پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

استفاده از پهپادها

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Pinterest
print
امتیاز این مطلب:
5/5

استفاده از پهپادها

استفاده از پهپادها

به نظر می رسد امروزه پهپادها همه جا هستند. این وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین یا پرنده هدایت پذیر از دور (پهپادها) اساساً از راه دور کنترل می شوند (توسط یک اپراتور انسانی) یا سکوهای پرنده کاملاً مستقل که می توانند برای کاربردهای مختلف سازگار شوند. پهپادها معمولاً خود تثبیت کننده و روتور محور هستند و دارای روتورهای متعدد هستند و می توانند از طریق مسیرهای از پیش برنامه ریزی شده یا با استفاده از فناوری هوش مصنوعی (AI) برای ردیابی اشیا یا دنبال کردن مسیرهای پروازی پویا حرکت کنند. استفاده از پهپادها که در ابتدا برای کاربردهای نظامی ساخته شده بودند، اکنون در همه جا هستند و کاربردهای تجاری، صنعتی و کشاورزی بیشتری پیدا می کنند.
بر اساس گزارشی در سال 2019، انتظار می‌رود که بازار هواپیماهای بدون سرنشین کشاورزی به تنهایی تا سال 2024 به بیش از 4.8 میلیارد دلار افزایش یابد. این رشد عمدتاً ناشی از فشار بر عرضه جهانی غذا به دلیل رشد جمعیت جهان و سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری جدید سرمایه‌گذاران خطرپذیر (VC) است.

استفاده از پهپادها

در حالی که بسیاری از کشاورزان ممکن است در اندازه، مقیاس یا سطح پیچیدگی نباشند که آمادگی اضافه کردن کمک‌های روباتیک پرنده را داشته باشند، ارزش این را دارد که بدانیم امروزه این فناوری چگونه به کار می‌رود و چگونه ممکن است در مورد پتانسیل آن در مزرعه خود فکر کنید. درباره برخی از کاربردهای متعدد پهپادها در کشاورزی بیشتر بخوانید.

کاربردها و استفاده از پهپادهای کشاورزی

با افزایش حرکت عملیات به سمت شیوه‌های کشاورزی دقیق‌تر، به‌ویژه برای عملیات‌های در مقیاس بزرگ، پهپادها شاهد افزایش مداوم در پذیرش برای مصارف کشاورزی هستند. در بسیاری از مناطق، استفاده از پهپادها به بخش مهمی از عملیات کشاورزی دقیق در مقیاس بزرگ تبدیل شده است. داده‌های پهپادهای مورد استفاده در عملیات کشاورزی دقیق به کشاورزان کمک می‌کند تا سلامت محصول را نظارت کنند، درمان‌ها و آبیاری را بهینه کنند و عملکرد را بهبود بخشند – همه اینها به کشاورزان کمک می‌کند تا درآمد خود را بهبود بخشند. به خواندن ادامه دهید تا در مورد برخی از روش های خلاقانه استفاده از پهپادها در کشاورزی بیاموزید. شاید این جرقه ایده ای باشد که می توانید در مزرعه خود امتحان کنید.

استفاده از پهپادها

نظارت بر سلامت محصول

کشاورزان برای شناسایی مسائل یا تهدیداتی مانند آفات، بیماری ها، نرخ رشد ضعیف، کمبود مواد مغذی یا آب و موارد دیگر، به طور معمول و منظم محصولات را بررسی می کنند. به طور معمول این نظارت بر محصول با پیاده روی یا رانندگی در مزرعه کاشته شده و انجام بازرسی های بصری و نمونه برداری از خاک از مکان های مختلف انجام می شود. کشاورزان با کمک فناوری‌های پهپادهای کشاورزی اکنون می‌توانند نظارت جامع‌تر و کارآمدتری بر سلامت گیاهان با تلاش کمتر انجام دهند.
پهپادها را می توان به فناوری تصویربرداری ویژه کشاورزی برای ایجاد و تجزیه و تحلیل نقشه شاخص های گیاهی مجهز کرد. این فناوری شاخص گیاهی تفاوت نرمال شده (NDVI) به کشاورزان این امکان را می‌دهد تا به سرعت سطح وسیعی از محصولات کاشته شده را اسکن کنند. این سیستم یک نقشه تصویر مادون قرمز نزدیک را تولید و تجزیه و تحلیل می کند تا به کشاورزان کمک کند گیاهان سالم و ناسالم را شناسایی کنند و به کشاورزان این امکان را می دهد تا به سرعت مناطق مشکل دار خاص را شناسایی کرده و به آنها پاسخ دهند قبل از اینکه مسائل بر کل محصول تأثیر بگذارد.

استفاده از پهپادها

بسیاری از کشاورزان با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای برای نظارت بر عملکرد محصول و شناسایی مشکلات احتمالی آشنا هستند، استفاده از پهپادها با دوربین‌های نوری معمولی به کشاورزان این امکان را می‌دهد تا تصویری نزدیک‌تر و در زمان واقعی‌تر از آنچه در محصولاتشان اتفاق می‌افتد، دریافت کنند. گزینه دریافت تصاویر و داده‌های با وضوح بالاتر حتی در صورت وجود پوشش ابری، به کشاورزان امکان پاسخ سریع‌تر را در صورت شناسایی مشکلات می‌دهد.

نظارت بر شرایط مزرعه و مرتع

حوزه دیگری که در آن پهپادهای کشاورزی شروع به تأثیرگذاری بر عملکرد محصولات و دام کرده اند، نظارت بر شرایط مزرعه و مرتع است. چه در حال رشد محصولات کشاورزی باشید و چه در حال چرای دام، شرایط مزرعه یا شالیزار شما برای سلامت گیاهان و حیوانات و عملکرد حاصل از آن بسیار مهم است.
با استفاده از پهپادها، کشاورزان و دامداران می توانند بدون نیاز به انجام منظم جستجو و نمونه برداری از خاک، سلامت و شرایط کلی خاک را تحت نظر داشته باشند. پهپادهای کشاورزی می توانند به شناسایی الگوهای زهکشی، جستجوی نقاط بیش از حد مرطوب یا خشک، کمک به شناسایی زمان چرخش چرا کمک کنند، و همچنین می توانند سطوح نیتروژن را برای حمایت از کاربرد دقیق کودها کنترل کنند.

استفاده از پهپادها

کاربردهای سمپاشی

در کره جنوبی، پهپادها تا 30 درصد از کاربردهای سمپاشی کشاورزی را انجام می دهند. در حالی که این استفاده از پهپادهای کشاورزی در خارج از جنوب شرق آسیا به طور گسترده مورد استفاده قرار نگرفته است، سمپاش های بدون سرنشین راه حلی نوآورانه برای کشاورزان ارائه می دهند تا به مکان های صعب العبور دسترسی داشته باشند، کاربردهای سمپاشی جراحی بیشتری از آفت کش ها را انجام دهند، هزینه ها را کاهش دهند و خطرات سلامتی را کاهش دهند. کارگرانی که در حال حاضر از سمپاش کوله پشتی استفاده می کنند.
در حالی که این فناوری نویدبخش است، بسیاری از کشورها در حال حاضر اجازه استفاده گسترده از سمپاش های مبتنی بر پهپاد را برای استفاده در کشاورزی نمی دهند. بسیاری از مسائل ایمنی و مقرراتی وجود دارد که ممکن است قبل از اینکه شاهد کاربردهای گسترده پهپادهای کشاورزی برای کاربرد آفت کش ها باشیم، باید مورد توجه قرار گیرند.

امنیت مزرعه

مزارع و دامداری ها اغلب مناطق وسیعی را پوشش می دهند و در مکان های صعب العبور واقع شده اند. این امر می تواند نظارت بر امنیت فیزیکی ملک را به یک چالش واقعی تبدیل کند. بسیاری از سازمان های تجاری و تولیدی با زمین های بزرگ به پهپادها روی آورده اند تا به نظارت و ایمن سازی اموال خود کمک کنند. پهپادها یک راه حل زیرک و مقرون به صرفه را ارائه می دهند تا به کشاورزان و دامداران اجازه می دهد تا گوشه هایی از املاک خود را از جمله نرده ها، انبارها، سیلوها، طویله های دام و غیره را بدون نیاز به انجام گشت های حضوری خسته کننده تحت نظر داشته باشند. با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین، یک کشاورز می‌تواند به سرعت نقاط دور از دسترس املاک خود را بررسی کند یا یک پهپاد بفرستد تا قبل از فرستادن افراد برای پاسخ به یک موقعیت بالقوه خطرناک، یک مشکل بالقوه را بررسی کند.

استفاده از پهپادها

مدیریت دام

عملیات چرای دام و دامداری معمولاً مناطق بزرگ و دورافتاده را پوشش می دهد و می تواند چالش هایی را برای مدیریت ایجاد کند. با استفاده از پهپادها، دامداران می توانند به طور موثرتری حیوانات خود را کنترل و مدیریت کنند که زمان کمتری و استفاده از منابع کمتری صرف می شود. برخی از کاربردهای اخیر پهپادها برای مدیریت دام شامل ردیابی و نظارت بر گله، بررسی سلامت، بررسی حصار دام و حتی گله داری حیوانات با استفاده از فناوری پهپاد است.
با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین، گاوها و گوسفندداران قادر به بررسی گله‌های دوردست، ارزیابی منابع آب و سلامت و تعیین زمان ایده‌آل برای حرکات چرا هستند. دامداران همچنین در حال آزمایش با استفاده از پهپادها به عنوان چوپان از راه دور هستند تا گله های گاو یا گله گوسفند را به مکان های چرای دیگر هل دهند یا برای کمک به هدایت حیوان گم شده به گله کمک کنند.
علاوه بر این، برنامه های پهپاد دام می تواند به دامداران کمک کند تا سلامت گله را با انجام شمارش گاو یا گوسفند از راه دور، ارزیابی سلامت کلی گله دام، انجام بازرسی های بصری حیوانات و حتی بررسی وزن حیوانات کنترل کنند.

استفاده از پهپادها

گرده افشانی محصولات

زنبورها بعضا به عنوان گرده افشان شکست می خورند، اما با خطرات ناشی از کاهش مداوم این گرده افشان های حیاتی، کشاورزان به دنبال راه حل های جایگزین برای گرده افشانی محصولات خود هستند. تعدادی از استارت‌آپ‌ها به وجود آمده‌اند و در حال آزمایش گرده‌افشانی محصولات با پهپاد هستند. در حالی که هواپیماهای بدون سرنشین قادر به جمع آوری مقادیر زیادی گرده و حرکت سریع در مزارع محصولاتی هستند که گرده را تحویل می دهند، البته ما تا یافتن جایگزینی مبتنی بر فناوری برای زنبور عسل فاصله زیادی داریم.

کاشت بذر با پهپاد

یکی از آخرین کاربردهای نوآورانه هواپیماهای بدون سرنشین برای کشاورزی که در تحقیقات خود یافتیم استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای بذر و کاشت بود. یکی از زمینه های کلیدی که از این فناوری استفاده می کند، مبارزه با جنگل زدایی و افزایش تنوع زیستی است، به ویژه در مناطقی که توسط آتش سوزی های وحشی ویران شده اند. چند استارتاپ، از جمله یکی در استرالیا و یکی در آمریکا، در فناوری پهپاد برای کاشت استراتژیک بذر درختان توسط هواپیماهای بدون سرنشین، پیشگام بوده اند. پهپادها از غلاف های اختصاصی بذر و هوش مصنوعی (AI) برای کاشت 40000 درخت در روز استفاده می شوند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 اظهار نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درباره بنوان

گروه بازرگانی بنوان یک تیم حرفه ای است که با توجه به اهمیت توسعه مکانیزاسیون در حوزه صنعت ادوات کشاورزی و حاکمیت وضع نابسامان در این حوزه که اغلب ناشی از سوء رفتار برخی از تولید کنندگان و توزیع کنندگان سود جو، که آن هم متاثر از به روز نبودن دانش کشاورزان و عدم رسیدگی کافی مسئولین به این امر مهم می باشد، ورود به عرصه توزیع ادوات کشاورزی کرده است.

بنوان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آخرین مقالات

در خبرنامه ما عضو شوید

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار و تخفیف ها زودتر از دیگران آگاه میشوید.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد