پشتیبانی آنلاین
۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲+
پشتیبانی آنلاین

  +۹۸۹۱۵۴۶۰۲۰۲۲

پمپ هیدرولیک هنری

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Pinterest
print
امتیاز این مطلب:
5/5

پمپ هیدرولیک هنری

پمپ هیدرولیک هنری

مقدمه
گفتن دقیق اینکه چه کسی هیدرولیک یا چه زمانی سیستم های هیدرولیک اختراع شده است دشوار است. سیستم های هیدرولیک از کار ذهن های بزرگ و دانشمندان بزرگی در طول تاریخ ساخته شده است. هیدرولیک در نهایت با کاربردهای گسترده و قدرتمند جایگاه خود را در دنیای مدرن پیدا کرد.

هیدرولیک باستان در یونان و روم

اگرچه سیستم های هیدرولیک باستانی در بین فرهنگ ها وجود داشته است، اما کلمه “هیدرولیک” ریشه در زبان یونانی دارد. یونانی ها سیستم های پیچیده ای از آب و نیروی هیدرولیک، از جمله سیستم های آبیاری، کانال ها و قنات ها را توسعه دادند. یکی از کاربرد های هیدرولیک در گذشته بحث قناتها بوده است تا بتوانند با امکانات ابتدایی و بسیار کم آب را از نقاط دوردست به مناطقی که سکونت داشتند برسانند.
یونانی ها یک نسخه پیشرفته از یک ساعت آبی را توسعه دادند که شامل یک اشاره گر متحرک و زنگ هشدار بود.
یکی دیگر از اختراعات مهم هیدرولیک که به یونانی نسبت داده می شود، پیچ آب یا ارشمیدس است. این هلیس یا پیچ ارشمیدس یکی از اجزای اصلی روش های آبیاری باستانی بود. با اینکه ساخت این پیچ به ارشمیدس یونانی نسبت داده شده است اما این قدیمی‌ترین پمپ جابجایی مثبت بود که قدمت آن به مصر باستان برمی‌گردد، جایی که در رود نیل مورد استفاده قرار می‌گرفت. حتی برخی معتقدند که از آن برای آبیاری باغ های معلق بابل که یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان می باشد، استفاده شده است.

پمپ هیدرولیک هنری

یک نمونه کاربرد پیچ ارشمیدس در انتقال آب در زمان قدیم

علاوه بر غرب و یونان، در شرق و در زمان ایرانیان باستان سیستم هیدرولیک تاریخی شوشتر را در قرن سوم پس از میلاد، تکمیل کردند. این سیستم یک پروژه عظیم مهندسی بود و اهداف مختلفی از جمله تامین آب، آبیاری، آسیاب، حمل و نقل رودخانه ای و سیستم دفاعی را انجام می داد. به طور مشابه، سریلانکایی ها سیستم های آبیاری در مقیاس بزرگ را ساختند و مفهوم شیر و کنترل خروجی را برای تنظیم خروج آب توسعه دادند.
بلز پاسکال فرانسوی در نوجوانی کار بر روی ماشین حساب های مکانیکی را آغاز کرد و یکی از دو مخترع اول این دستگاه شد. او به پیشرفت ریاضیات کمک کرد – مانند مثلث پاسکال – و همچنین هیدرولیک سیالات را مطالعه کرد. قانون پاسکال می گوید که اگر فشار به سیال در داخل یک سیستم بسته اعمال شود، فشار به طور یکسان در همه جهات منتقل می شود. اساساً فشار درون یک سیستم بسته ثابت می ماند. این اصل زمینه را برای برخی از حیاتی ترین نوآوری های هیدرولیک در دنیای صنعتی فراهم کرد. نحوه استفاده از انرژی را مشخص می کند و بنابراین این اصل اساس اکثر سیستم های هیدرولیک مدرن است. کار پاسکال منجر به اختراع پرس هیدرولیک شد و یک اصل بسیار ارزشمند برای هر چیزی که با حرکت سیال کار می کند ارائه کرد. بخشی از چیزی که پرس هیدرولیک را بسیار مفید می کند این است که یک پرس هیدرولیک از لوله های کوچک و انعطاف پذیر استفاده می کند.
در سال 1838، ویلیام جورج آرمسترانگ، مردی که پدربزرگ نیروی هیدرولیک مدرن به حساب می‌آمد، شروع به آزمایش هیدرولیک کرد و یک موتور دوار ساخت. او بعداً جرثقیلی را طراحی کرد که از هیدرولیک با یک پیستون رفت و برگشتی نیرو می گرفت.

کاربردهای مدرن هیدرولیک

با شروع قرن بیستم، کاربردهای جدید و متنوعی برای هیدرولیک افزایش یافت. هیدرولیک ها سیستم های محبوبی هستند زیرا قابل انطباق هستند و شیلنگ های انعطاف پذیر و لوله های کوچک را همراه با انواع مختلف محرک ارائه می دهند. به غیر از وسایل نقلیه و استفاده صنعتی، می توانید دستگاه های هیدرولیک را در همه جا پیدا کنید. حتی ممکن است روی یکی نشسته باشید. حتی صندلی های اداری و ماشین ظرفشویی دو وسیله خانگی هستند که در برخی مدل ها از هیدرولیک استفاده می کنند. سایر ماشین آلات پیچیده تر شامل هواپیما، تجهیزات ساختمانی و آسانسور هم از سیستم هیدرولیک استفاده می کنند.

در حالی که تاریخ ما را مجبور به استفاده از آب به عنوان سیال هیدرولیک اولیه می کند، پیشرفت های مهندسی نشان داده است که آب اغلب بهترین گزینه نیست. برخی از گزینه های رایج برای سیال هیدرولیک عبارتند از:

  1. روغن معدنی
  2. روغن های طبیعی مانند کانولا
  3. ترکیبات مصنوعی

کاربران، سیالات هیدرولیک خود را با اهداف و ویژگی های مختلفی مانند ویسکوزیته، چگالی، اثرات زیست محیطی، وزن و هزینه انتخاب می کنند. پاسخ سیال به گرما، تبخیر و سایر مواد نیز از عوامل مهم هستند. برخی از مایعات به گونه ای طراحی شده اند که سطح آلودگی را پایین نگه دارند، در حالی که برخی دیگر ممکن است برای مقاومت در برابر گرما یا تشعشع بسیار بالا طراحی شده باشند. این مایعات را می توان در هر چیزی از کاربردهای نظامی گرفته تا ماشین آلات صنعتی و روغن ترمز در ماشین استفاده کرد.

یکی از مکان هایی که ماشین آلات هیدرولیک زیادی پیدا خواهید کرد، در یک سایت ساخت و ساز و عمرانی است. جرثقیل ها، بولدوزرها و انواع تجهیزات سنگین با استفاده از سیستم هیدرولیک کار می کنند. سیستم های سیال تحت فشار در انواع خودروها بسیار رایج هستند. یک پمپ و موتور هیدرولیک دارای چگالی توان بالاتری نسبت به موتور الکتریکی و ژنراتور هستند یعنی در یک فضای کم، توان بالایی تولید می کنند که بیشتر از سیستم های هیدرولیکی است.
حوزه دیگری که مزایای قابل توجهی از سیستم های هیدرولیک به خود دیده است، کشاورزی است. تجهیزات کشاورزی اکنون قادر به کاربردهای قوی تری هستند و کارهای سنگینی انجام می دهند. بسیاری از تجهیزات کشاورزی از هیدرولیک برای راندن و جابجایی قطعات استفاده می کنند، مانند تراکتور فورد-فرگوسن.

پمپ هیدرولیک هنری

پمپ های هیدرولیک کنونی و جدید که از دقت و کیفیت بالایی برخوردارند.

پمپ هیدرولیک

پمپ های هیدرولیکی انرژی الکتریکی را از موتورالکتریکی دریافت کرده و به حرکت در می آیند و این انرژی به سیال منتقل کرده و منجر می شود تا سیال با سرعت و دبی بیشتر حرکت کند. پمپ ها برای تمام سیستم های هیدرولیک ضروری هستند. سپس فشار سیال توسط سیال هیدرولیک به سیلندرها و عملگرها و موتورهای هیدرولیک در سطح فشار و حجم مورد نیاز تحویل داده می شود.
پمپ های هیدرولیک یا باصطلاح پمپ روغن هیدرولیک معمولاً در سرعت و فشار بالاتری نسبت به موتورهای هیدرولیک کار می کنند. مانند موتورهای هیدرولیک، سه نوع اصلی پمپ هیدرولیک شامل دنده، پیستونی و پره ای وجود دارد. هر پمپ برای بارهای مورد نیاز برای راه اندازی سیستم هیدرولیک یکسان و اندازه است. پمپ ها از نوع جابجایی ثابت یا مثبت یا نوع متغیر هستند. برای پمپ های جابجایی ثابت، حجم توسط ظرفیت پمپ و سرعت موتور الکتریکی کنترل می شود. پمپ های جابجایی ثابت شامل پمپ های دنده ای داخلی و خارجی، پمپ های پیستونی محوری و شعاعی، پمپ های پیچی و پمپ های پره ای می باشند. پمپ های حجم متغیر به صورت دبی یا جابجایی متغیر طراحی و ساخته می شوند و معمولاً پمپ های پره ای هستند.
ساده ترین و ناهموارترین پمپ جابجایی مثبت که فقط دو قسمت متحرک دارد، پمپ دنده ای است. پمپ های دنده ای تحمل بالایی در برابر آلودگی سیال دارند، راندمان کلی خوبی دارند و نسبتاً بی صدا هستند. در جایی که آلودگی سیال یک نگرانی مداوم است، پمپ های دنده ای احتمالا انتخاب بهتری هستند. در حالی که این پمپ ها حجم ثابتی در یک سرعت معین (بر حسب دور در دقیقه) دارند، سرعت جریان و مشخصات سرعت آنها در محدوده کارایی آنها خطی است.

پمپ هیدرولیک هنری

کارکرد یک پمپ هیدرولیک را نشان می دهد.

پمپ پیستونی بالاترین راندمان حجمی، بالاترین راندمان کلی، بالاترین فشار خروجی و طولانی ترین طول عمر را دارد. این نوع پمپ در انواع جابجایی متغیر با انواع سیستم های کنترل فشار و ظرفیت موجود است. موتور محرک الکتریکی اغلب به 900-1200 دور در دقیقه محدود می شود تا نویز کاهش یابد و عمر پمپ افزایش یابد. پمپ های پیستونی محوری برای کاربردهای پرفشار و حجم بالا استفاده می شوند و پیستون ها به موازات محور محرک قرار می گیرند. دو نوع اصلی پمپ پیستونی محوری عبارتند از صفحه کج و طرح های محور خم شده. طراحی محور خم شده معمولاً دارای نویز، ارتعاش و سایش کمتری نسبت به طراحی صفحه کج در نظر گرفته می شود.

گروه صنعتی هنری

صنعت در ایران دیرتر از کشورهای توسعه یافته شروع به رشد کرد اما سرعت پیشرفت آن قابل توجه می باشد و ایران از لحاظ های مختلفی در صنعت پیشرفت کرده است حتی در بعضی محصولات و رشته ها ایران جزء سرآمدها در دنیا محسوب می شود. با توجه به کاربرد بسیار متنوعی که سیستم های هیدرولیکی در صنعت و کشاورزی دارند تولید داخلی قطعات آن امری بسیار مهم تلقی می شود تا هزینه تمام شده و قیمت محصولات هیدرولیکی کمتر از نمونه های خارجی بشود.
یکی از قطعات بسیار مهم در سیستم هیدرولیک پمپ ها می باشند. همانطور که گفته شد انواعی از پمپ ها در سیستم های هیدرولیک مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهمترین پمپ های هیدرولیک پمپ هیدرولیک پیستونی می باشد. همانطور که اشاره شد پمپ های پیستونی از لحاظ دقت ابعاد و اندازه ها و تلورانس های تولید قطعات صنعتی در حد بالایی قرار دارد و در کل ساخت با کیفیت پمپ هیدرولیک پیستونی کار سختی است و به بیان ساده کار هر کسی یا هر شرکتی نیست. علاوه بر انواع پمپ هیدولیک، دیگر قطعات هیدرولیک هم ساخت ساده ای ندارند و مخصوصا شیرهای هیدرولیک هم تنوع زیادی دارند و هم تولید آنها از دقت بالایی برخوردار است. در کنار شیر و پمپ هیدرولیک، جک های هیدرولیک و باقیمانده قطعات سیستم هیدرولیک هم از ظرافت و دقت خاص خود در تولید برخوردار هستند.
یکی از شرکت هایی که در ایران توانسته به خوبی قطعات مختلف سیستم هیدرولیک را در درجه ای مطلوب از کیفیت تولید کند، گروه صنعتی هنری می باشد. گروه صنعتی هنری توانسته است انواع قطعات هیدرولیک را شامل پمپ پیستونی هیدرولیک، شیرهای هیدرولیک، انواع جک های هیدرولیک و دیگر قطعات هیدرولیک را با بهره گیری از توان متخصصان و امکانات داخلی با کیفیت مطلوب تولید کند و یکی از تولید کنندگان قدرتمند و معتبر در این زمینه در داخل کشور باشد که محصولات آن به خوبی می توانند با نمونه های خارجی رقابت کرده و گوی سبقت را در کیفیت، دوام و کارایی از آنها بربایند.

پمپ هیدرولیک هنری

یکی از محصولات معروف و با کیفیت گروه صنعتی هنری، پمپ هیدرولیک هنری می باشد. پمپ هیدرولیک هنری از نوع پمپ های پیستونی محوری یا اکسیال می باشد که در صنعت در جاهایی به کار می رود که فشار بالایی در سیستم وجود دارد و همچنین دبی بالایی برای عملکرد جک ها و موتورهای هیدرولیک مورد نیاز است. انواع پمپ هیدرولیک هنری شامل شش پیستون و نه پیستون می باشد. هر کدام از پمپ های شش پیستون و نه پیستون هنری در دو نوع ساده و تقویتی تولید می شود. پمپ 6 پیستون ساده دارای مشخصات کاری دبی تقریبا 52 لیتری و حداکثر فشار کاری قابل تحمل 250 بار می باشد. پمپ شش پیستون تقویتی همین مشخصات کارکردی را دارد فقط عمر، دوام و استحکام بیشتری نسبت به پمپ ساده دارد.

پمپ هیدرولیک هنری

پمپ هیدرولیک نه پیستون هنری را نشان می دهد.

مشخصات کاری پمپ نه پیستون هیدرولیک هنری شامل دبی تقریبا 81 لیتر و فشار کاری 270 بار می باشد که این مقادیر برابر با پمپ هیدرولیک هنری 9 پیستون تقویتی می باشد و فقط فشار کاری آن بیشتر می شود که مقدار 285 بار فشار را به طور مداوم می تواند تحمل کند. یک مدل دیگر هم پمپ هیدرولیک هنری وجود دارد که پمپ 9 پیستون تقویتی 95 لیتر می باشد. این پمپ را می توان از تولیدات جدید پمپ هیدرولیک هنری در نظر گرفت که از لحاظ فشار کاری مطابق با 9 پیستون تقویتی می باشد ولی فقط دبی بالاتری دارد و دبی آن 95 لیتر می باشد.
انواع پمپ هیدرولیک هنری در بیل های لودری کشاورزی کاربرد دارند که سالهاست مورد استفاده قرار می گیرند و کشاورزان و بهره برداران عزیز رضایت کامل را از محولات گروه صنعتی هنری داشته اند و با استقبال از سوی آنها مواجه شده است.
مثل موارد و جاهای دیگر در صنعت و محصولات مختلف، خرید تولیدات داخلی این مزیت را برای مصرف کنندگان دارد که که از قیمت پایین تر و گارانتی بهتر نسبت به محصولات مشابه خارجی بهره بگیرند. قیمت پمپ هیدرولیک هنری هم نسبت به پمپ های وارداتی کمتر بوده ضمن اینکه کیفیت مطلوب و دوام بالایی هم دارند. بنابراین کشاورزان می توانند با خرید پمپ هیدرولیک هنری از هر لحاظ یک خرید مطمئن را برای خود داشته باشند. علاوه بر اینها، گارانتی پمپ هیدرولیک هنری هم یک گارانتی معتبر می باشد که موارد مختلف را شامل می شود و به راحتی یک گارانتی قابل اعتماد و واقعی را فراهم می کند و به کشاورزان و بهره برداران در استفاده از پمپ هیدرولیک هنری اطمینان خاطر می دهد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 اظهار نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درباره بنوان

گروه بازرگانی بنوان یک تیم حرفه ای است که با توجه به اهمیت توسعه مکانیزاسیون در حوزه صنعت ادوات کشاورزی و حاکمیت وضع نابسامان در این حوزه که اغلب ناشی از سوء رفتار برخی از تولید کنندگان و توزیع کنندگان سود جو، که آن هم متاثر از به روز نبودن دانش کشاورزان و عدم رسیدگی کافی مسئولین به این امر مهم می باشد، ورود به عرصه توزیع ادوات کشاورزی کرده است.

بنوان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آخرین مقالات

در خبرنامه ما عضو شوید

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار و تخفیف ها زودتر از دیگران آگاه میشوید.

سبد خرید
Facebook Email Instagram YouTube Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد