرفه جویی کنید؟

لاستیک های اصلی تراکتور لزوما برای مزرعه شما بهترین نیستند و به عنوان یکی از روش های افزایش کشش تراکتور شناخته می شوند. بنابراین ارزش آن را دارد که آنها را با یک طراحی خلاقانه و با کارایی بالا جایگزین کنید.
می‌توانید لاستیک‌های بزرگ کم‌فشار IF را انتخاب کنید تا فشار و ظرفیت کشش بهتر روی یک سطح تماس بزرگ‌تر با زمین پخش شود.
همانطور که از نام آنها مشخص است، تایرهای IF (Improved Flexion) نسبت به تایرهای استاندارد ظرفیت خمش بیشتری در دیواره های جانبی خود دارند. طراحی آنها، که ثمره کار تحقیق و توسعه است، منجر به بدنه ای تقویت شده و در عین حال انعطاف پذیر شده است که با استفاده از مواد ویژه و بسیار مقاوم ساخته شده است. در واقع این تایرهای جدید راحت تر خم شده بدون اینکه به سادگی دچار پارگی شوند و مدت زیادی هم عمر دارند.

روش های افزایش کشش تراکتور

این لاستیک های نسل جدید همه کاره هستند و کاملاً با استفاده های مختلف سازگار می شوند. آنها می توانند بار اضافی 20٪ بیشتر از تایرهای کشاورزی استاندارد و معمولی حمل کنند.
علاوه بر این، لاستیک‌های کشاورزی با فناوری IF دارای آج های بهینه‌سازی شده با ساختاری هستند که به طور خاص برای بهبود خود تمیز شوندگی طراحی شده‌اند. برخلاف آج های کلاسیک که اثر جابجایی خاک ایجاد می‌کنند و زمین و خاک را در طول چرخش لاستیک بالا می‌برند، آج‌های لاستیک IF دارای یک پروفیل با زاویه بسیار خاص هستند که حداکثر خودتمیز شدن سطح تایر را قبل از تماس مجدد تضمین می‌کند. تایرهای IF به لطف طراحی خاص خود، لغزش را کاهش می دهند و در عین حال انتقال نیروی کشش افقی را افزایش می دهند و در زمان تولید صرفه جویی می کنند.
نتیجه گیری: مدیریت خوب تایرهای کشاورزی منجر به صرفه جویی در زمان واقعی به صورت روزانه می شود.
همانطور که در بخش های مختلف این مقاله دیدیم، عوامل متعددی وجود دارد که این امکان را فراهم می کند:
افزایش کشش،
کاهش فشار باد،
و از تنظیم فشار بین جاده و مزرعه خودداری کنید و یک فشار باد بینابینی را که برای هردو مکان متوسط باشد انتخاب نکنید.
این ترکیبی از سه نقطه است که راه حلی برای صرفه جویی بهینه در زمان را ارائه می دهد. اگر وقتی که زمان تعویض لاستیک‌هایتان فرا می‌رسد، لاستیک‌هایی با ابعاد بزرگ و حجم هوای بالا را انتخاب می‌کنید، لاستیک‌های فناوری IF را انتخاب می‌کنید که به شما امکان می‌دهد با فشار پایین کار کنید و مرتباً چک‌آپ‌ها و تنظیم فشار را انجام می‌دهید، می‌توانید مطمئن باشید. تا همیشه در بهترین شرایط ممکن کار کند.
در این صورت واقعاً لغزش را کاهش خواهید داد و انتقال نیرو به زمین را به میزان قابل توجهی بهبود خواهید داد، زیرا سطح غلتشی در تماس با زمین بزرگتر است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 اظهار نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درباره بنوان

گروه بازرگانی بنوان یک تیم حرفه ای است که با توجه به اهمیت توسعه مکانیزاسیون در حوزه صنعت ادوات کشاورزی و حاکمیت وضع نابسامان در این حوزه که اغلب ناشی از سوء رفتار برخی از تولید کنندگان و توزیع کنندگان سود جو، که آن هم متاثر از به روز نبودن دانش کشاورزان و عدم رسیدگی کافی مسئولین به این امر مهم می باشد، ورود به عرصه توزیع ادوات کشاورزی کرده است.

بنوان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آخرین مقالات

در خبرنامه ما عضو شوید

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار و تخفیف ها زودتر از دیگران آگاه میشوید.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد