پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

زمان جایگزینی تراکتور فرسوده

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Pinterest
print
امتیاز این مطلب:
5/5

زمان جایگزینی تراکتور فرسوده

زمان جایگزینی تراکتور فرسوده

خط کامل ماشین آلات یکی از بزرگترین سرمایه گذاری هایی و هزینه کردهایی است که یک تجارت مزرعه می تواند انجام دهد. با این حال، برخلاف زمین یا ساختمان ها، ماشین آلات باید دائماً نظارت، نگهداری و در نهایت جایگزین شوند. نحوه و زمان تعویض تجهیزات می تواند به معنای تفاوت هزاران دلاری در هزینه های تولید سالانه باشد. هزینه‌های مربوط به ماشین‌آلات به وضوح، تأثیر زیادی بر اینکه آیا مزارع تولیدکننده‌ای، سود بالایی دارند یا خیر، دارد. بسیاری از تولیدکنندگان نسبت به سایر بخش‌های هزینه به هزینه‌های ماشین‌آلات توجه کمتری می‌کنند، زیرا هزینه‌های نقدی به ندرت انجام می‌شود. و پس از انجام سرمایه گذاری، استهلاک و بهره (به جز وام) به هزینه های غیر نقدی تبدیل می شود و کمتر قابل مشاهده است.
هزینه های ماشین آلات در طول زمان تغییر می کند یکی از مشکلات در تجزیه و تحلیل هزینه های ماشین آلات این است که در طول زمان تغییر می کنند. استهلاک در ابتدا بالا است، به خصوص برای ماشینی که نو خریداری شده است، اما با گذشت زمان کاهش می یابد. به همین ترتیب، هزینه بهره در ابتدا زیاد است اما به تدریج کاهش می یابد. این درست است خواه هزینه بهره، بهره نقدی پرداخت شده برای وام باشد، یا هزینه فرصت بر اساس درآمد از دست رفته با ادامه مالکیت سال به سال ماشین.
از سوی دیگر، هزینه های تعمیر ممکن است زمانی که دستگاه هنوز تحت گارانتی است کم یا اصلاً کم باشد، اما در نهایت با فرسودگی قطعات و افزایش نیاز به تعمیر و نگهداری افزایش می یابد. هزینه‌های سوخت و روغن‌کاری معمولاً در طول زمان تغییر چندانی نمی‌کند، اگرچه یک موتور قدیمی‌تر ممکن است در نهایت درجاتی از کارایی سوخت را از دست بدهد.

زمان جایگزینی تراکتور فرسوده

دلایل جایگزینی ماشین آلات

تصمیم برای زمان جایگزینی تراکتور فرسوده و یا در کل جایگزینی تراکتور، یک مورد از ماشین آلات کشاورزی می تواند به دلایل مختلفی اتخاذ شود.

به حداقل رساندن هزینه. قانون استاندارد برای به حداقل رساندن هزینه بلند مدت تجهیزات این است که زمانی که هزینه کل سالانه مالکیت و راه اندازی ماشین شروع به افزایش می کند، تغییر ایجاد کنید. در مثال نشان داده شده در شکل زیر، این اتفاق در حدود سال نهم مالکیت رخ می دهد. در این مرحله هزینه های تعمیر سریعتر از استهلاک شروع به افزایش می کند و هزینه های بهره کاهش می یابد. با این حال، نرخ افزایش کل هزینه ها اغلب بسیار تدریجی است. در این مورد، کل هزینه در سال نهم 35706 دلار تخمین زده می شود در حالی که هزینه سالانه تا زمانی که تراکتور 15 ساله شود تنها 36896 دلار است.
بنابراین، در حالی که قانون افزایش هزینه کل می تواند تصویری کلی از زمان جایگزینی یک ماشین خاص ارائه دهد، نمی تواند پاسخ دقیقی بدهد. توجه داشته باشید که پیش بینی می شود هزینه های تعمیر به تدریج در طول زمان افزایش یابد. با این حال، در واقعیت، هزینه‌های تعمیر از سالی به سال دیگر کاملاً متغیر است و از تنها موارد تعمیر و نگهداری معمول تا تعمیرات اساسی را شامل می‌شود. توانایی پیش‌بینی اینکه چه زمانی هزینه‌های تعمیر اضافی مورد نیاز است، یک ملاحظات کلیدی در تصمیم‌گیری در مورد زمان جایگزینی ماشین است.

قابلیت اطمینان. علاوه بر هزینه های استاندارد ماشین آلات، اکثر اپراتورها هزینه های به موقع را نیز در تصمیمات زمان جایگزینی تراکتور فرسوده خود در نظر می گیرند. هزینه های به موقع زمانی رخ می دهد که محصولات در زمان بهینه کاشته یا برداشت نشوند. آنها را می توان به کاهش عملکرد نسبت داد، مانند زمانی که ذرت یا سویا خیلی دیر کاشته می شوند تا از یک فصل رشد کامل لذت ببرند، یا از دست دادن کیفیت، مانند زمانی که یونجه در اوج ارزش غذایی خود برداشت نمی شود. اگر یک ماشین در یک زمان بحرانی خراب شود، هزینه های به موقع می تواند بسیار بالا باشد. با این حال، اندازه گیری هزینه های به موقع بسیار دشوار است و اهمیت آنها به آب و هوا در هر سال مشخص بستگی دارد. با این وجود، نباید آنها را نادیده گرفت، به ویژه در آب و هواهایی که دوره کاشت یا برداشت بهینه نسبتاً کوتاه است، و برای محصولاتی که به ویژه به اثرات آب و هوا حساس هستند. داشتن ماشین‌آلاتی که احتمال خرابی بالایی دارند، خطر تلفات محصول را افزایش می‌دهد.

افتخار مالکیت. بسیاری از کشاورزان به داشتن و راه اندازی ماشین آلات جدید و مدرن افتخار می کنند. آنها ممکن است مایل به پذیرش هزینه های بلندمدت بالاتر در ازای آن باشند. اگر تجارت مزرعه از نظر مالی توانایی تحمل این هزینه را داشته باشد، “رنگ جدید” هیچ اشکالی ندارد. با این حال، اپراتورها باید تصور روشنی از نحوه مقایسه هزینه‌های ماشین‌آلات خود با سایر عملیات‌ها و دامنه هزینه فرصت‌شان ناشی از عدم سرمایه‌گذاری در سایر دارایی‌ها داشته باشند.

تکنولوژی جدید. در برخی موارد ممکن است یک ماشین در وضعیت کار کاملاً خوبی باشد، اما معرفی فناوری جدید آن را منسوخ کرده است. مدل های جدیدتر ممکن است کار برداشت یا کاشت را بهتر انجام دهند یا کارآمدتر عمل کنند. باید دقت کرد که فناوری جدیدی که می تواند سود را افزایش دهد از تغییراتی که به سادگی، راحتی و آسایش بیشتری را فراهم می کند، متمایز شود.

زمان جایگزینی تراکتور فرسوده

نیاز به ظرفیت. هنگامی که تعداد هکتارهای محصولات تولید شده به طور قابل توجهی افزایش می یابد، ممکن است اپراتورها نیاز به جایگزینی ماشین آلات با مدل هایی داشته باشند که ظرفیت بالاتری برای تکمیل کاشت و برداشت دارند. به همین ترتیب، هنگامی که اندازه مزرعه کاهش می یابد، ممکن است با کوچک کردن مجموعه ماشین آلات، هزینه ها کاهش یابد.

بازار ماشین آلات کشاورزی. بازار ماشین آلات کشاورزی مانند هر محصول دیگری در معرض تغییرات عرضه و تقاضا است. به طور خاص، تقاضا برای ماشین آلات جدید و مستعمل به شدت تحت تاثیر فراز و نشیب های اقتصاد مزرعه است. اپراتوري كه ذخيره سرمايه يا ظرفيت استقراض خوبي دارد ممكن است بتواند هزينه هاي مالكيت بلندمدت را با تعويض ماشين آلات كاهش دهد، زماني كه فروشندگان موجودي مازاد دارند و مايل به ارائه تخفيفات عميق براي فروش هستند. هنگامی که اقتصاد مزرعه کمتر از حد متوسط عملکرد دارد و درآمد پایین تر از میانگین است، ممکن است در ماشین آلات مستعمل معاملاتی وجود داشته باشد.
بازار ماشین آلات کشاورزی مانند هر محصول دیگری در معرض تغییرات عرضه و تقاضا است. به طور خاص، تقاضا برای ماشین آلات جدید و مستعمل به شدت تحت تاثیر فراز و نشیب های اقتصاد مزرعه است. اپراتوري كه ذخيره سرمايه يا ظرفيت استقراض خوبي دارد ممكن است بتواند هزينه هاي مالكيت بلندمدت را با تعويض ماشين آلات كاهش دهد، زماني كه فروشندگان موجودي مازاد دارند و مايل به ارائه تخفيفات عميق براي فروش هستند. هنگامی که اقتصاد مزرعه کمتر از حد متوسط عملکرد دارد، ممکن است در ماشین آلات مستعمل معاملاتی وجود داشته باشد.

زمان جایگزینی تراکتور فرسوده

استراتژی های جایگزین تراکتور

استراتژی های کلی جایگزین حداقل چهار استراتژی کلی وجود دارد که کشاورزان می توانند برای جایگزینی ماشین آلات دنبال کنند.

مرتب تعویض کنید. این رویکرد خطر خرابی و تعمیرات پرهزینه را با معامله اقلام کلیدی ماشین آلات هر چند سال یکبار به حداقل می رساند. حتی زمانی که تعمیرات رخ می دهد، اغلب تحت پوشش گارانتی اصلی قرار می گیرند. اپراتورهایی که هر ساله تعداد زیادی هکتار را عملیات انجام می دهند و به دلیل طولانی شدن زمان توقف خرابی به شدت ناراحت می شوند، به احتمال زیاد از این استراتژی پیروی می کنند. اگرچه این رویکرد احتمالاً در درازمدت گران‌تر است، برخی از هزینه‌های اضافی، با انجام به موقع عملیات، توانایی کشاورزی بیشتر و نیاز کمتر به سرمایه‌گذاری در ادوات و امکانات تعمیر و نگهداری جبران می‌شود.

کشاورزانی که مرتباً ماشین‌آلات را معامله می‌کنند ممکن است متوجه شوند که طرح‌های اجاره یا واگذاری مالکیت نسبت به طرح‌های خرید معمولی از نظر مالی برای آنها امکان‌پذیرتر است. این گزینه ها بعداً مورد بحث قرار می گیرند.

هر سال چیزی را جایگزین کنید. رویکرد دوم این است که سعی کنید هر سال یک یا دو قطعه ماشین آلات را جایگزین کنید. هدف این است که هر سال تقریباً همان مبلغ را برای تجهیزات جدید هزینه کنید. این امر باعث می شود که مجبور نباشید هزینه نقدی بسیار زیادی را در هر سال انجام دهید. با این حال، می تواند منجر به جایگزینی ماشین آلات قبل از اینکه واقعاً ضروری باشد، شود. این استراتژی اغلب توسط اپراتورهایی استفاده می شود که ترجیح می دهند خرید ماشین آلات را از جریان نقدی سالانه خود به جای پول قرض گرفته شده تامین مالی کنند. می توان گفت این روش بهترین کار است زمانی که درآمد نقدی خالص عملیات از سالی به سال دیگر نسبتاً ثابت باشد یا زمانی که ذخایر نقدی قابل توجهی در دسترس باشد.

زمان جایگزینی تراکتور فرسوده

در صورت موجود بودن پول نقد جایگزینی کنید. رویکرد سوم، به تعویق انداختن خرید عمده ماشین آلات تا سالی است که درآمد نقدی بالاتر از میانگین باشد. این امر باعث می‌شود خرید ماشین‌آلات به بودجه مورد نیاز برای مقاصد دیگر مانند زندگی خانوادگی و دیگر بدهی ها تبدیل نشود. همچنین به کاهش درآمد برای اهداف مالیات بر درآمد کمک می کند، اگرچه روش های استهلاک سریع و توانایی استفاده از میانگین درآمد باعث شده است که این موضوع نسبت به سال های گذشته کمتر مورد توجه قرار گیرد. بزرگترین نقطه ضعف این استراتژی این است که پیش بینی زمان موجود بودن پول نقد اضافی بسیار سخت است. علاوه بر این، ممکن است یک ماشین قبل از اینکه کسب و کار بودجه کافی برای جایگزینی آن داشته باشد، به طور جدی غیرقابل اعتماد شود.

برای همیشه نگهش دار. در نهایت، برخی از اپراتورها به سادگی به ماشین آلات چسبیده اند تا زمانی که به نقطه ای برسد که دیگر نتواند عملکرد مورد نظر خود را انجام دهد و ارزش بازسازی را نداشته باشد. این ممکن است در درازمدت کمترین هزینه را داشته باشد، اما این خطر را به همراه دارد که یک ماشین در یک زمان حیاتی از کار بیفتد، یا مجبور شود در کوتاه‌مدت تامین مالی را ترتیب دهد. اپراتور همچنین باید مایل به استفاده کمتر از آخرین فناوری باشد. این استراتژی برای اپراتورهایی که در هنگام تکمیل عملیات میدانی کلیدی انعطاف پذیری قابل توجهی دارند و مهارت، صبر و امکانات لازم برای انجام کارهای تعمیر و نگهداری خود را دارند، بهترین کارکرد را دارد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 اظهار نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درباره بنوان

گروه بازرگانی بنوان یک تیم حرفه ای است که با توجه به اهمیت توسعه مکانیزاسیون در حوزه صنعت ادوات کشاورزی و حاکمیت وضع نابسامان در این حوزه که اغلب ناشی از سوء رفتار برخی از تولید کنندگان و توزیع کنندگان سود جو، که آن هم متاثر از به روز نبودن دانش کشاورزان و عدم رسیدگی کافی مسئولین به این امر مهم می باشد، ورود به عرصه توزیع ادوات کشاورزی کرده است.

بنوان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آخرین مقالات

در خبرنامه ما عضو شوید

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار و تخفیف ها زودتر از دیگران آگاه میشوید.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد