پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

بزرگترین تراکتورها

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Pinterest
print
امتیاز این مطلب:
5/5

بزرگترین تراکتورها

بزرگترین تراکتورها

با غور در دنیای تراکتورها، مجموعه‌ای از ماشین‌ها را خواهید دید که از نظر اندازه، قدرت و هزینه بسیار متفاوت هستند. با این حال، مواردی وجود دارند که مرزهای آنچه را که ما به عنوان متعارف تصور می کنیم، جابجا می کنند و به عنوان شگفتی های واقعا استثنایی مهندسی برجسته می شوند. در این مقاله، قهرمانان دنیای تراکتورسازی – بزرگترین تراکتورها، قدرتمندترین تراکتور و گرانترین تراکتور را مورد توجه قرار می دهیم. این ماشین‌های خارق‌العاده نه تنها محدودیت‌های اندازه، قدرت و تجمل را بازتعریف می‌کنند، بلکه به طرز چشمگیری اوج نبوغ انسان و پیشرفت تکنولوژی را در ماشین‌آلات کشاورزی به نمایش می‌گذارند. بنابراین، آماده شوید که در این سفر برای کشف جنبه های شدید تراکتورها، شگفت زده شوید.

بزرگترین تراکتور دنیا کدام است؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که بزرگترین تراکتور جهان چیست؟ خوب، پاسخ به آن بیگ باد 747 (Big Bud 747) است که با نام 16V-747 نیز شناخته می شود. این غول بزرگ لقب بزرگترین تراکتور جهان را دارد و در سال 1977 در هاوره، مونتانا، با دقت طراحی شد.
تراکتور 747 توسط ویلبر هنسلر طراحی و توسط ران هارمون و کارکنان شرکت تولیدی شمالی او، با هزینه 300000 دلار ساخته شد. این برای برادران راسی، کشاورزان پنبه بیکرزفیلد یا رودخانه اولد، کالیفرنیا ساخته شد. یازده سال در آنجا مورد استفاده قرار گرفت. سپس توسط دیگر مراکز کشاورزی از فلوریدا خریداری شد. هر دو مزرعه از آن برای زیرشکنی عمیق استفاده کردند.
در میان بزرگترین تراکتورها، بیگ باد برای بیش از 40 سال بدون چالش و رقیب باقی مانده است. هیچ سازنده دیگری نتوانسته است از ابعاد عظیم این تراکتور پیشی بگیرد و البته دلیل قانع کننده ای هم دارند. طول این تراکتور هشت متر و بیست سانت، عرض 6 متر و ارتفاع چهار متر و بیست سانت می باشد. حتی قطر هر لاستیک در این تراکتور بزرگ 240 سانتی متر است!
با این حال، بزرگی این تراکتور فقط بخ ابعاد و اندازه خلاصه نمی شود بلکه در مورد وزن و قدرت هم بزرگترین است. بزرگترین تراکتور جهان دارای وزن خالی 45.5 تن است. البته باز هم به همین جا ختم نمی شود – این ماشین هیولا از یک موتور دیزلی 16 سیلندر قوی نیرو می گیرد که ظرفیت شگفت انگیز 1100 اسب بخار را ارائه می دهد.
برای بررسی همه جانبه، بسیاری از بزرگترین تراکتورهای تولید شده مانند جان دیر 9630 حدود نیمی از اسب بخار این تراکتور قدرت دارند، نصف آن وزن دارد و اغلب از یک موتور کامیون کلاس 8، شش سیلندر استانداردتر استفاده می کنند. در دهه 2020 چندین تراکتور جدید با قدرت بیش از 600 اسب بخار (450 کیلووات) وجود داشت، اما هنوز وزن بسیار کمتری داشتند، از جمله Fendt 1167 با قدرت 700 اسب بخار (520 کیلووات) با دور موتور پایین در دقیقه و کیس کوادتراک 2023 با بیش از 700 اسب بخار.
بنابراین، دفعه بعد که کسی بپرسد، “بزرگترین تراکتور جهان چیست؟”، خواهید فهمید که بیگ باد است. بزرگترین تراکتور جهان را در تصویر زیر تماشا کنید.

بزرگترین تراکتورها

قدرتمندترین تراکتور دنیا کدام است؟

با ورود به قلمرو ماشین آلات فوق العاده، ممکن است بپرسید: قوی ترین تراکتور در جهان چیست؟ پاسخ به آن در قابلیت های قابل توجه MeriCrusher MT-700 نهفته است. این تراکتور که به عنوان قوی ترین تراکتور در نظر گرفته می شود، برای عملکرد در چالش برانگیزترین شرایط بدون به خطر انداختن قدرت آن طراحی شده است.
قدرت MT-700 توسط یک موتور قدرتمند 768 اسب بخار و یک PTO مکانیکی فوق العاده انعطاف پذیر پشتیبانی می شود. این ترکیب تضمین می کند که این تراکتور قدرتمند حتی در شرایط سخت نیز قدرت خود را حفظ می کند.

اما چیزی که MT-700 را به عنوان قدرتمندترین تراکتور در جهان متمایز می کند، فقط قدرت خام نیست. همچنین تطبیق پذیری و تطبیق پذیری آن است. این تراکتور مجهز به یک گیربکس هیدرواستاتیک و یک بوم دو عملی مستقل است که می تواند با مصرف سوخت بسیار کم در هکتار کار کند.
پس جای تعجب نیست که MT-700 رقیب سرسختی در دنیای تراکتور است. برای درک کامل توانایی‌های قدرتمندترین تراکتور جهان، می توانید تصویر زیر را ببینید.

بزرگترین تراکتورها

گران ترین تراکتور جهان کدام است؟

با جستجو در قلمرو ماشین آلات گران قیمت، ناگزیر از خود می پرسیم که گران ترین تراکتور جهان چیست؟ عنوان گران‌ترین تراکتور جهان به یادگاری از تاریخ کشاورزی می‌رسد که در حراجی که در 21 آوریل 2022 برگزار شد، 1,470,000 دلار به فروش رسید. این تراکتور فقط یک ماشین قدیمی نیست – یک تراکتور کیس 109 ساله است که به سال 1913 باز می گردد.
این گنجینه عتیقه که با نام تراکتور کیس 30-60 شناخته می شود، در تاریخ معروف شده است. این یکی از 500 مدل اولیه است که تحت نام محترم CASE توسط J.I. شرکت Case، آن را به عنوان یک نقطه عطف مهم در تبار این سازنده مشهور نشان می دهد. قابل ذکر است، این اولین مدل CASE بود که با گاز کار می کرد، و آن را به یک تغییر دهنده بازی در زمان خود تبدیل کرد.
کمیاب بودن این مدل ارزش آن را بیشتر می‌کند، به طوری که امروزه تنها پنج مدل وجود دارند. چهار مدل باقی مانده خانه‌هایی را در مجموعه‌های خصوصی و موزه‌ها پیدا کرده‌اند، و این مدل خاص – گران‌ترین تراکتوری که تا کنون فروخته شده است – همچنین برای یک مجموعه خصوصی واقع در شمال شرقی ایالات متحده است. در این زمینه، عنوان گران‌ترین تراکتور جدید جهان در مقایسه با ارزش تاریخی و پولی این شگفت‌انگیز عتیقه کمرنگ می‌شود.

تعدادی از غول پیکرترین تراکتورهای دنیا

تراکتور دیوتز فهر آلمانی

تراکتور دیوتز فهر(Deutz-Fahr) که برای اولین بار در سال 2009 در در هانوفر به عموم ارائه شد، با یک موتور چهار سوپاپ توربو دیزل با آب خنک با قدرت 600 اسب بخار عرضه می شود. این تراکتور با وزن کل 70547 پوند (32000 کیلوگرم) برای مزارع بزرگ طراحی شده است که دارای هشت چرخ با لاستیک های 600/70R30 به صورت استاندارد و انتقال قدرت با عملکرد Kick-Down است.

بزرگترین تراکتورها

تراکتور بیگ روی

بیگ روی مدل 1080 همه کاره در سال 1977 توسط رئیس وقت و مدیر کل شرکت چند منظوره، روی رابینسون، ساخته شد تا بازار استرالیا را هدف قرار دهد، زیرا مزارع بزرگتری نسبت به آمریکای شمالی داشت. این تراکتور از یک موتور دیزلی کامینز KTA-1150 استفاده می کند که می تواند 600 اسب بخار قدرت تولید کند و در پشت تراکتور قرار دارد که در مقایسه با بقیه تراکتورهای آن زمان طراحی مخالفی دارد. موتور دید عقب را محدود می کند، اما یک سیستم تلویزیون مدار بسته برای حل این مشکل نصب شده است. این موتور توسط دو رادیاتور با ظرفیت 85 لیتر و دو فن با قطر 28 اینچ خنک می شود.

بزرگترین تراکتورها

این تراکتور با وزن 30 تن، ارتفاع 11 اینچ (3.4 متر) و طول 30 اینچ (9.3 متر)، دارای هشت لاستیک 30.5 X 31، یک مخزن سوخت 550 گالن (2081 لیتر) است که در جلوی تراکتور قرار دارد، درهای کشویی در دو طرف، و یک گیربکس شش سرعته دستی با سرعت 13.2 مایل در ساعت از دیگر ویژگی های این تراکتور است.

تراکتور آگکو

بعدی در لیست ما، بزرگترین تراکتور چلنجر به نام MT975E را داریم که برای بازارهای آمریکای شمالی و اروپای شرقی ساخته شده است. از آنجایی که یکی از قدرتمندترین تراکتورهای جهان است، تمام اجزای آن چشمگیر هستند. بنابراین، دارای یک موتور 600 اسب بخار، یک مخزن 400 گالن (1514 لیتر)، بزرگترین اکسل میله‌ای در صنعت 5.7 اینچ (145 میلی‌متر) است که با دوام ترین است و عریض‌ترین شاسی در صنعت را ارائه می‌دهد.
بسته روشنایی LED در طول زمان دید بهتری را ارائه می دهد، در حالی که کابین یک نمای پانوراما 360 درجه ارائه می دهد. از دیگر ویژگی های برجسته این تراکتور می توان به صندلی گرم شونده و تهویه شده چرمی، ورودی AUX و پورت USB و رادیو دلفی سازگار با بلوتوث اشاره کرد.
شاید سوال شود که “قیمت تراکتور Challenger MT975E چقدر است؟”، باید بدانید که قیمت اولیه آن چیزی در حدود 415000 دلار (428000 یورو) است.

بزرگترین تراکتورها

نیوهلند T9.700

تراکتور نیوهلند T9.700 با وزن 44046 پوند (19979 کیلوگرم) و یک موتور دیزلی 12.9 لیتری با 6 سیلندر که حداکثر 620 اسب بخار قدرت دارد ارائه می شود. این تراکتور دارای فناوری PLM است که امکان کنترل هر هشت سوپاپ از راه دور را از هر یک از 15 دکمه هیدرولیک داخل کابین فراهم می کند. کابینی با دید 360 درجه، مانیتور و دو دوربین فیلمبرداری، یکی در جلوی تراکتور و دیگری در بازگشت.
با سیستمی خاص به مصرف سوخت کمتر و در عین حال ارائه قدرت بیشتر کمک می کند، در حالی که 14 چراغ LED کار را در طول شب آسان تر می کند. شاسی این تراکتور از جلو به عقب کشیده شده و باعث بهبود پایداری و کاهش مصرف سوخت می شود. در مورد سیستم هیدرولیک، این تراکتور می تواند به یک پمپ استاندارد 42 و 57 گالن در دقیقه (gpm) یا به یک پمپ اختیاری مجهز شود که می تواند حداکثر 113 را ارائه دهد.

بزرگترین تراکتورها

جان دیر 9R640

در لیست بزرگ ترین تراکتورهای جهان، جان دیر 9R 640 و جان دیر 9RX 640 تولید شرکت جان دیر نیز وجود دارد. این تراکتورها به راحتی با شرایط کاری سخت که تراکتورهای معمولی در آن مشکل دارند، کنار می آیند. این به لطف موتور 640 اسب بخاری (13.6L) است. یکی از ویژگی های برتر تراکتور جان دیر، تعلیق خاص آن است که شامل سیستمی از سنسورهای الکترونیکی و قطعات هیدرولیک است که تماس دائمی با زمین را حفظ می کند و ضربه ها را خنثی می کند. این تراکتور همچنین دارای گیربکس پاورشیفت و سیستم فرمان منحصر به فرد است. این تراکتور از جمله بزرگترین تراکتورهای جان دیر هستند. قیمت تراکتور John Deere 9R 640 از 685,076 دلار (705,9762 یورو) شروع می شود. برای جزئیات بیشتر قیمت، وب سایت رسمی را بررسی کنید.

بزرگترین تراکتورها

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 اظهار نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درباره بنوان

گروه بازرگانی بنوان یک تیم حرفه ای است که با توجه به اهمیت توسعه مکانیزاسیون در حوزه صنعت ادوات کشاورزی و حاکمیت وضع نابسامان در این حوزه که اغلب ناشی از سوء رفتار برخی از تولید کنندگان و توزیع کنندگان سود جو، که آن هم متاثر از به روز نبودن دانش کشاورزان و عدم رسیدگی کافی مسئولین به این امر مهم می باشد، ورود به عرصه توزیع ادوات کشاورزی کرده است.

بنوان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آخرین مقالات

در خبرنامه ما عضو شوید

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار و تخفیف ها زودتر از دیگران آگاه میشوید.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد